Stylowe, funkcjonalne i atrakcyjne cenowo – tak właśnie możemy opisać domy modułowe od https://loftowedomy.pl/. Nic więc dziwnego, że stają się coraz popularniejszą dla tradycyjnych, murowanych inwestycji. Marzysz o własnym domu i chcesz jak najbardziej skrócić do niego drogę? Jeśli odpowiedzieliście sobie na pytanie ‘tak’, to dom modułowy jest propozycją właśnie dla Was! Zobacz, jakie zalety mają domy loftowe i dlaczego warto w nie inwestować.

Czym wyróżniają się domy modułowe?

Domy loftowe, lub też inaczej nazywane domy modułowe to nowoczesne rozwiązanie. Choć wyróżniają się niewielkim metrażem, to mają wiele zalet. Jakie? Przede wszystkim ze względu na rozmiar, żeby postawić dom modułowy, nie potrzebujemy pozwolenia na budowę. To świetna wiadomość dla osób, które chcą zapewnić sobie minimum formalności. Z tego typu rozwiązaniem wiąże się także krótszy okres realizacji. W normalnej sytuacji samo wykonanie fundamentów trwa nawet kilka tygodni. W tym samym czasie możemy stać się właścicielami w pełni gotowego do użytku domu modułowego.

Jak po nazwie możemy się domyślić, domy modułowe składają się z modułów. Korpus domu opiera się na konstrukcji stalowej, natomiast elementy zewnętrzne wykonane są z drewna. Zastosowanie takich materiałów wpływa na solidność tego rozwiązania. Taki dobór jednak jest nie tylko funkcjonalny, ale także stylowy. Nowoczesny design domów modułowych łączy w sobie styl skandynawski z minimalistycznym. Efekt jest stylowy i co ważne, ponadczasowy.

Inne artykuły:  Jakie zalety i właściwości mają bloczki Ytong?

Kiedy warto zdecydować się dom modułowy?

Choć domy modułowe mają maksymalnie 35 m2, to zapewniają wystarczającą ilość miejsca dla pary. Przeszklone ściany wpuszczają dużą ilość słońca, a wnętrze domu jest świetliste i przyjazne. Jest to świetne rozwiązanie zarówno na działkę sezonową, jak i mieszkalną. Odpowiednia izolacja termiczna sprawia, że w domu loftowym możemy mieszkać przez cały rok.

W domu modułowym mieści się salon z aneksem kuchennym, łazienka oraz sypialnia, którą możemy umieścić na piętrze. Takie rozmieszczenie pomieszczeń optycznie powiększa wnętrze i zapewnia maksymalny komfort użytkowania. Kiedy warto zdecydować się na dom modułowy? Jak już wiesz, domy loftowe są atrakcyjne cenowo i wyróżniają się krótkim czasem realizacji. Jeśli więc marzysz o własnym domu i chcesz ograniczyć zarówno wydatki, jak i czas związany z wykonywaniem projektu, to dom modułowy jest najlepszą propozycją.

Jakie zalety mają loftowe domy?

Oprócz niskich kosztów produkcyjnych i szybkiego czasu realizacji, domy loftowe mają także wiele innych zalet. Przede wszystkim są energooszczędne. Takie rozwiązanie jest zarówno korzystne dla naszego portfela, jak i środowiska. Co ważne, także do produkcji wykorzystywane są materiały, które nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Domy modułowe są więc ekonomiczne, ekologiczne i estetyczne, a ich produkcja jest zrównoważona i całkowicie bezpieczna. Jeśli więc marzysz o własnym M, to warto wziąć pod uwagę inwestycję w dom modułowy.