Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Właściwe nawodnienie ogrodu – jak o nie zadbać?

Właściwe nawodnienie ogrodu - jak o nie zadbać?

Zadbanie o ogród w upalne letnie dni wcale nie jest łatwym zadaniem, szczególnie jeżeli nie posiadamy w nim podłączenia do instalacji wodociągowej. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Czy pomoże nam w tym zestaw hydroforowy?

  1. Dlaczego należy zadbać o nawodnienie ogrodu?
  2. Zestaw hydroforowy – czym jest?
  3. Zestawy hydroforowe do ogrodu – na co zwrócić uwagę?
  4. Zestaw hydroforowy do ogrodu – jaki wybrać?
  5. Na co zwrócić uwagę w gospodarce wodnej w ogrodzie?

Dlaczego należy zadbać o nawodnienie ogrodu?

Jeżeli hodujemy w naszym ogrodzie rośliny, na pewno wiemy jak bardzo dużym wyzwaniem jest odpowiednie zadbanie o ich stan w czasie największych upałów. W takich warunkach nawet trawa wymaga od nas większego zaangażowania, a tym samym również większej ilości dostępnej wody. O ile w przypadku niewielkich ogrodów możemy zadbać o podlewanie roślin wodą z ujęcia z domu, o tyle w przypadku średnich i większych przestrzeni staje się to zwyczajnie nieopłacalne. Nie tylko otrzymamy w takiej sytuacji zaporowe rachunki co miesiąc, ale również podobne działanie będzie mało efektywne. Możemy jednak zaopatrzyć się w zbiornik hydroforowy połączony z pompą ssącą, dzięki któremu będziemy w stanie czerpać wodę bezpośrednio z własnej studni. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://ogrody24.pl/.

Zestaw hydroforowy – czym jest?

Aby móc wygodnie korzystać z własnej studni, potrzebujemy urządzeń które dostarczą z niej wodę, a także umożliwią jej przechowywanie i korzystanie z niej w momencie, gdy tego potrzebujemy. Zestaw hydroforowy to właśnie zbiór takich urządzeń. W jego skład wchodzą kolejno:

Wykorzystując pompy głębinowe podłączone do zbiornika hydroforowego nie tylko usprawniamy korzystanie z wody, ale również obniżamy swoje rachunki za jej pobór. Jest to więc świetne rozwiązanie pozwalające na zadbanie o odpowiednie nawodnienie ogrodu, a także na korzystanie z wody w miejscu, gdzie nie ma możliwości podłączenia się do sieci ogólnej.

Zestawy hydroforowe do ogrodu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając zestawy hydroforowe powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ich parametrów, które przesądzą o dopasowaniu i użyteczności konkretnego modelu względem naszych potrzeb. Zaliczamy do nich kolejno:

Zestaw hydroforowy do ogrodu – jaki wybrać?

Wybierana przez nas instalacja powinna być przede wszystkim na tyle dopasowana, abyśmy mogli z jej pomocą bezproblemowo zadbać o nawodnienie ogrodu. Warto pamiętać, że sama pompa WZ 750 230V Z BRIO SK 13 omnigena to nie wszystko – musimy dopasować do niej odpowiedni zbiornik, wyłącznik ciśnieniowy, a także wszystkie pozostałe elementy niezbędne do poprawnego funkcjonowania. Jeżeli nie jesteśmy pewni, na co się zdecydować, a mamy taką możliwość, dobrym pomysłem jest wypożyczenie pompy od kogoś znajomego i sprawdzenie, czy taki rodzaj będzie nam odpowiadał. Jeżeli nie mamy możliwości lub nie chcemy przyłączać ogrodu dodatkowo do sieci wodociągowej, hydroforowe zestawy w połączeniu z odpowiednio dobraną studnią to najlepszy możliwy sposób na uzyskanie stałego i pewnego ujęcia wody, które pozwoli nam na utrzymanie naszych roślin w dobrej kondycji.

Na co zwrócić uwagę w gospodarce wodnej w ogrodzie?

Jeżeli nasz ogród faktycznie służy nam do uprawy roślin, powinniśmy bardzo uważać na odpowiednie nawodnienie i gospodarkę wodną w jego obrębie. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o kwiaty, trawę czy owoce lub warzywa, jeżeli też takie posiadamy. Zastosowanie zestawu hydroforowego w ogrodzie to również znacząca oszczędność na comiesięcznych rachunkach na wodzie – z drugiej strony musimy jednak pamiętać o jego odpowiedniej konserwacji, podobnie też jak w przypadku samej studni.

Exit mobile version