Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego święcą prawdziwe triumfy w ostatnich latach. Ich popularność wynika wprost z doskonałych właściwości użytkowych oraz atrakcyjnego, idealnie dostosowanego do współczesnego poczucia estetyki wyglądu. Konglomerat kwarcowy jest nowoczesnym materiałem, który stanowi doskonałe połączenie natury z technologią, co pozwala mu doskonale sprawdzać się zwłaszcza w tak wymagającym otoczeniu, jakim jest kuchnia.

Czym jest konglomerat kwarcowy i jak powstaje?

Konglomerat kwarcowy to nowoczesny, wytwarzany przez człowieka materiał, który zbudowany jest w 95% z naturalnego piasku kwarcowego. Jego główną zaletą, docenianą zwłaszcza przez współczesnych użytkowników dążących do perfekcji w aranżacji swoich wnętrz, jest idealna powtarzalność – konglomerat kwarcowy może posiadać perfekcyjnie dobrany wzór oraz kolorystykę, co czyni z niego doskonałe uzupełnienie wystroju każdego wnętrza. Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania stonowanego, jednolitego koloru powierzchni, który nie występuje w przyrodzie. Wygląd i atrakcyjność wizualna to jednak nie jedyne zalety konglomeratu kwarcowego.

Blaty kuchenne z konglomeratu posiadają cenne w kuchni właściwości antybakteryjne, które zapewniają im obecne w składzie jony srebra. Konglomerat kwarcowy jest materiałem o wysokiej twardości, który pod tym względem przewyższa nawet sam granit. W efekcie, blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego są odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne oraz mogą znieść długotrwałe obciążenie nawet bardzo ciężkimi sprzętami kuchennymi. Ich niewątpliwym atutem jest także niska podatność na wilgoć oraz kwasy, co pozwala na użytkowanie powierzchni roboczej zgodnie z jej przeznaczeniem. Jedyną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę wybierając blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego, są wysokie temperatury – odporność tego materiału sięga bowiem 120 stopni, co wymaga stosowania dodatkowych podkładek pod gorące naczynia.

Inne artykuły:  Co na ogrzewaną podłogę

Blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego jako idealna alternatywa dla marmuru

Jednym z najważniejszych atutów blatów kuchennych z konglomeratu kwarcowego jest ich atrakcyjny, nowoczesny wygląd oraz możliwość wyprodukowania kamienia idealnie dostosowanego do preferencji każdego użytkownika. Czyni to z blatów z konglomeratu kwarcowego idealną alternatywę dla naturalnego marmuru, który ze względu na swoje słabe właściwości użytkowe nie jest materiałem polecanym na blaty kuchenne. Możliwość uzyskania dowolnego wzoru i odcienia blatów wykonanych z konglomeratu kwarcowego sprawia, że współcześni użytkownicy nie muszą już iść na ustępstwa i rezygnować z efektu wizualnego, jaki pragną uzyskać lub ryzykować zniszczeniem powierzchni blatu wskutek jej nieprawidłowego użytkowania.

Blaty kuchenne z konglomeratu mogą występować w różnych wykończeniach i być zarówno polerowane, jak i matowe. Ze względu na niższy ciężar konglomeratu w porównaniu z kamieniami naturalnymi, blaty takie mogą być grubsze, a meble kuchenne nie wymagają dodatkowego wzmocnienia swojej konstrukcji przed ich zainstalowaniem. Możliwość montażu bez widocznych spoin podnosi z kolei atrakcyjność wizualną powierzchni roboczej oraz sprawia, że blaty kuchenne z konglomeratu kwarcowego prezentują się niezwykle schludnie i nowocześnie.