Ściany są wizytówką naszego domu, dlatego powinny być piękne i zadbane. Nie trzeba jednak malować ich tylko i wyłącznie klasycznymi farbami. Można zdecydować się na rozwiązanie innowacyjne, które zapewnia doskonały efekt, czyli na tynki dekoracyjne.

Tynk dekoracyjny – stylowy i ponadczasowy

Ściana z tynkiem dekoracyjnym prezentuje się niezwykle ciekawie, stylowo, a do tego przyciąga uwagę. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że wady tynków dekoracyjnych nie istnieją. Tynki dekoracyjne wewnętrzne to nic innego jak masy, które pozwalają uzyskać ciekawą fakturę czy wzory. Można zdecydować się na tynki strukturalne zacierane, ale też tynki dekoracyjne akrylowe czy mineralne. Jednocześnie koszt tynku dekoracyjnego nie jest wysoki. Trzeba wiedzieć, że za 10 kg tynku akrylowego zapłacimy ok. 270 zł. Koszt 1 m2 wynosi średnio 15-20 zł. Warto wejść na tynki dekoracyjne – magnatfarby.pl

Tynki dekoracyjne – zalety 

Zalet tynków dekoracyjnych jest naprawdę sporo. Jednocześnie samodzielnie możecie zrobić tynk dekoracyjny i go położyć. Trzeba wiedzieć, że jedną z największych zalet jest fakt, iż można je nakładać nawet na nierównych powierzchniach. Ukryją one niedoskonałości na ścianach, a także zakryją duże plamy, których nie można usunąć wodą i mydłem. Tynk dekoracyjny można aplikować na każdej powierzchni, zarówno na cegle, jak i betonie, ale też płytach drewnopochodnych czy gipsowych. Wykazuje też odporność na działanie wody czy wilgoci i nawet pod ich wpływem nie traci swoich świetnych właściwości i przyczepności. Tynk dekoracyjny jest odporny na uszkodzenia mechaniczne. Zwróćcie jeszcze uwagę na jeden ważny fakt, a mianowicie tynk dekoracyjny możecie nakładać na ściany, ale też na sufit, przy czym musicie odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenie przed zachlapaniem. Warto zastosować folię malarską. 

Inne artykuły:  Jak wybrać idealny narożnik z funkcją spania? Podpowiadamy w 5 krokach.

Jak nakładać tynk dekoracyjny? Czy jest to trudne?

Tynk dekoracyjny możecie nakładać samodzielnie. Wymaga to odrobiny zaangażowania, precyzji i chęci. Jednocześnie efekt przewyższy Wasze oczekiwania. Na początek trzeba dobrze oczyścić ścianę, następnie należy nałożyć grunt. Dzięki temu tynk zyska lepszą przyczepność. Do nakładania wykorzystujemy packę, pędzel lub szpachelkę, następnie rozcieramy tynk. Gdy nieco przeschnie możemy nałożyć kolejną warstwę.