Trendy wnętrzarskie 2022 roku prezentują się niezwykle interesująco. Jednak to, co nas szczególnie przekonuje do najświeższych propozycji w wyposażeniu wnętrz to funkcjonalność rozwiązań. Modne meble wyróżnia wygoda użytkowania i zdecydowanie praktyczny charakter. Wyposażenie ma nie tylko zdobić i pięknie wyglądać, ale i służyć nam funkcjonalnością na co dzień. Po jakie rozwiązania warto zatem sięgnąć, aby stworzyć modną aranżację? Jakie meble, kolory i wzory obowiązują w 2022 roku? Sprawdziliśmy.

Pełna funkcjonalność be straty jakości

Urządzając dom lub mieszkanie w 2022 roku stawiamy na funkcjonalność i komfort użytkowania mebli oraz innych elementów wyposażenia. Przechowywanie rzeczy ma być przede wszystkim wygodne i łatwe, a służące temu wyposażenie odpowiednio pojemne i pozwalające na wykorzystanie przestrzeni przechowywania w wydaniu smart. Stąd też rozwiązanie, jakim są szafy przesuwne. Kryją w sobie półki, drążki na wieszaki, pojemne szuflady, a od frontu najczęściej oferują przestrzeń z dużym lustrem, w którym nie tylko przejrzymy się od stóp do głów, ale i optycznie powiększymy wnętrze salonu, czy tez sypialni. Z kolei stylowe komody, jakie znaleźliśmy np. na https://kieleckafabrykamebli.pl/meble/komody-i-witryny/komody zdobią i przechowują, dostarczając jednocześnie wielu możliwości zaaranżowania przestrzeni.

Wystrój wnętrza w 2022 roku skupia się na zapewnieniu domownikom maksymalnego komfortu. Wynika to m.in. z wielofunkcyjności pomieszczeń, w których obecnie przebywamy znacznie częściej, chociażby ze względu na pracę zdalną. Jednak poza wspomnianym aspektem praktycznym liczy się również jakość. Coraz częściej sięgamy po solidne meble proponowane przez rodzimych producentów. Przykładem są oryginalne witryny, jakie znaleźliśmy na https://kieleckafabrykamebli.pl/meble/komody-i-witryny/witryny. Fantastycznie komponują się z różnymi stylami i stanowią kolejny element funkcjonalnej układanki.

Inne artykuły:  Dlaczego warto wykorzystywać akcesoria meblowe?

Modne meble w 2022 roku – połączenie elegancji z codziennością

Trudno wskazać jeden dominujący w 2022 roku styl wnętrzarski. W zasadzie mamy tutaj do czynienia z pewnym eklektyzmem. Style mieszają się, a efektem końcowym ma być komfort domowników, funkcjonalność wnętrza oraz jego przytulność. W nurt ten świetnie wpisują się meble wspomnianej już fabryki mebli, m.in. z kolekcji Loft. Nieco surowy minimalizm ocieplają kolory mebli. Nowoczesna linia i metalowe wykończenia łączą się z przytulnym odcieniem dębu. To fantastyczna propozycja do wnętrz w stylu industrialnym, loftowym, sof loftowym lub po prostu poszukującym surowej nuty nowoczesności w subtelnym wydaniu. Komody i witryny pochodzące z kolekcji dostarczają dodatkowo wielu możliwości w zakresie urządzenia przestrzeni wnętrza.

Klimat elegancji, a zarazem komfortowej codzienności tworzą również szafy przesuwne z kolekcji Fasty. Klasyka wzornictwa w odcieniach dębu współgra z prostą linią mebli, które pasują niemal do każdego wnętrza.

Jaka kolorystyka króluje w 2022 roku?

Modne kolory mebli to w 2022 roku beże, szarości, biel, ale także nasycony antracyt, czy odcienie głębokiego brązu. Decydując się na wyposażenie w białym wydaniu stawiamy na klasykę, ale i na nowoczesność. Jedną z propozycji w tym zakresie są komody i witryny z kolekcji ALA oraz Emperio. Pierwsze imponują minimalistycznym, nowoczesnym designem perfekcyjnie wpisującym się w większość aranżacji. Meble Emperio to z kolei eleganckie frezy, gzymsy i cokoły. Sprawdzą się we wnętrzach, którym zechcemy nadać nutę elegancji lub stylu glamour.

Modny antracyt, szarości i czerń, także w połączeniu z odcieniami dębu fantastycznie wpisują się m.in. w klimaty wnętrz nawiązujących do stylu industrialnego. W kolorystyce rządki zarówno total look, jak i kontrasty, zatem śmiało możemy połączyć ciemniejsze meble z jasnym tłem ścian i taką też kolorystyką innych elementów wyposażenia.

Inne artykuły:  Czym kierować się przy wyborze materiałów ściernych nasypowych?