Nie bez powodu okres letni często kojarzony jest z grillowaniem — za oknem robi się coraz cieplej, co zachęca do spotkań na świeżym powietrzu, w dobrym towarzystwie i przy smacznym jedzeniu. Grill w ogródku to synonim dobrze spędzonego czasu, jednak jak każda impreza, wymaga on odpowiednich przygotowań. Jak zorganizować przyjęcie, na którym głównym punktem menu będą dania z grilla, a całe towarzystwo spędzi czas w ogrodzie?

Przede wszystkim odpowiedni grill…

Aby potrawy z zaplanowanej listy mogły zachwycić gości aromatycznym smakiem, potrzebny będzie przede wszystkim dobrej jakości sprzęt, dopasowany do indywidualnych wymagań. Na rynku dostępne są różnego rodzaju grille — węglowe, gazowe oraz elektryczne. Pierwsze będą dobrym wyborem dla osób, które cenią sobie tradycyjne grillowanie, kolejne natomiast dla zwolenników nowych rozwiązań. W zależności od sposobu wytwarzania ciepła, inny będzie czas przygotowywania jedzenia oraz jego aromat i smak. Na różnorodność dostępnych modeli wpływa także kształt grilla, który może być kulisty lub prostokątny, jego wielkość czy wyposażenie w pokrywę albo jej brak. Decydując się na zakup sprzętu grillowego, warto zapoznać się z różnymi ofertami i porównać ich ceny, pomocne będzie przy tym odwiedzenie strony https://www.skapiec.pl/.

Należy pamiętać, aby do zakupowego koszyka dodać także odpowiednie akcesoria, które ułatwią serwowanie i przechowywanie jedzenia. Mogą to być na przykład szczypce umożliwiające obracanie potraw, szpikulce do szaszłyków czy aluminiowe tacki, które zabezpieczą sprzęt przed kapiącym tłuszczem. Nie można również zapomnieć o rozpałce i brykiecie, niezbędnych w przypadku tradycyjnego grilla węglowego.

Inne artykuły:  Jak można użyć w praktyce szamba betonowe 10m3?

Aromatyczne potrawy i przekąski

Mięso, kiełbasa, ryby czy warzywa — grillować można tak naprawdę wszystko. Jednak zanim wybrane produkty trafią na rozgrzany ruszt, należy je zamarynować, najlepiej dzień przed planowaną imprezą. W kuchni nie powinno zabraknąć dobrej jakości oleju, ziół oraz przypraw, które nadadzą potrawom prawdziwego aromatu. Aby urozmaicić grillowe menu, warto przygotować także smaczne przystawki. Mogą to być kolorowe sałatki, marynowane warzywa czy gama sosów. Na stole nie powinno również zabraknąć zimnych napojów, jak na przykład orzeźwiającej wody z miętą i limonką. Gdy wszystko będzie przygotowane, pozostaje już tylko rozpalenie grilla i odrobina cierpliwości.  

Imprezowy klimat

Aby umilić czas przy grillowym stole, warto pomyśleć o nastrojowej muzyce czy dekoracjach, na przykład serwetkach, lampionach czy naturalnych elementach w postaci kwiatów lub gałązek. Nie powinno przy tym zabraknąć ogrodowego oświetlenia, które po zachodzie słońca doda przyjemnego klimatu oraz zapachowych świec skutecznie odstraszających owady. Dobrym rozwiązaniem może okazać się również namiot ogrodowy, który stworzy dodatkową przestrzeń do wypoczynku, chroniąc jednocześnie przed niespodziewanym deszczem czy wiatrem. Co więcej, na wypadek ochłodzenia warto mieć pod ręką poduszki i ciepłe koce.

Ogrodowy grill — przepis na dobrze spędzony czas

Aromatyczne jedzenie, nadające klimatu nakrycie stołu, dekoracje, ulubiona muzyka — tak wygląda przepis na wspólne grillowanie w ogrodzie. Najpierw ciekawy pomysł, później plan i odpowiednia organizacja, a na końcu… dobra zabawa w gronie zaproszonych osób.

Inne artykuły:  Pierwsze prace ogrodowe wczesną wiosną