Szukasz zasłon na wymiar, ale nie wiesz, jaki produkt kupić, by spełniał swoje najważniejsze założenia? Warto postawić na zakup zasłonek lub firan na specjalne zamówienie z możliwością wskazania konkretnego wymiaru. Dzięki temu dowolna zasłona pięknie wkomponuje się w aranżację wnętrza, a do tego będzie się układała dokładnie tak, jak to zakładasz. Kup zasłonę na wymiar i ciesz się pięknie udekorowanym salonem, sypialnią lub jadalnią. Już za chwilę przeprowadzimy Cię przez cały proces doboru konkretnego wymiaru.

Zasłony na wymiar – co trzeba wiedzieć na początek?

W gąszczu dostępnych zasłon do salonu, sypialni lub dowolnego wnętrza można odnaleźć produkty, które spełnią nawet te najśmielsze i najtrudniejsze oczekiwania. Okazuje się jednak, że to właśnie zasłony na wymiar spełniają się w roli praktycznych i bardzo pomocnych akcesoriów we wnętrzu. 

Dzięki zasłonom zakupionym w konkretnym rozmiarze nie tylko możesz dostać produkt wpasowujący się w Twoje idealne potrzeby, ale i we wnętrze, które nie zawsze ma stałe rozmiary.

Okno z zasłoną na wymiar zawsze prezentuje się lepiej, niż to, w którym zawiśnie zasłona dobrana z przypadku. A skąd wiedzieć, jakie wymiary podać podczas składania zamówienia? Sprawdź koniecznie!

Jak kupić zasłony na wymiar – to musisz wiedzieć!

Jeśli chcesz kupić zasłonki na dowolny rozmiar, ale nie wiesz, jak się do tego przygotować to koniecznie pokieruj się wskazówkami zamieszczonymi w tym przewodniku. Przede wszystkim trzeba dobrze zwymiarować posiadaną wnękę okienną. Zmierz miarą szerokość okna i długość, a następnie dodaj na tzw. marszczenia przynajmniej dwa dodatkowe metry bieżące. Jeśli chcesz, aby Twoja zasłonka była mocno umarszczona to do każdej z nich dodaj nawet po 2,5 metra.

Inne artykuły:  Kinkiety do przedpokoju - jakie wybrać?

To jednak nie wszystkie ważne wskazówki dla kupującego. Bo przecież nie lada wpływ na odbiór wnętrza, jak również prezentującej się w oknie zasłony ma również to, jak długa będzie ona na tle samego okna. Zasłonka powinna sięgać mniej więcej do podłogi, ale kończyć się bezpośrednio przed nią. Jeśli w ten sposób dobierzesz zasłonę to efekt pięknego dekorowania na pewno zostanie utrzymany.

Według porady najbardziej znanych stylistów wnętrz zasłonka nie powinna leżeć na podłodze. W ten sposób zostaje utracony najpiękniejszy efekt dekoracyjny zasłonki. Raczej powinno się unikać tego, by zasłonka była zbyt długa.

To właśnie dlatego dobór idealnych wymiarów pod zasłonę na wymiar odgrywa tak ważną rolę w zakresie dekoracji wnętrza.

Zasłony na wymiar – mnóstwo dostępnych wzorów

Jeśli szukasz idealnej zasłony na wymiar i nie wiesz, na jaki produkt postawić to koniecznie weź pod uwagę zakup zasłony w nowoczesnym wydaniu. Jednokolorowy materiał i śmiała kolorystyka sprawią, że Twoje wnętrze zyska naprawdę kunsztowną dekorację. 

Tymczasem przejdź na tę witrynę: alena-firany.pl i zacznij poszukiwania idealnej zasłony na wymiar w konkretnym wariancie. Ciesz się pięknie zaaranżowanym wnętrzem, w którym będzie można wypoczywać z całą rodziną.

Już wiesz, na jaką zasłonę postawić?