Drabina staje się nieodzownym elementem prac domowych i remontowych. Dzięki niej można szybko umyć wysokie okna, bez problemu powiesić firanki na karniszach, a także sięgnąć do najwyższych szafek. Na rynku znaleźć można jednak nie tylko konstrukcje przewidziane z myślą o domowych zastosowaniach. Drabiny przemysłowe to odpowiedź na wzrastające potrzeby firm działających w rozmaitych branżach.

Jak wybrać najlepszą drabinę przemysłową?

Od domowych konstrukcji drabiny przemysłowe wizualnie nie różnią się znacząco. Decydując się na zakup konkretnego modelu, trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim jakość zastosowanego materiału. Drabina wykorzystywana w magazynach, halach i nie tylko musi być wysoce trwała i odporna na działanie różnych czynników. Najlepiej sprawdza się aluminium. Konstrukcje drabin bazujących na stopach aluminium są nie tylko żywotne, ale i lżejsze od tych wykonanych z innych materiałów. Nadają się zarówno do prac średnich, jak i ciężkich.

Drabiny przemysłowe – bezpieczeństwo przede wszystkim

Bardzo ważne jest bezpieczeństwo użytkowania, dlatego nie można pominąć detali takich jak opatrzenie dodatkowych elementami zabezpieczającymi. Zalicza się do nich antypoślizgowe nóżki oraz taśmy, które chronią przed przypadkowym rozsunięciem się drabiny rozstawnej. Stopnie również powinny być wykonane w taki sposób, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko poślizgnięcia się na nich. Każda z drabin stosowanych w przemyśle musi gwarantować wytrzymałość, spory nacisk oraz łatwość składania i rozkładania.

Inne artykuły:  Tork - czyste dłonie, bez kompromisów: Mydło w płynie do przemysłu i nie tylko

Gdzie kupić drabinę przemysłową?

Przyglądając się różnym typom dostępnych drabin, mogą pojawić się wątpliwości – która będzie odpowiednia do podejmowania określonych prac? W ostatecznej decyzji pomogą fachowcy z firmy Metalkas. Można liczyć na ich wieloletnie doświadczenie, a szeroka oferta, w której zagościły drabiny przemysłowe, staje się odpowiedzią na wymagania wielu branż. Gwarancję wysokiej jakości, trwałości i mnogości zastosowań proponowanych drabin stanowi fakt, że to jedyna w Europie firma, która podjęła się wytwarzania we własnych obiektach produkcyjnych.