W projektach nowoczesnych łazienek inwestorzy coraz częściej skupiają się nie tylko na designie, ale również na funkcjonalności i komforcie codziennego użytkowania. Dlatego ciekawą propozycją są stojące miski WC proponowane przez markę LAUFEN, które dzięki przemyślanym funkcjom ułatwiają dbanie o higienę, są łatwe w utrzymaniu w czystości oraz świetnie komponują się z pozostałymi elementami wyposażenia. Czym wyróżniają się poszczególne modele i dlaczego warto w nie zainwestować?

Nowoczesne funkcje, które wpływają na większy komfort korzystania z misek WC

Wybierając nowe wyposażenie łazienki, warto zdecydować się na produkty, które mimo upływu lat będą nam bardzo dobrze służyć i podnosić komfort życia. Taka wygoda powinna przejawiać się nie tylko w codziennym użytkowaniu, ale także w łatwiejszym dbaniu o czystość. Dlatego miski WC marki LAUFEN wyróżniają się bezkołnierzową konstrukcją (rimless), która ogranicza osadzanie się zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach. Dzięki temu regularne porządki przebiegają szybciej i są mniej męczące.

Inwestorzy decydujący się na miski WC mogą również wybrać wersję z powłoką Laufen Clean Coat. Uszlachetnia ona powierzchnię ceramiki, stając się jej nierozłączną częścią i zapewniając trwałość na długie lata. Dzięki minimalnej chropowatości powłoka ta jest idealnie gładka w porównaniu ze standardowymi powierzchniami, co zapobiega osadzaniu się zabrudzeń, kamienia czy bakterii. Ponadto hydrofilowość (skłonność do łączenia się z wodą) ceramiki Laufen Clean Coat sprawia, że woda lepiej przylega do ścian misek WC, zapewniając dokładniejsze spłukiwanie zanieczyszczeń i lepsze działanie środków czyszczących.

Inne artykuły:  Jak naprawić spłuczkę podtynkową Cersanit

W ofercie marki LAUFEN znajdziemy również uniwersalne zbiorniki do stojących misek WC. Takie rozwiązanie bardzo dobrze sprawdzi się w mniejszych łazienkach, w których nie ma możliwości wykonania zabudowy, a także w domkach mobilnych lub drewnianych domkach całorocznych. Zbiorniki są dopasowane do misek z poszczególnych kolekcji (LUA, Sonar, The New Classic, LAUFEN PRO, Kartell·LAUFEN), mają przyłącze z boku lub z tyłu oraz możliwość regulacji spłukiwania (5/3 l, 4,5/3 l, 6/3 l).

23-08-167_Komfort i higiena - nowoczesne rozwiązania w stojących miskach WC_2.jpg

Na jakie miski stojące WC warto się zdecydować?

Decydując się na zakup misek stojących WC, warto zwrócić uwagę na modele oferowane przez markę LAUFEN Ze względu na wysoką dbałość o design i funkcjonalność są to propozycje, które wytrzymują w nienaruszonym stanie wiele długich lat i zapewniają domownikom wygodę. Możemy zdecydować się na miskę WC z czterech wyjątkowych kolekcji:

  • Sonar, autorstwa Patricii Urquiola — miska WC stojąca z tej serii wyróżnia się ciekawym, nowoczesnym kształtem i występuje w kolorze białym, białym matowym lub w opcji z powłoką Laufen Clean Coat. Będzie idealnym wyborem dla osób, które cenią sobie oryginalny design (można ją również połączyć z uniwersalnym zbiornikiem z kolekcji KartellLaufen),

  • Kartell·Laufen, autorstwa Lodovici i Roberto Palomba — niewątpliwą zaletą misek stojących z tej serii jest duży wybór koloró Możemy zdecydować się na klasyczną lub matową biel, a także na czerń (wykończoną na wysoki połysk lub matową), matowy grafit i matowy szary, a także na wersję z powłoką Laufen Clean Coat. Kształt jest z kolei utrzymany w nowoczesnym, minimalistycznym stylu,

  • The New Classic, autorstwa Marcela Wandersa — to wyjątkowa kolekcja, która designem nawiązuje do stylu neoklasycznego. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzi się w eleganckich, luksusowych łazienkach. Występuje w klasycznej lub matowej bieli, a także z opcją powłoki LCC,

  • LAUFENPRO, autorstwa Petera Wirza — model, który wyróżnia się najmniejszymi wymiarami spośród wcześniej wymienionych (53 cm szerokości, 36 cm głębokości i 43 cm wysokości). Ma prosty kształt i nowoczesny design, występuje w kolorze białym i z opcją powłoki LCC. Świetnie sprawdzi się zarówno w łazienkach prywatnych, jak i publicznych.

Remont łazienki to czasochłonna inwestycja, która powinna podnosić komfort codziennego życia i wyróżniać się przyjemnym dla oka wyglądem oraz trwałością. Dlatego miski WC proponowane przez markę LAUFEN powstają z wysokiej jakości materiałów i cechują się wyjątkową precyzją wykonania. Ponadto design oferowanych produktów jest efektem współpracy z projektantami, którzy cieszą się uznaniem na całym świecie. Dbałość o najdrobniejsze detale przejawia się nie tylko w estetycznym wyglądzie wyposażenia, ale także w jego funkcjonalności i bardzo małej awaryjności.

Inne artykuły:  Jak Wybrać Odpowiednie Zawory do Grzejnika – Przewodnik dla Konsumentów