Jeżeli szukasz sposobów na zwiększenie wydajności przy pakowaniu produktów, które zeszły z linii produkcyjnej, to istnieje jedno sprawdzone rozwiązanie. Dowiedz się więcej na temat tego czym jest zrobotyzowana paletyzacja i jakie korzyści może przynieść dla Twojej firmy. Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz w naszym artykule. 

Paletyzacja kartonów – podstawowe informacje 

Definicja tego czym jest paletyzacja, zawiera się już w samej nazwie tej czynności. Termin ten oznacza po prostu układanie produktów czy półproduktów na palecie w określony sposób. Jest to zadanie, którym często zajmują się pracownicy magazynu, ale można z powodzeniem zautomatyzować je pod maszynę. 

Paletyzacja kartonów i innych towarów, wykonywana przez robota przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim znacznie zwiększa się szybkość, a co za tym idzie wydajność pracy. Odbywa się to bez pogorszenia jakości pakowania, a nawet wręcz przeciwnie. Zastosowanie wyspecjalizowanych maszyn pozwala na odczuwalne ograniczenie błędów, które wynikają zazwyczaj z ludzkich zaniedbań lub nieuwagi. 

Wydajniejsza paletyzacja kartonów, worków i innych produktów oznacza ograniczenie przestojów produkcyjnych. Sama przestrzeń na palecie również jest lepiej wykorzystywana. Roboty można zaprogramować w taki sposób, by układały według specjalnie dopasowanego schematu towary o dowolnej wadze, rozmiarze czy kształcie. Wszystko to z dokładnością nawet do jednego milimetra. 

Automatyka przemysłowa – obsługa maszyn do paletyzacji

W jaki sposób przygotować się na paletyzację kartonów w swojej firmie? Jest to proces, który wymaga odpowiedniego wdrożenia. Nauka programowania i monitorowania nowych maszyn to rzecz, której nie załatwi pojedyncze szkolenie. 

Automatyka przemysłowa, czyli wszystkie elementy, które służą do sterowania robotami, jest dość skomplikowanym zagadnieniem. Nie oznacza to jednak, że musisz zrezygnować z pomysłu na usprawnienie działania Twojej firmy, jeżeli Twoja kadra nie posiada stosownych kwalifikacji.

Doświadczone firmy inżynierskie takie jak Nixal oferują outsourcing specjalistów ze specjalizacją automatyka przemysłowa. Mogą oni z powodzeniem nadzorować projekty związane z integracją i montażem nowych systemów do paletyzacji, aż do czasu, gdy nie uda się wyszkolić do tego własnych pracowników. 

Robotyka – jak wdrożyć paletyzację w Twojej firmie 

Jeżeli decydujesz się na wdrożenie nowoczesnych rozwiązań z zakresu robotyki, postaw na usługi specjalistów. Firma Nixal będzie w stanie opracować dla Ciebie precyzyjny i dopasowany do Twoich potrzeb system paletyzacji.

Robotyka i automatyka pakowania jest dla specjalistów z Nixal rzeczą powszednią. Otrzymasz wsparcie na poziomie projektu, wykonania, testów, a także późniejszego serwisowania wszystkich zainstalowanych elementów. 

W ten sposób nie będziesz musiał przejmować się tym, że duża inwestycja w system paletyzacji może okazać się niewypałem. Przy gruntownym przygotowaniu i analizie zleconej fachowcom, możesz być pewny tego, że wydajność procesów pójdzie w górę, a związane z nimi koszty zostaną zoptymalizowane.