W każdej łazience powinna znaleźć się suszarka na pranie. To nieodzowny element wyposażenia — bez niego trudno byłoby rozwiesić mokre ubrania i je wysuszyć. Możesz zainwestować w urządzenie elektryczne, ale nie jest to rozwiązanie bez wad. Nie wszystkie tkaniny da się w tego typu sprzęcie suszyć, a ponadto zajmuje on miejsce i generuje dodatkowe koszty, w przeciwieństwie do klasycznej suszarki stojącej. Czym się kierować, aby wybrać najlepszy model, który dobrze spełni swoje zadanie?

Suszarka do ubrań – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

To, jaka suszarka do ubrań będzie odpowiednia, zależy przede wszystkim od metrażu łazienki lub pomieszczenia, w którym będziemy suszyć pranie. Kolejną kwestią jest liczebność rodziny — im więcej osób w domu, tym więcej ubrań do powieszenia. Na rynku obecnie znajdziesz wiele wariantów, dlatego przed zakupem określ swoje wymagania.

Wspomniany wcześniej metraż ma duże znaczenie. Wybierając model suszarki, weźmy pod uwagę fakt, że rozłożona może zająć sporo miejsca. Zadbajmy więc, aby nikomu z domowników nie przeszkadzała. Jeśli nie pierzemy dużo, bo mieszkamy sami, lepiej wybrać mniejszą suszarkę.

Budowa suszarki to kolejna ważna kwestia. Sprawdźmy przede wszystkim odstęp między poprzeczkami, na których wieszamy pranie. Powinien on być na tyle duży, by bez problemu zmieściły się różne elementy garderoby. Sprawdź, czy da się wygodnie powiesić grubsze rzeczy — pościel, kurtkę czy sweter.

Inne artykuły:  Nowoczesne rozwiązania wyposażenia domowego i typowego biura

Kolejna sprawa to materiał, z jakiego jest wykonana suszarka na pranie. Dobrze, aby był on zabezpieczony przed korozją, co znacząco wydłuża żywotność sprzętu. Świetnie sprawdzą się suszarki wykonane z aluminium i tworzyw sztucznych. Nie zaszkodzi im kontakt z wodą. Zadbajmy też o ochronę przed promieniowaniem UV oraz wysokimi temperaturami. Najlepiej zdecydować się na model wyposażony w kółka, które ułatwiają przesuwanie. To przydatne szczególnie, gdy mamy zamiar prać dużo — łatwiej będzie przemieścić tego typu suszarkę.

Jaka suszarka na pranie będzie odpowiednia?

Jaka suszarka na pranie będzie najlepsza? W sklepach znajdziemy różne modele. Oto kilka propozycji.

  • Najpopularniejsza jest suszarka na pranie stojąca, skrzydłowa. Produkt można rozłożyć i w ten sposób zwiększyć powierzchnię suszenia. Dzięki temu na rurkach zmieścimy nawet do 20 kg prania. Suszarka całkowicie złożona nie zajmuje wiele miejsca i da się ją schować na przykład za szafą. Inna odmiana tego wariantu to suszarka na pranie rozsuwana. Sprzęty tego typu dostępne są pod tym adresem: https://www.neonet.pl/do-domu/suszarki-do-bielizny.html. Znajdziesz tu również inne rodzaje suszarek.
  • Kolejnym popularny model to suszarka na pranie Sprawdzi się we wnętrzach o ograniczonej powierzchni, ale wysokich. W części wariantów mamy do dyspozycji nawet 4 piętra, na których zmieści się wiele ubrań. Możemy również bez problemu powiesić pościel czy duże ręczniki.
  • Do małych łazienek, gdzie ograniczona przestrzeń nie pozwala ustawić dużej suszarki na pranie, polecana jest wersja wisząca. Możesz zamontować ją nad wanną. Składa się z plastikowych elementów oraz prętów opuszczanych za pomocą sznurków. Zamiast na suficie, da się również zamontować ją na ścianie. Przyjmuje wtedy formę wysuwanej kasety. Inna odmiana to model składany.
  • Jeśli mieszkamy w domu jednorodzinnym, możemy wybrać suszarkę ogrodową. Zbudowana jest z długiego wysięgnika, na którego końcu znajdują się szerokie ramiona. Po rozłożeniu produkt taki przypomina parasol, a powierzchnia suszenia staje się duża.
Inne artykuły:  Nie tylko biała. Pomysł na wannę w nowoczesnej łazience