STACJA PAROWA RANKING- DO CZEGO SŁUŻY, JAK DZIAŁA, JAKIE POSIADA ZALETY?

Zadbane, eleganckie ubrania, bez żadnych zagnieceń są wizytówką każdego z nas. Czynność prasowania ubrań jest zmorą, która od wielu lat przysparza nerwów. Prasowanie żelazkiem jest czasochłonne, wymaga skupienia, z uwagi na możliwość poparzenia czy też przypalenia odzieży. Kolejnym minusem, który skutecznie zniechęca do stosowania tradycyjnego żelazka jest bardzo duże prawdopodobieństwo nie tylko uszkodzenia, ale i  całkowitego zniszczenia delikatnych tkanin jak jedwab czy kaszmir. Wyprasowanie ubrań jednej osoby stanowi duże wyzwanie, można sobie zatem wyobrazić jak ogromną ilość czasu pochłania wyprasowanie odzieży dla całej rodziny z dziećmi, którym stosunkowo często zdarza się zabrudzić bluzkę czy sweterek.

Świat technologii przynosi wiele udogodnień i tak, jak zmywarki zastąpiły ręczne zmywanie naczyń, odkurzacz zastąpił miotłę, tak też tradycyjne żelazka powoli są zastępowane nowoczesnymi stacjami parowymi. Generator pary potrafi przede wszystkim znacznie zminimalizować czas, który potrzebny jest na nadanie estetycznego wyglądu naszym ubraniom. Ponadto urządzenia te pozwalają na bardziej precyzyjne wyprasowanie ubrań, bez pozostawienia pogniecionych fragmentów. Jak sama nazwa wskazuje takie stacje parowe działają przy użyciu pary wodnej, która emitowana jest pod wysokim ciśnieniem. Taka metoda działania jest zdecydowanie bardziej delikatna dla tkanin i zapobiega możliwości uszkodzenia włókien w jakikolwiek sposób.

Żelazko ze stacją parową było znane już kilkanaście lat temu, ponieważ używane było w zakładach krawieckich czy domach mody, gdzie konieczne było wyprasowanie dużych ilości ubrań. Współcześnie taki sprzęt, nieco zmodyfikowany na potrzeby prywatne, możne pomóc w trudzie utrzymania ubrań idealnie gładkich i pozwolić na szybkie pozbycie się zagnieceń.  To wygodne rozwiązanie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na inne obowiązki domowe.

ŻELAZKO ZE STACJĄ PAROWĄ- RANKING, NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBIERANIU SWOJEGO SPRZĘTU?

Jeśli już decydujesz się na zakup urządzenia jakim jest stacja parowa, to warto zastanowić się jak kilkoma aspektami, które stanowią istotną rolę podczas użytkowania generatora. Kwestiami, nad którymi należy się zastanowić są między innymi:

1) Moc uderzenia pary– jeśli nosisz tkaniny, które łatwo ulegają zagnieceniom, mocne uderzenie pary zdecydowanie pomoże szybko się ich pozbyć

2) Moc– moc urządzenia definiuje to, jak szybko się ono nagrzeje i zacznie wytwarzać parę.  Im większa moc, tym skuteczniejsze będzie korzystanie z urządzenia. Należy dostosować moc stacji parowej do swoich potrzeb i tego, jak intensywnie urządzenie będzie eksploatowane. Wytwarzanie pary wyrażone jest w gramach na minutę, jeśli ten parametr jest wysoki, oznacza, że urządzenie będzie generowało duże ilości pary. Wartości te mogą sięgać od 30 g/min nawet do 150g/min.

Inne artykuły:  Planujesz zakup tostera? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze

3) Zbiornik na wodę– od niego zależy jak długo będziemy mogli korzystać ze stacji na jednym napełnieniu. Dostępne na rynku warianty oscylują w pojemnikach o pojemnościach od 1 litra do nawet 2,5 litra. Urządzenia z większym zbiornikiem na wodę będą naturalnie miały większy ciężar, zatem nie dla każdego ta opcja będzie wygodna.

