Wiele osób uważa, że w poszukiwaniu np. tarcicy czy drewna konstrukcyjnego najlepiej jest wybrać się bezpośrednio do producenta, czyli tartaku. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest takie oczywiste. W praktyce często korzystniejszą opcją dla inwestora jest zakup drewna w specjalistycznym składzie. Dlaczego? Tego już dowiesz się z naszego artykułu, w którym omawiamy podstawowe różnice między np. tartakiem w Katowicach a składem drewna.

Tartak a skład drewna – czym się od siebie różnią?

Na początek wyjaśnijmy, że określenia „tartak” i „skład drewna” nie są synonimami i nie powinny być używane zamiennie – choć w mowie potocznej często się z tym spotykamy. Tartak to miejsce, w którym produkuje się wyroby drewniane z surowego, świeżo pozyskanego z lasu drewna. To nic innego jak zakład przemysłowy lub rzemieślniczy, który specjalizuje się w obróbce drewna.

Skład drewna z kolei jest sprzedawcą gotowych wyrobów drzewnych, takich jak tarcica, drewno konstrukcyjne, deski, boazeria, podbitki, łaty/kantówki oraz płyty OSB i inne tego typu produkty.

To warto wiedzieć:

Składy drewna zwykle kupują towar bezpośrednio od tartaków, a potem sprzedają go klientom biznesowym i indywidualnym. Można więc powiedzieć, że skład drewna pełni rolę pośrednika między producentem a końcowym nabywcą.

Inne artykuły:  Pompa z pierścieniem wodnym – co to jest?

W składzie drewna wcale nie musi być drożej!

Choć może się wydawać, że zakup drewna bezpośrednio w tartaku w Katowicach czy w innej miejscowości na Śląsku gwarantuje uzyskanie najniższej ceny, to okazuje się, że nie zawsze tak jest.

Paradoks polega na tym, że ceny w tartakach dla klientów detalicznych bywają znacząco wyższe w porównaniu z tymi w składach drewna. Wynika to z prostego faktu: tartaki działają na dużą skalę, raczej zaopatrując klientów hurtowych, a obsługa mniejszego zamówienia jest dla nich mniej opłacalna i bardziej problematyczna – może wymagać np. przestawienia produkcji, co od razu generuje wysokie koszty.

Właśnie dlatego szukając drewna konstrukcyjnego czy wykończeniowego w najlepszej cenie, warto najpierw sprawdzić oferty składów drewna na Śląsku, w których w dodatku można liczyć na kompleksową obsługę i fachowe doradztwo, co jest kluczowe z punktu widzenia osób niemających odpowiednich kwalifikacji do np. oceny jakości drewna i doboru jego rodzaju na potrzeby konkretnego projektu. Z kolei właściciele tartaków często nie mają czasu na indywidualną obsługę klientów.

Większy wybór asortymentu drzewnego

Ciekawym przypadkiem jest sytuacja, w której kupujący chce zaopatrzyć się w wiele różnych rodzajów drewna w jednym miejscu – na przykład w tarcicę, płyty OSB, deski tarasowe, boazerię oraz drewno konstrukcyjne. Tutaj warto wiedzieć, że większość tartaków specjalizuje się w produkcji i sprzedaży konkretnych produktów drzewnych.

Z tego powodu, jeśli potrzebujesz kompleksowego zaopatrzenia w drewno, lepiej wybrać skład drewna, który ma po prostu znacznie szerszą ofertę.

Inne artykuły:  Smartfon jako centrum zarządzania domem, czyli smart home w praktyce

Który skład drewna na Śląsku jest godny polecenia?

Wiedząc już, dlaczego czasami zamiast do tartaku w Katowicach czy innym mieście lepiej jest wybrać się na skład drewna, możesz rozejrzeć się za odpowiednim sprzedawcą wyrobów drewnianych. Skorzystaj z naszej rekomendacji i zajrzyj do Farmy Drewna w Mysłowicach, czyli jednego z największych składów drewna w regionie.

Rekomendujemy ten skład z uwagi na szeroką ofertę, wysoką jakość oferowanych produktów oraz krótkie terminy realizacji.

Eksperci Farmy Drewna zapewniają również fachową, rzetelną pomoc w doborze odpowiednich materiałów, precyzyjne wyliczenie ilości drewna w oparciu o projekt budowlany (lub własne doświadczenie), a także organizację transportu zakupionych materiałów pod wskazany adres.

Z pełną ofertą Farmy Drewna zapoznasz się na stronie internetowej farmadrewna.pl.

Więcej o tym, dlaczego szukając tartaku w Katowicach warto wybrać się do rekomendowanego przez nas składu drewna w Mysłowicach, czyli Farmy Drewna, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://farmadrewna.pl/artykul/szukasz-tartaku-w-katowicach-w-naszym-skladzie-drewna-znajdziesz-wszystko-czego-potrzebujesz.