Żaluzje zewnętrzne i inne osłony okienne — jak znaleźć najlepsze?

Zewnętrzne osłony okienne, czyli żaluzje, rolety i okiennice chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem domu, zapewniają prywatność, a do tego stanowią ozdobę budynku. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze osłony!

Osłony okienne zewnętrzne- jakie są ich zalety i rodzaje?

Na komfort w domu składa się wiele elementów. Jednym z nich są osłony okienne. Bez względu na to, czy w budynku są okna drewniane, czy okna PCV, osłony mogą zapewnić ochronę przed zbytnim nagrzaniem pomieszczenia na skutek nadmiaru promieni słonecznych.

Główne zalety osłon okiennych:

  • ochrona pomieszczenia przed nadmiernym słońcem;
  • osłona przed wzrokiem przechodniów;
  • ozdoba budynku.

Jakie wyróżniamy osłony okienne zewnętrzne? Przede wszystkim w asortymencie mamy rolety, okiennice i żaluzje fasadowe. Przyjrzyjmy się teraz żaluzjom, które są bardzo łatwe w montażu, trwałe i praktyczne.

Praktyczne osłony okienne, czyli żaluzje zewnętrzne

Ciekawym rozwiązaniem, jeśli chodzi o osłony okienne, są żaluzje fasadowe. Ich obsługa jest prosta i nadają się do każdego rodzaju budynków. Z łatwością można je montować na ścianach przy oknach. Mogą być wyposażone w dodatkowy profil wyciszający, a także całkowicie ograniczyć przedostawanie się promieni światła do wnętrza. Dzięki temu w pomieszczeniu może być cicho i niemal całkowicie ciemno. Warto zdecydować się na modele, które posiadają sterowanie kątem nachylenia lameli, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne regulowanie natężenia światła. Taka żaluzja, to rozwiązanie na długie lata. Nie tylko zapewnia odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach, ale także zabezpiecza wnętrza.

Inne artykuły:  Meble kuchenne na wymiar - dlaczego warto zainwestować?

Żaluzje drewniane czy żaluzje aluminiowe?

Niektórzy zastanawiają się, czy lepiej wybrać żaluzje drewniane, czy żaluzje aluminiowe. Niewątpliwe zaletą żaluzji drewnianych jest naturalny materiał, a co za tym idzie, ich piękny wygląd, z kolei aluminium jest bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz łatwe do utrzymania w czystości.

Jak wybrać odpowiednie osłony okienne zewnętrzne?

Osłony okienne takie jak żaluzje montowane do ściany, powinny być odporne na czynniki zewnętrzne, jednak ich wygląd także jest ważny. Profesjonalny producent żaluzji i rolet ma w ofercie z pewnością wiele modeli i wzorów, ale kolor żaluzji powinien być uniwersalny, aby dobrze się komponował z budynkiem. Obecnie najmodniejsze są domy w stylu minimalistycznym, nowoczesnym oraz skandynawskim. Dostępne są żaluzje wykonane z bambusa, drewna lub aluminium.