Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Meble kuchenne na wymiar – dlaczego warto zainwestować?

Kuchnia na wymiar

Kuchnia jest bardzo ważnym, a być może nawet najważniejszym, pomieszczeniem w każdym domu. Jej wystrój ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia, a także komfortu przygotowywania posiłków i ich spożywania. Nic więc dziwnego, że większość osób urządzających kuchnię od podstaw, wybiera meble na wymiar – rozwiązanie skrojone na miarę ich potrzeb oraz perfekcyjnie dopasowane do specyfiki pomieszczenia. Sprawdźmy, czym podyktowana jest popularność mebli kuchennych na wymiar i dlaczego warto wydać na nie więcej pieniędzy niż na gotowe meble ze sklepu!

Kuchnia na wymiar i jej kluczowe zalety

Meble kuchenne na wymiar od lat są synonimem jakości, trwałości oraz idealnego dopasowania do potrzeb zarówno ich użytkowników, jak i pomieszczenia, które mają zdobić i podnosić jego funkcjonalność. Nikogo nie trzeba już bowiem przekonywać, że kuchnia od stolarza jest znacznie lepszym wyborem od gotowych mebli – jej sekret tkwi bowiem w procesie produkcji. Meble kuchenne na wymiar powstają od A do Z na indywidualne zamówienie klienta, co pozwala perfekcyjnie dopasować je do konkretnego wnętrza oraz indywidualnych potrzeb jego przyszłych użytkowników.

Kuchnie na wymiar są doceniane przede wszystkim za ich nieporównywalnie lepszą jakość wykonania od gotowych mebli. Do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie sprawdzone, trwałe i solidne materiały, które są odpowiednio dostosowane do specyficznych warunków panujących w każdej domowej kuchni. Dzięki temu, zamawiając meble kuchenne na wymiar, inwestujemy w rozwiązanie, które posłuży nam długie lata. Jakby tego było mało, meble kuchenne na wymiar są wyposażone w wysokiej jakości systemy, które zapewniają im płynne działanie oraz podnoszą komfort korzystania z kuchni. 

Jak powstają meble kuchenne na wymiar? Od pomiaru do montażu

Produkcja mebli na wymiar składa się z czterech etapów. Pierwszym z nich jest pomiar pomieszczenia, z uwzględnieniem jego specyfiki, wymiarów, a także dodatkowych elementów, w tym np. skosów czy lokalizacji komina wentylacyjnego. Za pomiar odpowiedzialny jest zakład stolarski, nie ma więc mowy o błędach czy nieścisłościach. Następnie przygotowywany jest projekt, który uwzględnia wykonane wcześniej pomiary oraz wizję zamawiającego. Na tym etapie decydujemy, jak ma wyglądać nasza kuchnia zarówno z zewnątrz, jak i w środku. 

Mamy możliwość wyboru koloru, stylu i wykończenia frontów, rozmieszczenia sprzętów i poszczególnych stref w kuchni, a także wyposażenia szafek. Możemy postawić na klasyczne cargo lub wybrać wysokie cargo, zdecydować się na lodówkę wolnostojącą lub w zabudowie, okap podszafkowy, wyspowy lub kominowy, wybrać nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania do przechowywania zastawy stołowej, garnków i patelni, a także wyposażenie szuflady podzlewowej oraz wiele innych, praktycznych i docenianych przez współczesnych użytkowników rozwiązań od renomowanych producentów. 

Trzeci etap to produkcja mebli, czwarty obejmuje natomiast montaż gotowej kuchni w miejscu docelowym. Jako zwieńczenie całego procesu otrzymujemy przygotowaną w oparciu o nasze potrzeby, w pełni wyposażoną kuchnię, która tylko czeka, abyśmy zaczęli z niej korzystać. Nie tracimy czasu na kupowanie akcesoriów i wyposażenia, poszukiwanie wkładów do szuflad i systemów zgodnych z wymiarami ani na ich samodzielny montaż. Wszystko to leży bowiem w gestii pracowni stolarskiej, której zadaniem jest dostarczenie nam kompletnej zabudowy kuchennej, w pełni zgodnej z naszymi oczekiwaniami.

Czy meble kuchenne na wymiar są drogie? Od czego zależy ich cena?

Meble kuchenne na wymiar (np. od PracowniaKogut) są droższe niż gotowe rozwiązania dostępne w salonach meblowych. Wyższa cena ma jednak solidne uzasadnienie w jakości i cenie samych materiałów, które są dużo bardziej kosztowne niż te wykorzystywane do produkcji gotowych mebli kuchennych. Jeśli zależy nam na trwałości mebli kuchennych i planujemy korzystać z nich przez co najmniej 10 lat, warto rozważyć zamówienie mebli na wymiar w pracowni stolarskiej. 

Takie meble będą bowiem nie tylko cieszyły oczy swoją wysoką estetyką i precyzją wykonania, lecz także za sprawą lepszej jakości materiałów i systemów, będą bezawaryjne i posłużą nam zdecydowanie dłużej. Ma to szczególne znaczenie w przypadku tak intensywnie i często użytkowanego pomieszczenia, jakim jest kuchnia – miejsce, w którym nie tylko przygotowujemy posiłki, ale także spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. 

Exit mobile version