Niestety, obecność balkonu w mieszkaniu bądź też domu nie oznacza, że możemy cieszyć się wypoczynkiem i spędzać na nim wolny czas. W wielu miejscach – a już w szczególności w blokach – balkon ogranicza się do okna balkonowego i balustrady. Taki rodzaj balkonu nazywamy balkonem francuskim. Co ciekawe, nie tylko w starych budynkach, ale też nowoczesnym budownictwie sporo osób stawia na ten rodzaj balkonu. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Gdzie zamówisz wysokiej jakości modele? Sprawdź odpowiedzi na te pytania, czytając nasz najnowszy tekst.

Jakie zalety mają balkony francuskie?

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na duży, przestronny balkon, na którym będziemy mogli ustawić nie tylko meble, ale też urządzenia takie jak suszarka na pranie. Jeśli mieszkasz w bloku, to zdecydowanie znasz problem niewielkiego metrażu i wiesz, że wygląd fasady bloku jest z góry narzucony. Najczęściej w blokach możemy spotkać właśnie balkony francuskie lub tzw. loggie. Mimo to coraz więcej osób stawia na balkony francuskie w domkach jedno- i wielorodzinnych. Z czego to wynika? Przede wszystkim znaczenie ma tu cena. Konstrukcja balkonów jest bardzo prosta, składa się z drzwi balkonowych lub wysokiego okna i zabudowy okiennej typu portefenetre – to nic innego jak balustrada przymocowana do elewacji. Następnym atutem balkonów francuskich jest ilość światła, jaką dostarczają. Zdecydowanie lepiej doświetlają pomieszczenie niż tradycyjne balkony, więc doskonale sprawdzą się w przypadku wąskich, jak i dużych pomieszczeń.

Inne artykuły:  Nakładanie gładzi krok po kroku - jak gładzić ściany i sufit?

Balkon francuski w Twoim domu

Jeśli chcesz mieć w swoim domku balkon francuski, koniecznie zajrzyj do oferty Fello. To producent balkonów francuskich, ogrodzeń palisadowych, balustrad oraz profili aluminiowych. W ofercie firmy znajdziesz różne modele balkonów francuskich, które wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, w tym z aluminium oraz stali nierdzewnej. Niezależnie od tego, który model wybierzesz, balkon będzie lakierowany proszkowo. Do wyboru masz dwa warianty – modele z wersji podstawowej bądź rozszerzonej. W tej pierwszej grupie znajdziesz modele w kolorach z palety RAL, w drugiej kategorii są balkony francuskie w odcieniach imitujących drewno. Producent oferuje też różne kombinacje lakierowania balustrad. W przypadku wersji podstawowej, na którą składa się paleta RAL, klienci Fello mają do wyboru 4 opcje:

  • standardową (z nacięciami inox),

  • w całości – barierka nie ma niemalowanych elementów,

  • mieszaną – ta opcja pozwala Ci mieszać kolory RAL w ramach jednej barierki,

  • z akcentem imitującym drewno – ten wariant oznacza, że jedna, maksymalnie dwie sztachety balkonowe mogą być wypełnione drewnopodobnym kolorem.

Wersja rozszerzona ma trochę inne kombinacje. Wymienić wśród niż można następujące opcje:

  • barierki z nierdzewnymi nacięciami (inox),

  • sztachety z akcentem RAL – działa to na podobnej zasadzie co wersja standardowa, jednak w tym przypadku jedna lub dwie sztachety mogą być wypełnione kolorem z podstawowej palety,

  • wymieszanie dowolnych kolorów,

  • wybór jednego odcienia z oferowanych 6 odcieni.