4) Producent- marka urządzenia jest kwestią indywidualną, ponieważ każdy ma doświadczenie z różnymi sprzętami i różnymi firmami. Warto zwrócić uwagę na stacje parowe marki Bosh czy Braun, która cechuje się solidnością wykonania. Dobrej jakości generatory pary można  nabyć od marki Tefal, znanej na polskim rynku od dekad.

5) Ciśnienie pary mierzone w barach- ciśnienie na wysokim poziomie pozwala na szybsze i bardziej efektowne prasowanie już w pierwszych minutach pracy. Na rynku dostępne są różne warianty sięgające od 3 do nawet 5 barów, taka moc pary z pewnością bezproblemowo poradzi sobie nawet z najbardziej uporczywym zagnieceniem.

6) Długość przewodu– jest to aspekt na, który warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ często miejsce pracy jest oddalone od źródła prądu jakim jest gniazdko elektryczne. Decydując się stację parową należy rozważyć także kwestię w jaki sposób będzie ono używane- wyłącznie w do celów domowych, czy do większych przedsięwzięć jak pracownia krawiecka. Od tego zależy jakiej długości przewód jest konieczny do komfortowego użytkowania.  Generator pary- ranking, to miejsce w którym znajdziesz odpowiedni dla siebie sprzęt z odpowiednimi parametrami.

7) Stopa żelazka– rodzaj z którego wykonana jest stopa żelazka również może odgrywać istotną rolę przy wyborze swojego generatora pary. Dostępne na rynku są modele z stopą aluminiową, szklaną, ceramiczną, stalową, a nawet takie z granitu czy pokryte specjalną emalią.

STACJE PAROWE – RANKING  TOP 3

Generatory pary- ranking, to lista najlepszych dostępnych na rynku modeli. W naszym rankingu uwzględniliśmy 3 najbardziej popularne i najlepsze pod względem jakości produkty.

1. Stacja Parowa TEFAL PRO EXPRESS ULTIMATE CARE GV9580 ANTICALC

Nasz ranking generatorów pary na podium stawia stację parową od marki Tefal. Pro Express Ultimate Care gwarantuje wysoką jakość i wydajność oraz najlepsze efekty, nawet podczas prasowania najbardziej wymagających materiałów. Mocne uderzenia pary zapewnią gładkość nawet grubych tkanin jak jeans. Stacja parowa od marki Tefal  pozwala na łatwe odkamienianie dzięki specjalnej szufladzie Calc Collector. Specjalna ochrona stopy zapobiega zarysowaniu powierzchni urządzenia. Generator pary posiada, aż 5 różnych programów: Delikatny, Normalny, Max, Eco i Boost, a panel  ustawień wbudowany w uchwyt pozwala na komfortowe używanie. Z urządzenia można korzystać w pozycji pionowej. Maksymalne ciśnienie pary wynosi 8 barów, a jej wydajność to aż 180 g/min. Moc 2600W zapewnia bardzo szybkie nagrzewanie urządzenia, co pozytywnie wpływa na wygodę korzystania. Dodatkowym plusem zapewne będzie fakt, że stacja parowa posiada wiele dodatkowych funkcji jak samooczyszczenie, spryskiwacz, system antywapienny czy regulacja strumienia pary. Ochrona przed kapaniem pozwoli na uniknięcie poplamienia tkanin, co pozwala na swobodne używanie urządzenia, bez martwienia się o potencjalne uszkodzenia odzieży.

