Jeżeli szukasz sposobów na zwiększenie wydajności przy pakowaniu produktów, które zeszły z linii produkcyjnej, to istnieje jedno sprawdzone rozwiązanie. Dowiedz się więcej na temat tego czym jest zrobotyzowana paletyzacja i jakie korzyści może przynieść dla Twojej firmy. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszym artykule. 

Paletyzacja kartonów – podstawowe informacje 

Definicja tego czym jest paletyzacja, zawiera się już w samej nazwie tej czynności. Termin ten oznacza po prostu układanie produktów czy półproduktów na palecie w określony sposób. Jest to zadanie, którym często zajmują się pracownicy magazynu, ale można z powodzeniem zautomatyzować je pod maszynę. 

Paletyzacja kartonów i innych towarów, wykonywana przez robota przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim znacznie zwiększa się szybkość, a co za tym idzie wydajność pracy. Odbywa się to bez pogorszenia jakości pakowania, a nawet wręcz przeciwnie. Zastosowanie wyspecjalizowanych maszyn pozwala na odczuwalne ograniczenie błędów, które wynikają zazwyczaj z ludzkich zaniedbań lub nieuwagi. 

Wydajniejsza paletyzacja kartonów, worków i innych produktów oznacza ograniczenie przestojów produkcyjnych. Sama przestrzeń na palecie również jest lepiej wykorzystywana. Roboty można zaprogramować w taki sposób, by układały według specjalnie dopasowanego schematu towary o dowolnej wadze, rozmiarze czy kształcie. Wszystko to z dokładnością nawet do jednego milimetra. 

Automatyka przemysłowa – obsługa maszyn do paletyzacji

W jaki sposób przygotować się na paletyzację kartonów w swojej firmie? Jest to proces, który wymaga odpowiedniego wdrożenia. Nauka programowania i monitorowania nowych maszyn to rzecz, której nie załatwi pojedyncze szkolenie. 

Inne artykuły:  Wiertła do drewna - rodzaje i zastosowanie

Automatyka przemysłowa, czyli wszystkie elementy, które służą do sterowania robotami, jest dość skomplikowanym zagadnieniem. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z pomysłu na usprawnienie działania Twojej firmy, jeżeli Twoja kadra nie posiada stosownych kwalifikacji.

Doświadczone firmy inżynierskie takie jak Nixal oferują outsourcing specjalistów ze specjalizacją automatyka przemysłowa. Mogą oni z powodzeniem nadzorować projekty związane z integracją i montażem nowych systemów do paletyzacji, aż do czasu, gdy nie uda się wyszkolić do tego własnych pracowników. 

Robotyka – jak wdrożyć paletyzację w Twojej firmie 

Jeżeli decydujesz się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań z zakresu robotyki, postaw na usługi specjalistów. Firma Nixal będzie w stanie opracować dla Ciebie precyzyjny i dopasowany do Twoich potrzeb system paletyzacji.

Robotyka i automatyka pakowania jest dla specjalistów z Nixal rzeczą powszednią. Otrzymasz wsparcie na poziomie projektu, wykonania, testów, a także późniejszego serwisowania wszystkich zainstalowanych elementów. 

W ten sposób nie będziesz musiał przejmować się tym, że duża inwestycja w system paletyzacji może okazać się niewypałem. Przy gruntownym przygotowaniu i analizie zleconej fachowcom, możesz być pewny tego, że wydajność procesów pójdzie w górę, a związane z nimi koszty zostaną zoptymalizowane.