Większość z nas prowadzi dość siedzący tryb życia, a plan tygodnia ogranicza się do pracy i powrotu do domu. Tkwimy w budynkach i czasem brak nam czasu nawet na krótki spacer. Dlatego w czasie wolnym tak chętnie jedziemy za miasto, żeby łyknąć chociaż trochę świeżego powietrza. Ostatnio dużą popularnością cieszą się ogródki działkowe i działki wypoczynkowe. Bezpieczniej i chętniej jedziemy w odosobnione miejsce niż do tłocznych hoteli i pensjonatów.

Sprawdź teren

Jeśli decydujesz się na kupno działki, sprawdź najpierw jej status. Jeśli bowiem znajduje się na terenie objętym specjalną ochroną, możesz mieć problem z jej użytkowaniem. Podobnie kwestia ma się, jeśli mówimy o terenie przy wodzie – jeziorze, rzece, morzu. Nie możemy jej wtedy całkiem ogrodzić, z przepisów jasno wynika, że należy zostawić odpowiedni dostęp do linii brzegowej (nawet, jeśli formalnie teren ten należy do nas!). Należy też zwrócić uwagę na sprawę pozwolenia na budowę. Nie zawsze w takich miejscach wolno stawiać murowane domki letniskowe. Jednak i na to znalazł się sposób…

Piękny domek w środku lasu…

Nowoczesne, kompleksowe rozwiązania pozwalają nam stawiać piękne domki letniskowe nawet na terenach, gdzie wydawałoby się to niemożliwe. Nad wodą? Czemu nie! W środku lasu? Oczywiście! Odpowiedzią są modułowe budynki bez fundamentów. Ich montaż jest prosty i zajmuje niewiele czasu, konstrukcja zaś nieskomplikowana i nawet bez pomocy fachowców poradzimy sobie w tym sami. Jeszcze niedawno dużą popularnością cieszyły się domki holenderskie, teraz dużo chętniej sięgamy po drewniane i te w stylu skandynawskim. Fantastycznie się prezentują, są pojemne i ustawne, a ich funkcjonalność jest bez zarzutu. Dlatego wielu z nas decyduje się właśnie na to rozwiązanie.

Inne artykuły:  Spawarka Sherman - charakterystyka

Ach, te komary!

Oczywiście na działce wypoczynkowej wcale nie musimy nic budować. Czasem wystarczy miejsce na ognisko, wygodne leżaki czy namiot. Przyznać jednak trzeba, że takie domki letniskowe to nie tylko wygoda spania czy możliwość schowania się przed komarami. To prawdziwie kompleksowe rozwiązanie, które pozwala na zupełnie normalne funkcjonowanie przez cały okres letni. Raczej nie jest to sposób na całoroczne nocowanie, ale nikt nam tego właściwie nie zabroni. Jesienny wypad na grzyby, Zimowe ognisko czy wiosenna eskapada po lesie to świetne sposoby na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Na pewno lepsze to niż siedzenie przed ekranami komputerów i telewizorów.