Inne artykuły:  Ranking: TOP 3 najlepszych garnków indukcyjnych w 2020

2. Stacja parowa BRAUN CARE STYLE COMPACT IS2043BL

Generator pary od firmy Braun charakteryzuje się ogromną funkcjonalnością pomimo swoich niepozornych rozmiarów. Niecodzienny wertykalny kształt pozwala na łatwe manewrowanie sprzętem, a niewielki rozmiar ( podstawa mieści się na arkuszu wielkości kartki A) znacznie ułatwia przechowywanie urządzenia. Braun care style wyposażony jest w technologię iCare, która pozwala na mocny wyrzut pary, a ta z kolei poradzi sobie z każdym zagnieceniem. Stacja parowa od Brauna posiada poręczny, niewielki zbiornik na wodę, samo żelazko natomiast jest bardzo lekkie, jednak kompaktowe wymiary tego urządzenia nie wpływają w żaden sposób negatywnie na jakość i efektywność prasowania. CareStyle Compact pozwala zaoszczędzić czas i miejsce na przechowywanie. Generator pary Braun IS2043BL poza niewielkimi rozmiarami jest także bardzo proste w obsłudze, co może przekonać osoby, które wahają się nad zakupem- prosta, intuicyjna obsługa nie odstraszy nawet najbardziej opornego na nowe technologie klienta. Świetnie zaprojektowana stopa żelazka FreeGlide3D pozwala na prasowanie z wykonywaniem ruchów w każdą stronę, co uprzyjemnia użytkowanie. Ten generator pary posiada opcję pionowego prasowania, odraz system podwójnej pary, zatem prasowanie trudno dostępnych miejsc jak górne części zasłony nie będzie stanowić żadnego kłopotu. Stacja parowa Braun utrzymuje ciśnienie pary na poziomie 5 barów, natomiast jej wydajność to, aż 300g/min. Moc na poziomie 2200W pozwala na szybkie nagrzewanie. Nasz ranking stacji parowych wyróżnił ten model od firmy Braun, ponieważ gwarantuje świetne parametry w małej, kompaktowej formie i będzie to świetny wybór do każdego mieszkania.

3. Stacja Parowa BOSCH TDS 8060

Generator pary marki Bosh to gwarancja skutecznego prasowania każdej tkaniny w ekspresowym tempie. Żelazko wyposażone jest w wiele programów, których wybór pozwala na komfortowe prasowanie każdego rodzaju materiału, nawet najbardziej wymagających i delikatnych tkanin. Dodatkowym plusem jest funkcja automatycznego wyłączania się, która zabezpiecza zarówno sprzęt jak i ubrania przed ewentualnymi uszkodzeniami i przypaleniami. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie technologii AntiShine, która zabezpiecza odzież przed efektem wybłyszczenia po prasowaniu. Wyraźny wyświetlacz wskazuje optymalną temperaturę, a potrójne uderzenie pary daje gwarancje wygładzenia nawet najbardziej opornych tkanin. Wbudowany system Calc’n Clean generuje przypomnienie o potrzebie wyczyszczenia stacji parowej. Moc 2400W pozwala na bardzo szybkie nagrzewanie, dlatego ze sprzętu można skorzystać niemalże zaraz po uruchomieniu. Strumień pary 120g/min wytwarzany metodą stałą pozwala na pozbycie się wszelkich zagnieceń. Ten generator pary posiada dodatkowy silny wyrzut pary o mocy 520g/min, który pomaga w wygładzeniu ciężkich marszczeń na twardych materiałach jak jeans. Sprzęt marki Bosh sprawdzi się zarówno do użytku domowego jak i profesjonalnego, na przykład w zakładzie krawieckim.

GENERATORY PARY RANKING – PODSUMOWANIE

Bez względu na to, na który z modeli stacji parowej się zdecydujesz będziesz zadowolonym klientem. Zebrane w naszym rankingu top 3 urządzenia stanowią najwyższą klasę na rynku, zarówno pod względem ich solidnej konstrukcji jak i rewelacyjnej wydajności. Nowoczesne generatory pary pozwalają zaoszczędzić czas podczas wykonywania obowiązków domowych, a ponadto zarówno ubrania jak i inne materiały pozostaną pozbawione wszelkich zagnieceń i nierówności. Urządzenia te pozwalają zachować odzież w idealnym stanie, nie naruszając włókien tkaniny, ani intensywności koloru. Decydując się, na któryś z wyżej wymienionych modeli, decydujesz się na komfortowe życie i oszczędność swoich pieniędzy, których nie stracisz w pralni na odświeżenie ulubionej sukienki. Stacja parowa zostanie Twoim towarzyszem czystych, higienicznych i nieskazitelnie gładkich ubrań, a zaoszczędzony czas będziesz w stanie poświęcić swoim bliskim bądź zagospodarować na inne prace domowe.

