Systemy dociepleń

BSO - Bezspoinowy System Ociepleń /zwany też metodą lekką mokrą/

Polega na przyklejeniu do ścian zewnętrznych /muru/ warstwy izolacji termicznej ze styropianu lub wełny mineralnej i pokryciu jej tynkiem cienkowarstwowym. Metoda nazywa się lekka, bo ciężar warstwy ocieplenia wraz z tynkiem to jedynie 10-30 kg/m2. Cechą tej metody jest niemal całkowite wyeliminowanie mostków termicznych, odpowiadających za utratę ciepła z naszych domów.

 

Jest to ekonomiczne, szybkie i łatwe w realizacji rozwiązanie ociepleniowe dla domów jednorodzinnych i budynków zbudowanych z lekkich materiałów konstrukcyjnych.

 

System ociepleń oparty na styropianie

System ociepleń oparty na styropianie to  nowoczesny zestaw materiałów do docieplania ścian zewnętrznych budynków w technologii bezspoinowego systemu ociepleń (BSO). Jego wykonanie polega na przymocowaniu do ścian zaprawą klejącą i łącznikami płyt styropianowych, wzmocnieniu ich siatką z włókna szklanego zatopioną w zaprawie klejącej, a następnie wykończeniu całości tynkiem cienkowarstwowym.

 

  • Tynki mineralne dostępne są w kolorze białym lub szarym  przeznaczonym do malowania, w kilku rodzajach faktur / kornik lub baranek/.
  • Tynki akrylowe
  • Tynki silikatowe
  • Tynki silikatowo-silikonowe
  • Tynki silikonowe
  • Tynki silikonowo-akrylowe oferowane są w postaci masy gotowej do stosowania w szerokiej gamie kolorów i w różnorodnych fakturach.

 

Styropiany fasadowe
produkowane są w wymiarach 1000x500 mm. Grubość płyt
od 20 do 500 mm, skokowo co 10 mm. Produkowane są z dwoma rodzajami krawędzi: płaskie we wszystkich grubościach oraz frezowane na zakład w grubościach od 50 do 200 mm.

System ociepleń oparty na wełnie

System ociepleń oparty na wełnie  to  nowoczesny zestaw materiałów do docieplania ścian zewnętrznych budynków w technologii bezspoinowego systemu ociepleń (BSO). Jego wykonanie polega na przymocowaniu do ścian zaprawą klejącą i łącznikami płyt z wełny mineralnej, wzmocnieniu ich siatką z włókna szklanego zatopioną w zaprawie klejącej, a następnie wykończeniu całości tynkiem cienkowarstwowym.

 

Wełna mineralna ma zbliżone do styropianu właściwości termoizolacyjne.

 

Jej zastosowanie do ocieplania budynków podnosi komfort akustyczny mieszkania
/chroni przed hałasem/  oraz sprawia, że ściany oddychają. System ociepleniowy wykończony tynkiem mineralnym idealnie nadaje się do ocieplania ścian zbudowanych z materiałów wysokoparoprzepuszczalnych. Jeżeli budynek mieści się w centrum miasta, gdzie jego ściany narażone są na zabrudzenia i gdzie panuje bezustanny zgiełk, należy wybrać system z silikatową lub silikonową wyprawą tynkarską zabezpieczającą elewację przed zabrudzeniami.