Wykończenie ścian to nie da się ukryć wiele różnych możliwości. Szczególnie że ogrom zarówno pomysłów, jak i materiałów można zdobyć praktycznie w każdym sklepie. Dlatego też nie ma się co rozwodzić nad tym, co można zrobić z zastanych produktów, ale mamy tę wygodę, że po prostu wymyślamy i szukamy pasujących elementów stosunkowo szybko, łatwo i bez problemu. Takie, choćby cegiełki na ścianę. Pomysł już wieloletni, ale kiedyś wykonywany w bardzo ograniczony materiałowo sposób. Teraz mamy olbrzymi wachlarz produktów do wyboru.

Cegiełki na ścianę pubów i lokali gastronomicznych

Wykończenie ścian różnego rodzaju lokali gastronomicznych płytkami udającymi starą cegłę to już pewien standard, ale nie ma się co dziwić. Zdecydowanie nadają one klimatu, zwłaszcza jeżeli bar, pub czy restauracja odnosi się do starych klimatów, vintage albo innej romantycznej atmosfery.

Stara cegła to klasyka sama w sobie. Niektóre miejscówki mają ten komfort, że umieszczane w starych piwniczkach albo na niskich parterach kamienic, same mają tak wykonane ściany, oryginalnie i nieraz wystarczy je odpowiednio oczyścić. Inne niestety muszą same stworzyć odpowiedni klimat, gdyż stan lokalu nie pozwoli na efektywne i schludne jego przystosowanie bez nowoczesnych materiałów. Wtedy też cegiełki na ścianę, które w rzeczywistości nakleja się po prostu, tak jak płytki ceramiczne są strzałem w dziesiątkę.

Inne artykuły:  Prześcieradło - lepsze to z gumką, czy może bez?

Cegiełki na ścianę w domach

Domowe zacisze także może być świetnym miejscem do aranżacji z wykorzystaniem płytek udających cegłę. Tu możemy postawić wiele możliwości w zależności od tego, jak urządzona jest reszta domowej przestrzeni.

Cegiełki na ścianę w formie płytek à la stara cegła zdecydowanie będą pasować do kuchni w klimacie rustykalnym. Odpowiednio dobrane, z ceramiczną powłoką, mogą nawet stać się odpowiednim materiałem do zabezpieczenia ściany w pobliżu kuchenki tak jak każde inne płytki. Do tego dodadzą wyjątkowy klimat, zwłaszcza w połączeniu z wyposażeniem stylizowanym na ciężkie i metalowe. Na przykład szafki drewniane z okutymi uchwytami.

Płytki milanowskie w stylu wąskich cegieł, zazwyczaj w jasnych kolorach i celowo o kształtach wychodzących poza równomierną, płaską powierzchnię to kolejny pomysł, który odpowiednio połączony z innymi akcesoriami może dać nie tylko klimatem vintage, czy rustykalny. Ale też doskonale będą pasować do wnętrza w stylu prowansalskim, a nawet… nowoczesnym skandynawskim, jeżeli tylko damy sobie czas na idealne ich dopasowanie do reszty wyposażenia.