Współczesny świat daje bardzo dużo możliwości. Możemy bez problemu przekraczać granice państw, poznawać nowe kultury, doświadczać sytuacji i zdarzeń, które niegdyś były tylko w ludzkich marzeniach. Dzięki temu zdobywamy cenne doświadczenie, uczymy się nowych rzeczy, poznajemy ciekawe przedmioty u ich funkcjonalność, które później możemy przenieść i wykorzystać we własnej rzeczywistości. Przykładem takiego rozwiązania jest bidet. Jest to część wyposażenia łazienki stosowana w krajach Dalekiego Wschodu. Przeznaczony jest do zabiegów higienicznych po skorzystaniu z toalety. Pokonywanie wszelkich barier sprawia, że bidety są coraz bardziej popularne w Polsce. W jaki sposób się z niego korzysta? Do czego służy bidet łazienkowy? Czy warto nabyć takie urządzenie do własnego domu?

Do czego służy bidet?

Na początku trzeba zadać sobie zasadnicze pytanie, a mianowicie co to jest bidet? Jest to urządzenie, które stanowi wyposażenie łazienki i jest niezwykle podobne do muszli klozetowej. Komponent ten jest przeznaczony do podmywania się po skorzystaniu z toalety. W Europie do tego celu stosujemy papier toaletowy, jednakże nie pozwala on na odpowiednią higienę. W krajach Dalekiego Wschodu do tego celu wykorzystuje się bidet. Wielu Polakom podoba się takie rozwiązanie. Zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, ze właściwa pielęgnacja i dobre samopoczucie możliwe jest dzięki wykorzystaniu wody.

Inne artykuły:  Szafa przesuwna czy szafa uchylna
bidet do czego służy
fot. Czy wiesz do czego służy bidet ?

Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie. Nie musimy pozbywać się wszystkich części garderoby, gdy chcemy się umyć po skorzystaniu z toalety. Podkreślić należy także fakt, że bidet możemy zainstalować również do umycia innych części ciała, na przykład stóp. Dzięki temu pozytywnie wpływamy na swoje samopoczucie. Osoby, które pragną zakupić dane urządzenie, nie muszą przejmować się ceną, gdyż bidet jest drogi. Dlatego warto zastosować takie rozwiązanie we własnej łazience.

Jak korzystać z bidetu łazienkowego?

Istotne jest także to, jak korzystać z bidetu? Powiedzmy sobie szczerze, nie jest to skomplikowane. Element ten ma odpowiedni kształt, żeby pozwolić sobie na siedzenie zarówno tyłem, jak i przodem do baterii. W przypadku, gdy kierujemy się przodem do urządzenia, możemy łatwiej skorzystać z zainstalowanej baterii. Zastosowanie wskazanego urządzenia uzależnione jest od tego, jaką konkretnie część ciała pragniemy umyć.

Niejednokrotnie wskazane urządzenie wyposażone jest kurek zimnej oraz ciepłej wody. W tej sytuacji najlepiej najpierw powinniśmy odkręcić delikatnie ten z ciepłą wodą, a następnie w podobny sposób ten z zimną wodą. Na rynku z powodzeniem można spotkać bidety, które kierują strumień wody pod ciśnieniem, ale również takie, które wyłącznie napełniają się wodą. Oczywiście po przeprowadzeniu zabiegu higienicznego w urządzeniu należy osuszyć umytą część ciała. Warto podkreślić, że niektóre bidety mają suszarkę.

do czego służy bidet
fot. Czy będąc w łazience zastanawiałeś się kiedyś do czego służy bidet ?

Jak zainstalować bidet łazienkowy?

Najbardziej tradycyjny bidet złożony jest z miski oraz baterii. Urządzenie powinno być zainstalowane jak najbliżej muszli klozetowej. Chodzi przecież o wygodę, a jest to urządzenie, które ma racje bytu po załatwieniu potrzeb fizjologicznych w toalecie. Montaż można wykonać na dwa sposoby. Możemy mieć bidet stojący bądź wiszący na ścianie. Specjaliści zalecają w obu przypadkach pozostawienie wolnego miejsca po obu stronach na około 20 centymetrów oraz z przodu na odległość 60 centymetrów. Jest to potrzebne dla zapewnienia łatwego korzystania z bidetu. W przypadku bidetu stojącego mamy do dyspozycji wkręty, natomiast urządzenie wiszące montuje się mając na względzie właściwy stelaż instalacyjny.

Inne artykuły:  Żaluzje-praktyczne osłony okienne

Podkreślić należy fakt, że na rynku dostępne są rozwiązania łączące funkcję muszli klozetowej oraz bidetu. Jest to bardzo wygodne, gdy w tym przypadku instalujemy tylko jeden sprzęt. Ponadto, rozwiązania pozwalają na jednoczesne mycie oraz suszenie. Oczywiście nie jest to tanie rozwiązanie. Jednakże warto je rozważyć.

Korzystanie z bidetu – dla kogo jest przeznaczony?

Jest to urządzenie przeznaczone dla każdego, kto pragnie skutecznie dbać o higienę swojego ciała. Korzystanie z bidetu pozwala na szybkie odświeżenie się po skorzystaniu z toalety. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń. Urządzenie jest dobre zarówno dla kobiet i mężczyzn, starszych oraz młodszych. Ludzie tak bardzo przyzwyczajają się do tego rozwiązania, że już nie chcą z niego rezygnować. Ty także możesz spróbować!

co to jest bidet
fot. Wiele osób nie wie, co to jest bidet i do czego służy

Do czego służy bidet? Jak korzystać z bidetu?

Powyższy artykuł rozwiewa wszelkie wątpliwości. Wiemy już, że to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu jeszcze skuteczniej dbamy o higienę własnego ciała, a tym samym także o zdrowie. Co więcej, nie jest to drogi element wyposażenia. Nie ma także większych kłopotów związanych z montażem bidetu. Biorąc pod uwagę określone elementy, warto zastosować takie rozwiązanie we własnym mieszkaniu. Użytkownicy i goście zapewne będą bardzo zadowoleni. Mało tego może uda nam się przekonać innych do zastosowania takiej alternatywy. Warto wypróbowywać nowe przedmioty, ponieważ może okazać się, że dla nas także jest to bardzo korzystne.

Inne artykuły:  Tynkowanie domu - jak wygląda i na co zwracać uwagę?