Meble w mieszkaniu odgrywają bardzo ważną rolę. To one nadają kształt i koloryt naszym czterem kątom. Ważne jest dobrać odpowiednie programy do projektowania mebli, które w przyszłości staną w mieszkaniu. Na rynku dostępnych jest mnóstwo tego typu oprogramowania do projektowania mebli. Jedne są darmowe, inne płatne, ale każdy z nich ma swoje unikalne cechy. To jakie oprogramowanie do projektowania mebli wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od ciebie. To co stworzysz będzie wizją, którą w przyszłości wprowadzisz w życie.

Jak wybrać program do projektowania mebli online?

Wybierając program do projektowania wyposażenia wnętrz online, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych cech – Informacje zostały zebrane przez zespół serwisu konopne-fakty.pl. Bardzo istotne są funkcjonalności, które oferuje nam ten program do projektowania mebli. Darmowy, powinien spełnić jedną podstawową normę, bez której będzie on mało intuicyjny. Jaka to zasada? Mianowicie powinien to być program do projektowania mebli 3D. Dlaczego właśnie 3D? Dlatego, że pomoże to nam dostosować każdy, nawet najmniejszy detal. A projektując meble każdy szczegół jest istotny. Warto to mieć na uwadze przy jego wyborze.

program do projektowania mebli 3d
fot. Czy program do projektowania mebli 3D się sprawdzi ?

Darmowy program do projektowania mebli – czy spełni swoją rolę?

Czy darmowy program do projektowania mebli spełni się tak samo jak płatny? To zależy. Na pewno nie będziemy mieli dostępu do takich narzędzi jak w tych drugich. Jednak pozwoli on także na precyzyjne projektowanie mebli. Program, który postanowimy wybrać powinien mieć szereg pozytywnych recenzji. Z kilkoma najlepiej jeśli się zapoznamy, aby później nie zabrakło nam jakiejś funkcji. Istotą darmowych programów jest to, aby dawały dostęp do panelu z podstawowymi narzędziami. Czasami takie programy posiadają funkcje, znane także z tych płatnych komercyjnych programów. Są one jednak ograniczone lub mniej dokładne. Program powinien oferować również obliczenie kosztorysu. Ta funkcja również w tych bezpłatnych programach może nie działać tak dobrze, jak w tych odpłatnych. Nie ważne jak działa, ważne, że jest. Dzięki niej będziemy mieli chociaż zarys kosztów naszego projektu.

Inne artykuły:  Osłoń się na wiosnę! Doradzamy, jak skutecznie ochronić wnętrza przed nadmiernymi promieniami słońca

Darmowy program do projektowania mebli 3D można znaleźć na wielu stronach internetowych poświęconych architekturze. Jest on bardzo często uzupełnieniem strony. Właściciele stron pozwalają nam na szybkie przelanie naszej wizji na projekt. Kolejnym etapem będzie już tylko wprowadzenie go w życie. Projektując przy użyciu darmowego programu trzeba pamiętać jedną rzecz. A mianowicie nie da on takich wyników jak ten, za który zapłacimy mniejsze lub większe pieniądze. Ten drugi pozwoli nam na sporządzenie dokładniejszego projektu. Da on efekt taki, że będzie mógł mieć swoje odwzorowanie 1:1 w życiu. Idąc tym tropem można zauważyć jedną ważną kwestię. Darmowy program do projektowania mebli będzie wystarczającym oprogramowaniem do sporządzania projektów. Później ewentualnie można nanieść poprawki w programie większych kalibrów. Ta metoda pozwoli nam na dokładniejsze obliczenia oraz dostęp do potężniejszych narzędzi edycyjnych. Efekt końcowy, nad którym pracujemy będzie satysfakcjonujący.

projektowanie mebli program
fot. Projektowanie mebli – program zrobi za część pracy

Najlepsze programy do tworzenia projektów mebli:

  • PRO100

Program nie jest darmowy jednak posiada bardzo duże możliwości projektowe. Pracując z nim mamy dostęp do pięciu trybów wyświetlania projektów oraz pracę z podglądem 3D. Dodatkowo program pozwala na dokonywanie dokładnych wycen, tworzenia materiałów oraz symulację oświetleniem. Dzięki niemu możemy sprawdzić jak mebel, który projektujemy będzie wyglądał po różnym kątem padania światła. Program z początku może wydawać się skomplikowany. Po chwili użytkowania jednak jego obsługa jest bardzo intuicyjna. Każdy moment z nim spędzony będzie przyjemnością. W programie dostępne są również własne biblioteki mebli i materiałów. Szybko możemy uzyskać dostęp do swoich ulubionych projektów, które już stworzyliśmy. Program nadaje się do projektowania każdego typu mebli, niezależnie czy będą to meble kuchenne, czy do pokoju.

Inne artykuły:  W jaki sposób zaaranżować sypialnie swoich marzeń?
Darmowy program do projektowania mebli
fot. Jaki darmowy program do projektowania mebli wybrać ?
  • ALNO Kitchen Planner

To oprogramowanie nada się nie tylko do projektowania mebli kuchennych, ale również całej kuchni. Wspomoże on szybko i łatwo projektowanie mebli. Program darmowy, a więc nie posiada zaawansowanych trybów edycji oraz tworzenia kosztorysów. Jego funkcje jednak są w zupełności wystarczające do tworzenia podstawowego projektu kuchni. Do dyspozycji użytkownika jest szeroki wachlarz rodzajów mebli. Każdy element może wykorzystać w swoim projekcie. Co najważniejsze, program oferuje wizualizację nie tylko 2D, ale również 3D. Na koniec stworzony projekt można wydrukować i nanieść własne poprawki.

  • Sweet Home 3D

Kolejny dobry i darmowy program do projektowania. On jednak pozwala na tworzenie nie tylko mebli kuchennych. Posiada on jedną ciekawą funkcję, która go wyróżnia. A mianowicie pozwala na podgląd kilku pomieszczeń naraz. Daje on również dostęp na dokładne wyliczenie wymiarów mebli. Posiada on jeszcze jedną bardzo ciekawą funkcję. Daje on nam możliwość bez problemowego wczytania własnego projektu z pliku graficznego. Pozwala to na nasienie poprawek na projekt w tym właśnie programie. Jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, niezbyt często spotykane w darmowych programach.

  • KitchenDraw

Program istotą podobny do ALNO Kitchen Planner, którego nazwa może mylić. Ma jednak opcję, która pozwala na projektowanie także mebli łazienkowych. Program niestety jest płatny, ale nie ma się co dziwić. Oferuje on szeroki wachlarz przydatnych narzędzi do tworzenia projektów. Program jest wykorzystywany bardzo często przez firmy tworzące meble „na wymiar”. Program umożliwia również sporządzenie pełnej dokumentacji wymaganej przy projektowaniu. Pozwala on na wyświetlanie planów, rzutów oraz wizualizacji. Opcje te pozwalają na dokładne przeanalizowanie projektu. Mimo, że jest on płatny można pobrać wersję ma wersję ograniczoną. Po jej pobraniu możemy korzystać z niego przez dwadzieścia godzin. Tyle czasu wystarczy, aby się z nim zapoznać. Jeśli przypadnie nam do gustu wystarczy zakupić pełną wersję. Dostępny jest on w polskiej wersji językowej.

Inne artykuły:  Współczesne interpretacje włoskiej klasyki w salonie