Niewiele osób może poszczycić się finansowym bogactwem. Oszczędności jednak posiada większy stopień polskiego społeczeństwa. Nie każdy chce trzymać pieniądze w banku, gdyż lokaty mają niskie procenty, a funkcjonowanie danego banku jest niepewne. Chcielibyśmy dobrze ulokować nasze wolne środki finansowe. Ale jak to zrobić? Na co przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze? Podpowiadamy.

Czy warto kupić mieszkanie?

Jedną z lepszych opcji lokaty kapitału jest kupno nieruchomości. Można po kilku lub kilkunastu latach odsprzedać ją z zyskiem lub przeznaczyć na wynajęcie. Zakup mieszkania jest opłacalny zarówno dla nas, jak i dla naszych dzieci czy wnuków. Opłaca się nawet razem z dobraniem kredytu do naszych wolnych środków finansowych, gdyż ceny nieruchomości stale rosną i z czasem będzie można je zamienić, wynająć lub sprzedać.

Najbardziej opłacalna do kupna mieszkania na wynajem jest Warszawa. Jeżeli szukamy nowe mieszkania praga polnoc, to jest to doskonała dzielnica pod względem lokalizacji i nie tylko. Nie trzeba mieszkania za specjalnie pilnować, jeżeli nie mieszkamy w Warszawie; wystarczy podpisać dobrze skonstruowaną umowę z jedną osobą, która następnie podnajmie innym ludziom wolne pokoje i będzie płaciła nam opłatę za wynajem przelewem bankowym.

Czy kupno mieszkania to dobra inwestycja?

Nowe mieszkania na sprzedaż – Warszawa Praga Północ to inwestycja na całe lata. Czy to dobra inwestycja? Wszystko zależy w głównej mierze od położenia danego mieszkania. Wystarczy także przekalkulować, ilu pokojowe mieszkanie chcemy kupić i czy będziemy dobierali do własnych środków część z kredytu.

Inne artykuły:  Drzwi zewnętrzne aluminiowe – funkcjonalność i estetyka

Mieszkania w Warszawie do najtańszych nie należą, ale i wynajem też nie. W związku z tym jest on najbardziej opłacalny właśnie w stolicy. Za kawalerkę trzeba płacić co najmniej 1500 zł, a dobre położenie mieszkania, jak np. nowe mieszkania na sprzedaż Warszawa Praga Północ to dodatkowy grosz do kieszeni. Jeżeli posiadamy kilkupokojowe mieszkanie, za każdy pokój możemy liczyć od 1000 zł. Można przeliczyć we własnym zakresie i w indywidualnym przypadku, po ilu latach inwestycja się zwróci z naddatkiem. Możemy też nie odkładać, a miesięczne wpływy wydawać na nasze bieżące utrzymanie.

Wolne środki finansowe w domowym budżecie nie zdarzają się zbyt często. Dlatego warto gospodarować nimi rozsądnie. A kupno nieruchomości w postaci mieszkania na sprzedaż Warszawa Praga Północ zakupem rozsądnym na pewno jest. I opłacalnym. Wystarczy je wynająć i czekać na wzrost cen nieruchomości, a dodatkowo co miesiąc pobierać umówioną opłatę. W ten sposób można „mieć ciastko i zjeść ciastko”!