Poddasze to wyjątkowo klimatyczne miejsce, jest szczególnie popularne wśród ludzi kultury i sztuki. W wielu domach jednorodzinnych występuje poddasze użytkowe — najczęściej funkcjonuje jako sypialnia, gabinet do pracy, czy też pracownia artystyczna. Na poddaszu zazwyczaj jest kilka lub kilkanaście okien dachowych – do ich osłony najlepiej sprawdzą się rolety dachowe plisowane i produkty gwarantujące całkowite zaciemnienie. Dowiedz się, dlaczego do okna dachowego typu Velux nie można montować przypadkowych produktów, które kuszą najniższą ceną i w jaki sposób plisa może rozwiązać wiele problemów na poddaszu.

1. Dlaczego warto mieć rolety dachowe plisowane i prowadnice aluminiowe?

2. Rolety plisowane dla wszystkich okien dachowych

3. Roleta plisowana to dobry wybór dla okien dachowych

Okna dachowe to dość specyficzny produkt — kto mieszka na poddaszu, ten wie, że są to okna wymagające doboru odpowiednich systemów osłonowych, które w 100% nie będą przepuszczać promieni słonecznych. Okno dachowe nie przyjmie byle jakich rolet, które nie mają żadnych właściwości zaciemniających. Tylko rolety dachowe plisowane, na przykład z https://familyrollo.pl/roleta-dachowa-plisowana, a także wysokiej jakości roleta zaciemniająca oznacza poprawę izolacyjności dla Twojego okna.

Dlaczego warto mieć rolety dachowe plisowane i prowadnice aluminiowe?

Na poddaszu bardzo ważna jest kontrola światła. Chodzi o to, że mieszkanie może być zbyt mocno doświetlone. Może to przeszkadzać, zwłaszcza jeśli na poddaszu znajduje się sypialnia. Słońce potrafi działać jak budzik, a przecież nie każdy chce wstawać wraz ze wschodem słońca. Współczesne wnętrza mają jednak wiele innowacyjnych rozwiązań na tego typu problemy. Rolety plisowane uwolnią Cię od zbyt intensywnego światła — wpuścisz promienie słoneczne do środka wtedy, kiedy tego zechcesz. Ogromną zaletą rolety plisowanej jest to, że wyjątkowo skutecznie chroni przed promieniami UV. Przekonaj się osobiście — odwiedź https://familyrollo.pl/rolety-plisowane/rolety-dachowe-plisowane.

Inne artykuły:  Ręczniki papierowe w roli - poznaj ich wielozadaniowość!

Rolety plisowane dla wszystkich okien dachowych

Nie musisz się obawiać, że nie dostaniesz rozmiarowo właściwej rolety plisowanej. Taką roletę możesz dowolnie konfigurować. Szczegóły konfiguracji poznasz na stronie https://familyrollo.pl/. Zapewniamy, że nasze produkty, to idealna osłona przeciwsłoneczna wpasowująca się do indywidualnych potrzeb. Nowoczesne rolety wewnętrzne, wyróżnione w naszej ofercie w różnych kolorach, są dostępne na wyciągnięcie ręki. Jeśli potrzebujesz pomocy w ich doborze, zawsze służymy Ci poradą. Plisa juz teraz może być Twoja!

Roleta plisowana to dobry wybór dla okien dachowych

Dla pomieszczeń mieszkalnych zlokalizowanych na poddaszach największym problemem są upały. Uderzenia gorąca latem bywają praktycznie nie do wytrzymania, jeśli nie masz klimatyzatora. W ochronie przed zbyt silnym słońcem można wspomóc się właśnie roletą, która zapewni zaciemnienie. Dzięki nim wnętrze nie będzie już przegrzane. Częściowa redukcja ciepła powoli na swobodny pobyt na poddaszu. Plisa występuje w różnych wersjach kolorystycznych — jest ich wiele, dzięki czemu nie będzie problemu z dopasowaniem jej do wystroju wnętrz. Warto jest również zakupić plisy do łazienki. Ochroni ona szyby przed wzrokiem ciekawskich w przypadku prac remontowych na dachu. Typ okna dachowego nie ma większego znaczenia — może to być okno Velux lub typu Velux. Ich montaż nie jest skomplikowany — każdy da sobie radę dzięki czytelnej instrukcji. Jeśli ktoś nie ma czasu, zawsze może zlecić montaż rolet. Jeśli szukasz ochrony przed słońcem dla całego domu, to polecamy Ci również żaluzje, zasłony i karnisze oraz markizy. Te ostatnie to ciekawe rozwiązanie na taras lub balkon. Wszystkie rekomendowane przez nas produkty mogą odmienić oblicze domowego wnętrza. Sprawdź, czy Twój wymarzony produkt znajduje się w aktualnych promocjach!

Inne artykuły:  Oznakowanie robót drogowych i nie tylko — kiedy stosować słupki na drodze?