Odpowiednio dobrana elewacja domu chroni ściany budynku przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych, a także wszelkimi uszkodzeniami mechanicznymi. Wykończenie takiej elewacji powinno być nie tylko praktyczne, ale też eleganckie. W końcu pełni ono funkcję dekoracyjną, stanowiąc niejako jedną z wizytówek budynku, widoczną już z daleka. Odpowiednio dobrane materiały potrafią odmienić zupełnie charakter obiektu.

https://kronosfera.pl/k/plyta-elewacyjna-bourbon-walnut-k256-bs-grubosc-6-wymiary-2800-x-2040,1240,2049?tr=7

Innowacyjne płyty elewacyjne – właściwości

Wykończenie ścian zewnętrznych domu nowoczesnymi płytami elewacyjnymi niesie za sobą wiele korzyści. Miłośnicy niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych na pewno znajdą takie płyty elewacyjne fasadowe, które spełnią ich wyjątkowe oczekiwania. Szczególnie polecane przez fachowców są płyty elewacyjne KronoArt, stworzone z impregnowanych żywicą arkuszy celulozowych. Połączone w warunkach podwyższonego ciśnienia oraz wysokiej temperatury warstwy, stają się jednorodną płytą, cechującą się świetnymi parametrami. Estetyka i funkcjonalność sprawa, że rozwiązanie to cieszy się coraz większą popularnością.

Płyty elewacyjne fasadowe – zalety

Płyty elewacyjne dzięki wspomnianemu wyżej procesowi technologicznemu charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia, uderzenia, plamy, zacieki czy działanie czynników atmosferycznych takich jak promienie słoneczne, deszcz czy śnieg. Są też wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości, a jego konserwacja nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Większość zabrudzeń można z powodzeniem usunąć za pomocą wody z mydłem, pozostałe – sięgając po rozpuszczalniki alkoholowe. Mówiąc o zaletach takiego rozwiązania jak płyty elewacyjne fasadowe, nie można oczywiście zapomnieć o niezaprzeczalnych i widocznych na pierwszy rzut oka walorach estetycznych.

Inne artykuły:  Nakładanie gładzi krok po kroku - jak gładzić ściany i sufit?

Płyty elewacyjne drewnopodobne

Szczególnie chętnie wybierane do wykończenia elewacji są płyty elewacyjne drewnopodobne. W końcu drewno od lat uważane jest za synonim elegancji, solidności i dobrego gustu. Jednocześnie wykorzystanie takich materiałów, nie sprawia, że budynkom nadawany jest klasyczny czy „staroszkolny” charakter. Wręcz przeciwnie – umiejętny dobór elewacji powoduje, że stają się symbolem nowoczesnego minimalizmu i prestiżu.

Płyty elewacyjne hi-definition posiadają wierne odwzorowanie słojów drewna o niesamowitej głębi w wysokiej rozdzielczości. Co więcej, wzór usłojenia nie powtarza się nawet na powierzchni do 15 m2, co nadaje mu charakter jeszcze bliższy naturalnemu surowcowi.

Już z daleka, wzrok przykuwany jest przez żywe kolory elewacji, wyróżniając budynek z sąsiedztwa. Płyty elewacyjne drewnopodobne prezentują się wyjątkowo realistycznie, stylowo i elegancko.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://kronosfera.pl/p/elewacje-plyty-elewacyjne,20