Ogrodzenie to niezwykle istotny element otoczenia praktycznie każdego domu jednorodzinnego. To właśnie dzięki niemu, możemy cieszyć się prywatnością na co dzień, zaś po zapadnięciu zmroku – bezpieczeństwem. Rosnącą popularnością w naszym kraju cieszą się obecnie nowoczesne ogrodzenia z bloczków betonowych imitujące naturalne piaskowce. Ich cena jest stosunkowo niska w porównaniu z innymi typami płotów, dostępnych na polskim rynku. Nie oznacza to jednak, że mówimy tu o taniej alternatywie dla ogrodzeń betonowych – bloczki łupane odznaczają się znakomitą wytrzymałością oraz estetyką. Wiele osób, nie wiedzących jeszcze zbyt wiele nt. ogrodzeń, często zastanawia się nad wieloma kwestiami, związanymi z zakupem i eksploatacją takiego płotu. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Ogrodzenie a dom

Zanim przystąpimy do sporządzania planów budowy ogrodzenia z bloczków, powinniśmy przyjrzeć się dokładnie architekturze naszego domu. Wiele osób popełnia dość popularny błąd, jakim jest traktowanie ogrodzenia jako osobnego elementu niezwiązanego w żaden sposób z budynkiem. Nic bardziej mylnego – płot stanowi uzupełnienie domu, zaś jego kształt i kolorystyka powinny odpowiadać wyglądowi budynku. Nie da się ukryć, że dla wielu gości oraz przechodniów, to właśnie ogrodzenie będzie stanowić wizytówkę naszego domu. Warto zatem zadbać o spójność między wyglądem budynku a stawianą przy nim konstrukcją.

Idealnym rozwiązaniem są tu bloczki ogrodzeniowe GORC, oferowane przez renomowaną firmę Velago, specjalizującą się w projektowaniu i stawianiu nowoczesnych ogrodzeń. Wykańczane przy pomocy specjalistycznych maszyn, elementy pasują do siebie idealnie, nie wymagając późniejszego fugowania. Różnorodność kolorów i kształtów sprawia z kolei, że znalezienie wśród nich idealnego designu nie stanowi większego problemu. Szczególnie, że stylowa estetyka ogrodzeń łupanych czyni z nich znakomite uzupełnienie zarówno otoczenia budynków nowoczesnych, jak i tych bardziej wiekowych.

Inne artykuły:  Jak zrobić taras

Budowa ogrodzenia

Niewątpliwym atutem tego rozwiązania jest stosunkowo niski koszt ogrodzenia z kamienia łupanego związany z jego budową. Należy jednak pamiętać, że nie jest to procedura, którą powinniśmy wykonywać samodzielnie. Wymaga ona umiejętnego połączenia ze sobą modułów oraz przygotowania specjalnej ławy fundamentowej umieszczonej poniżej poziomu przemarzania gruntu. Na szczęście, praktycznie każda wiarygodna firma, zajmująca się stawianiem ogrodzeń, oferuje nam kompleksowe usługi doświadczonych specjalistów. Ogrodzenia łupane, nawet te z bramami wjazdowymi, buduje się stosunkowo szybko, co przekłada się na spore oszczędności zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Zachowanie estetyki ogrodzenia

Decydując się na zakup ogrodzenia z bloczków betonowych, możemy być pewni, że konstrukcja będzie służyć nam przez dziesiątki lat. Bloczki odznaczają się wysoką odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne, a także wszelkie uszkodzenia mechaniczne. W celu zapewnienia im wieloletniej ochrony, podczas prac montażowych wykonuje się impregnację bloczków, chroniącą je przed porostami i wykwitami wapiennymi. Zabezpieczone ogrodzenie należy myć regularnie, wykorzystując standardową myjkę ciśnieniową. Dzięki temu,to rozwiązanie jest niezwykle przystępne nawet dla osób, które nie są w stanie poradzić sobie z kompleksową pielęgnacją ogrodzenia. Niższy jest również eksploatacyjny koszt ogrodzenia z kamienia łupanego.

Wybór producenta

Nie zapominajmy, że budowa ogrodzenia z bloczków jest inwestycją, która ma służyć nam, a niekiedy kolejnym pokoleniom przez wiele lat. Z tego powodu, powinniśmy przejrzeć dokładnie dostępne propozycje, aby móc określić, która z firm faktycznie będzie w stanie zaoferować nam ogrodzenie najwyższej klasy. Pozwoli nam to na uniknięcie niepotrzebnych kosztów związanych z poprawianiem niedoskonałości montażowych.

Inne artykuły:  Zbliża się początek sezonu - przygotuj tunel foliowy na uprawę!

Przykładem wiodącego dostawcy ogrodzeń łupanych w naszym kraju jest obecnie popularna firma Velago. Oprócz nowoczesnych bloczków ogrodzeniowych GORC, producent oferuje nam również nowatorską technologię Duplex, zabezpieczającą ogrodzenia przed uszkodzeniami, a także malowanie elementów skutecznymi farbami proszkowymi. W ofercie firmy znajdziemy również nowoczesne systemy bram, tworzące spójną całość z zamówionym ogrodzeniem.