Renowacja domu drewnianego jest procesem, który sprawi, że Twoja elewacja odzyska dawną świetność i blask. Zdecydowanie najlepszym sposobem jest sodowanie, które cieszy się rosnącą popularnością. Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, jak poprawnie zadbać o kondycję drewna!

Sodowanie elewacji

Sodowanie elewacji drewnianej jest jednym z najbardziej skutecznych procesów renowacji, który sprawia, że drewno znów zacznie wyglądać jak za dawnych lat. Wiele osób twierdzi, że ta metoda zawiera chemię szkodliwą dla środowiska. To mit! Sodowanie elewacji drewnianej jest procesem, który nie niszczy powierzchni, a dodatkowo jest w pełni bezpieczny dla otoczenia. Specjalny środek rozpuszcza się w wodzie, a jego kształt jest zbliżony do kuli, dzięki czemu nie powoduje szkód nawet podczas renowacji zabytkowych obiektów.

Stosując sodę w procesie renowacji drewna, możesz być pewien, że usunięte zostaną resztki brudu, bejcy, lakierobejcy czy lakieru. Wielu wykonawców nadal używa klasycznych metod szlifowania – choć są one dobre, mogą uszkodzić elewację drewnianą. Istnieje także duże ryzyko powstawania grzybów, ponieważ po usunięciu farby i lakieru stosowane są duże ilości wody do zmycia pozostałości.

Soda czyści elementy drewniane, dokładnie wnikając w strukturę drewna. Jednocześnie jest w stanie usuwać nie tylko brud, ale również pierwsze oznaki pleśni i grzybów. Ważne w tym procesie jest to, że drewno sodowane od razu nadaje się do nakładania środków ochronnych – farb, bejc, lakierów czy innych środków ochronnych.

Inne artykuły:  Jaki wałek do malowania ścian i inne narzędzia malarskie wybrać przy remoncie ?

Profesjonalne usługi sodowania elewacji

Oczywiście nie każdy może podjąć się wykonania takiej usługi. Sodowanie drewna, podobnie do piaskowania wymaga doświadczenia. Każde drewno – w szczególności to egzotyczne – wymaga delikatności. Dlatego na rynku należy szukać podmiotów gospodarczych, które mogą przedstawić swoje realizacje. Jeżeli ktoś nie jest obeznany z tematem piaskowania czy sodowania, to taka inwestycja może nie przynieść oczekiwanych skutków.

Sodowanie elewacji drewnianych to proces, który dotyczy nie tylko elementów zewnętrznych. Jeśli masz w domu zabytkowe meble czy drzwi, to możesz skontaktować się chociażby z firmą KMI PRO SYSTEM. Po uzyskaniu wstępnych informacji będą w stanie wycenić daną usługę. Jeśli więc masz zabytkowe, drewniane meble – nie czekaj, tylko skontaktuj się z firmą z Wancerzowa.

Bardzo ciekawą opcją jest możliwość wykonania próby oczyszczania. Zobaczysz wtedy sodowanie elewacji drewnianej w praktyce. Taka opcja jest ciekawą możliwością skonfrontowania teorii o czyszczeniu drewna z praktyką. Więcej informacji uzyskasz w firmie KMI PRO System. Jej przedstawiciele odpowiedzą również na każde nurtujące Cię pytanie związane z tym procesem.

Proces renowacji domu drewnianego jest wyzwaniem, któremu podołać może tylko odpowiedni wykonawca. Jeśli chcesz przeprowadzić skuteczną renowację domu z drewna, kościoła, karczmy czy innego obiektu drewnianego i szukasz wykonawcy – znajdziesz go pod adresem https://kmiprosystem.pl/