Przygaszone światło, a może tylko takie pochodzące od blasku świec. Gdzieś w tle, jakby leniwie, z oddali sączące się z głośników romantyczne ballady albo zmysłowy jazz… Płomień świecy tańczący, wydawać by się mogło, w rytm muzyki Nat King Cole’a, Billie Holiday czy Lany del Rey. I oczywiście unoszący się w powietrzu, zniewalający zapach, współgrający z buzującymi w nim emocjami dwojga zakochanych osób. Czego chcieć więcej?

Nie jest żadnym zaskakującym odkryciem stwierdzenie, że zapach ma w uwodzeniu ogromną moc. Stąd przecież taka popularność choćby perfum, które mają uwieść i zwiększyć pożądanie. Podobnie jest ze świecami zapachowymi. Dzięki nim również możemy działać na zmysły w wyjątkowy sposób. Jakie są świece idealne na randkę? Mamy kilka podpowiedzi.

Uwodzicielskie piżmo

Jeśli chodzi o zmysłowe zapachy, to pierwszym, który zapewne przyjdzie nam do głowy, jest piżmo. Nie od dziś woń ta dodawana jest do perfum, które mają uwodzić, kusić i roztaczać wokół używającej ich osoby sensualną aurę tajemniczości i powabu. Uwodzicielski, zmysłowy klimat możemy też wyczarować wybierając takie świece zapachowe na randkę, które mają w swoim zapachowym bukiecie nutę piżma.
Taka właśnie jest m.in. świeca List Miłosny, która poza tym grającym pierwsze skrzypce w uwodzeniu aromatem, pachnie też melonem, jabłkiem, cyklamenem, frezją i mchem. Inny pomysł to świeca zapachowa Love. Woń piżma łączy się w niej z zapachem bergamotki, cytryny, konwalii.

Inne artykuły:  Komu powierzyć projektowanie wnętrz?

Waniliowe love

Nie wszyscy wiedzą, że niezwykle kuszącym afrodyzjakiem jest rozpieszczająca zmysły wanilia. Jej słodkie nuty to tajna broń kusicielskiej kobiety chcącej w ten sposób zwrócić na siebie uwagę osoby, na widok której szybciej bije jej serce. Siłę oddziaływania wanilii można zwiększyć, łącząc jej zapach z innymi, które będą z nią idealnie współgrać. Dzieje się tak zarówno w przypadku perfum, jak i oczywiście świec zapachowych.
Miłośnicy wanilii, którzy chcą tę woń roztoczyć np. przy romantycznej kolacji, mogą wybierać spośród wielu kompozycji zapachowych z wanilią w roli głównej. Nasza pierwsza propozycja to świeca zapachowa trójkolorowa w karbowanym szkle Ciasteczko waniliowe. Poza wanilią zapalając ją możemy wyczuć też prażone orzechy laskowe, kokos, oraz nutę pudrową. Drugim pomysłem jest świeca Cedarwood Vanilla, która zniewala m.in. zapachem wanilii, cedru, sandałowca, paczuli, frezji i tytoniu.

W malinowym chruśniaku

Na koniec niby klasyk, ale wcale nie tak oczywisty. Już Leśmian wiedział, że maliny mają w sobie coś zniewalającego, uwodzicielskiego i kuszącego. Nie tylko ich smak, ale i niepowtarzalny zapach, który możemy poczuć najpełniej rozgniatając kilka malin w dłoni. Zatem i on może pełnić rolę prawdziwego afrodyzjaku, jak stało się to w tym jednym z najpiękniejszych polskich wierszy miłosnych. Wystarczy więc zapalić świecę o malinowym aromacie, włączyć cichutko „W malinowym chruśniaku” Grechuty i Jandy lub współczesny „Malinowy chruśniak” Zawiałow i pozwolić, by reszta działa się już sama.
Co do pomysłów na świece zapachowe na randkę z malinową nutą, proponujemy np. świecę Malinowa Chmurka. Szklane naczynie wypełnione jest zalewą w trzech kolorach: czerwonym, różowym i białym, ułożoną od najciemniejszego do najjaśniejszego. Oprócz woni malin wyczujemy tu też m.in. zapach jabłka, pomarańczy, ananasa, truskawki, żywicy, wanilii czy cynamonu. Inną propozycją jest świeca w pastelowym szkle Czerwone owoce. Poza malinami pachnie ona zielonym jabłkiem, truskawką i cukrem.
Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu decyzja jakie świece zapachowe wybrać na randkę będzie łatwiejsza. Jak widać istnieje kilka takich zapachów, które idealnie sprawdzą się właśnie w takich wyjątkowych okolicznościach.

Inne artykuły:  Stoły drewniane w kuchni i jadalni

https://www.sklep.bispol.pl/products/swieca-zapachowa-list-milosny-w-prostym-szkle-z-wzorem-sn72s-04-pl-9730

https://www.sklep.bispol.pl/products/duza-swieca-love-w-szkle-z-wieczkiem-snd99-105-pl-1805