Budujesz dom swoich marzeń i przychodzi moment zakupu drzwi wejściowych, jednak nie masz pomysłu na jakie się zdecydować? Jest tak wiele rodzajów i funkcjo, które potrafią skutecznie przytłoczyć człowieka, chcącego dokonać przemyślanego zakupu. Na co zwracać uwagę, aby nie żałować swojej decyzji i czuć się bezpiecznie we własnym domu?

Czy wybierać samodzielnie?

Pamiętaj, że nie jesteś sam w tym trudnym wyborze. Specjalnie wyszkoleni doradcy będą w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania, a dodatkowo dobrać indywidualnie drzwi pod wygląd domu, funkcjonowanie domowników i określone przez nich potrzeby. Dzięki nim szybko dokonasz wyboru i dowiesz się więcej o ciekawych właściwościach nabytego produktu.

Dobrym przykładem są autoryzowane salony Aluhaus. Pomoc doświadczonych fachowców zawsze jest nieoceniona, a niektórym zdecydowanie lepiej jest zaczerpnąć informacji z salonu lub konsultanta telefonicznego. Jednak niejednokrotnie zdarza się, że najpierw przeszukuje się internet w celu znalezienia dodatkowych informacji oraz opinii klientów użytkujących już konkretne modele drzwi.

Drzwi wejściowe są zakupem na całe życie, dlatego dobrze jest wykorzystać wszystkie drogi prowadzące do uzyskania wiedzy na temat oferty interesującego producenta. Najczęściej są to intensywne dni poszukiwań i długie godziny przyswajania informacji, ale odpowiednio wybrane wyposażenie domu odpłaci Ci się podwójnie – zapewniając wysokiej jakości bezpieczeństwo i ochronę akustyczną.

Na co musisz zwracać uwagę?

Najważniejsze są trzy parametry, które podobnie, jak w przypadku okien, odgrywają bardzo ważną rolę w wyborze i zakupie wyposażenia. Musisz zawsze zwracać uwagę na odporność na włamanie, termoizolacyjność oraz ochronę akustyczną. Jeśli nie zależy Ci np. na antywłamaniowych drzwiach, to i tak powinieneś zwrócić uwagę na to, aby ta właściwość była na zadowalającym poziomie. Stawiając domek jednorodzinny, należy przede wszystkim zadbać o okna i drzwi wejściowe.

Inne artykuły:  Do czego służy bidet oraz co to właściwie jest?

Dobór drzwi to temat, w którym zawsze jest coś kosztem czegoś. Przykład? Jeśli zależy Ci na cienkich drzwiach wejściowych, to tracisz na termoizolacyjności, ponieważ wypełnione w środku za pomocą materiału izolacyjnego są zdecydowanie grubsze. Do tego celu wykorzystuje się najczęściej piankę poliuretanową, styropian lub wełnę mineralną. Za to odpowiada współczynnik U, z którym dobrze jest się zapoznać przed zakupem.

Odwołując się do obowiązujących przepisów – Twoje drzwi zewnętrzne muszą mieć minimum 90 cm szerokości i minimum 200 cm wysokości. Materiał, z jakiego wytworzone są drzwi zewnętrzne stanowi zupełnie odrębny temat, który również jest wart poruszenia. W Polsce najpopularniejsze są drzwi drewniane, które mają izolację akustyczną i cieplną na bardzo wysokim poziomie, jednak wielką wadą jest wrażliwość na wilgoć. Z drugiej strony stalowe drzwi są bardzo ciężkie. Optymalnym wyborem jest PCV, które posiada wielu fanów z powodu dużej izolacji cieplnej, dźwiękochłonności, jednak po uszkodzeniu ciężko je naprawić.

Wybór jest ogromny, dlatego warto dokładnie zapoznać się z tematem i poprosić specjalistę o pomoc. Wówczas uda Ci się dopasować drzwi pasujące nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością. Życzymy powodzenia!