Wiele osób uwielbia brać prysznic. Część z nas woli zaś zdecydowanie kąpać się w wannie. Prysznic ma tę przewagę nad wanną, że po pierwsze: zużywa o wiele mniej wody w trakcie kąpieli, a po drugie zajmuje o wiele mniej miejsca w łazience. W czasach, gdy ekologia oraz rozmiar potencjalnych mieszkań mają coraz większe znaczenie, to właśnie prysznic może się okazać rozwiązaniem na miarę XXI wieku. Warto więc się zastanowić nad jego zamontowaniem w naszym lokum.

1. Słuchawka do prysznica – dobry wybór

2. Oszczędność wody – oszczędność pieniędzy

Słuchawka do prysznica – dobry wybór

Dobrze dobrana słuchawka prysznicowa pozwoli nam zaoszczędzić całkiem sporo wody. Jednym z urządzeń, dzięki któremu słuchawka prysznicowa stanie się bardziej wydajna jest perlator, nazywany także areatorem, czyli mówiąc po polsku „napowietrzaczem”. Jest to specjalne sitko montowane na słuchawce prysznicowej, które wytwarza pociśnienie, dzięki czemu mamy wrażenie, że wody jest więcej. Praktycznie rzecz biorąc – jest jej o połowę mniej. Takie podejście pozwoli nam zmniejszyć zużycie wody oraz koszty jej podgrzania. Na rynku możemy nabyć areatory z gwintem zewnętrznym lub wewnętrznym. W przypadku zakupu dodatkowego urządzenia należy zapytać obsługę sklepu, czy będzie on pasował do danego typu baterii. Możliwe jest także nabycie słuchawki prysznicowej, która będzie w perlator wyposażona. To rozwiązanie wydaje się być rozsądniejsze.

Inne artykuły:  Układanie glazury i terakoty - samodzielne układanie płytek krok po kroku

Oszczędność wody – oszczędność pieniędzy

Słuchawki prysznicowe posiadają bardzo często regulatory umożliwiające zmniejszanie lub zwiększanie potencjalnego strumienia wody. To też na pewno będzie miało wpływ na ostateczne koszty kąpieli. Warto także tak zamontować prysznic, by słuchawka do prysznica była jak najbliżej naszej głowy, dzięki czemu woda nie będzie się oziębiać i umyjemy się jej mniejszą ilością. Innym patentem, który na pewno będzie miał przełożenie na konkretny zysk w kieszeni, jest skrócenie czasu kąpieli w kabinie z dziesięciu do pięciu minut. Warto też pamiętać o tym, by w trakcie namydlania się każdorazowo zakręcać wodę. To też przyniesie efekt. Inwestycja w dobrze skalibrowaną słuchawkę prysznicową o odpowiednich parametrach technicznych, na pewno dość szybko nam się zwróci. Mniejsze zużycie wody będzie miało bezpośrednie przełożenie na dobrostan naszej planety oraz naszą kieszeń. Niektóre ze słuchawek mają całkiem spore możliwości, by ograniczyć zużycie wody na dość dużą skalę. Warto korzystać z tych nowoczesnych rozwiązań na co dzień i od święta.