Inne artykuły:  Ranking: TOP 3 najlepszych blenderów ręcznych w 2020

STACJA PAROWA TO OSZCZĘDNOŚĆ NA LATA

Stacje parowe nazywane też streamerami do ubrań nie tylko zaoszczędzają czas, ale i pieniądze. Raz zainwestowane fundusze w porządny, solidny sprzęt, pozwolą cieszyć się przez lata idealnie gładkimi firanami i ubraniami, które wyglądają jak nowe.  Wiele delikatnych tkanin  czy sukienek o skomplikowanych krojach dotychczas wymagały oddawania ich do specjalnej pralni, tak, aby nie uległy zniszczeniu w domowych warunkach.  Dzięki stacji parowej można zabieg odświeżenia wykonać samodzielnie w domu, bez wydawania dodatkowych pieniędzy, a profesjonalne pranie i prasowanie odzieży nierzadko potrafi stanowić 1/3 ceny samej sukienki.

W JAKI  SPOSÓB MOŻNA UŻYWAĆ GENERATORÓW PARY?

Generatory pary z uwagi na swój sposób działania mogą być używane nie tylko do prasowania tkanin czy firan. Świetnie sprawdzą się do dbania o tapicerki kanap czy foteli, ponieważ gorąca para znacznie ułatwi wyczyszczenie powierzchni. Nasz ranking stacji parowych zawiera wyłącznie produkt najwyższej jakości i każdy z modeli charakteryzuje się ogromną dbałością o szczegóły i niezwykłą solidnością wykonania. Parownice są bardzo wydajne, zatem sprawdzą się nie tylko w użytku prywatnym i codziennym, ale będą służyć także w dużych sklepach odzieżowych, hotelach czy pracowniach krawieckich, wszędzie tam, gdzie estetyczna i wyprasowana odzież i zasłony stanowią istotną wizytówkę.

JAK DZIAŁA ŻELAZKO ZE STACJĄ PAROWĄ?

Generator pary potrafi wspomóc w codziennym trudzie prasowania ubrań, ale żeby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, należy wiedzieć w jaki sposób działa to urządzenie. Stacja parowa składa się z dwóch elementów- żelazka i zewnętrznej stacji parowej. Działanie opiera się na stacji, która generuje parę, wytwarzając ją poprzez podgrzanie do wysokiej temperatury wcześniej wlanej tam wody.  Żelazko jest odciążone, ponieważ nie posiada pojemnika na wodę w swojej budowie, a to znacznie ułatwia manewrowanie tym sprzętem. Para ze stacji do żelazka jest dostarczana grubym przewodem, pokrytym specjalną, ochronną gumą.

ZALETY STOSOWANIA PARY

Ogromną wygodę stanowi fakt, że z generatora pary można śmiało korzystać w pozycji pionowej, co pozwala na prasowanie zagnieceń z marynarek, sukienek czy wiszących zasłon i firanek bez ich ściągania z wieszaka/karnisza.  Używanie stacji parowej to nie tylko gwarancja higienicznej czystości i estetycznej, gładkiej powierzchni elementów garderoby, ale także bezpieczeństwo.
Żelazko ze stacją parową eliminuje rozmaite alergeny, takie jak bakterie, saprofity czy pleśń bez przymusu stosowania dodatkowo specjalistycznych środków czyszczących, które często powodują silne odczyny alergiczne na skórze. Dodatkowym atutem jest fakt, że para nie niszczy ubrań- są one zachowane w stanie niemalże takim, jak w dniu zakupu. Stacja parowa nie powoduje rozciągnięć, zmechaceń czy utraty koloru ubrań. Dzięki parze odzież zachowa intensywne, żywe barwy,  a tkanina pozostanie idealnie gładka i niezniszczona. Znacznym ułatwieniem całego procesu prasowania jest brak konieczności rozkładania deski do prasowania, ponieważ stacja parowa  pozwala przywrócić gładkość ubraniom w pozycji pionowej. Para, która wydalana jest pod znacznie większym ciśnieniem, niż w tradycyjnych żelazkach, pozwoli na rozprostowanie zagnieceń nawet w najtrudniej dostępnych miejscach.