Wybór odpowiedniego łóżka i materaca do decyzja, która potrafi przyprawić nas o ból głowy. Duża liczba dostępnych wariantów oraz modeli może okazać się niemałym wyzwaniem dla każdej osoby stającej przed wyzwaniem odpowiedniego zaaranżowania swoich czterech kątów. Kiedy warto zdecydować się na łóżka tapicerowane? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym przybliżymy najważniejsze wyróżniki tych mebli wypoczynkowych.

Łóżka tapicerowane – wygoda i elegancja

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy nawet jedną trzecią doby – nic więc dziwnego, że dokładamy wszelkich możliwych starań, aby pokój ten był jak najbardziej przytulny i zapewniał nam możliwość błogiego wypoczynku po całym dniu ciężkiej pracy. Aby było to możliwe, warto zainwestować w wysokiej jakości łóżko oraz odpowiedni materac, który będzie dostosowany do naszej wagi oraz preferencji.

Choć komfort i jakość wypoczynku to bez wątpienia najważniejsze kryterium wyboru właściwego łóżka, warto wziąć pod uwagę również inne kryteria, związane z jego estetyką i funkcjonalnością. Które z najpopularniejszych typów mebli wypoczynkowych okaże się dla nas najbardziej odpowiednie? Oferty wiodących sklepów meblarskich pokazują, że coraz więcej klientów decyduje się na łóżka tapicerowane, które cechują się zarówno wygodą, jak i eleganckim sznytem.

Meble te wyróżniają się obecnością obszycia z tkaniny lub skóry na ramie i zagłówku – utworzona w ten sposób faktura jest niezwykle miękka i zapewnia domownikom oczekiwany komfort użytkowania. Jakie są inne, kluczowe zalety, którymi wyróżnia się właśnie ten rodzaj łóżek?

Inne artykuły:  Ile kosztuje remont mieszkania

Nienaganna estetyka

Łóżka tapicerowane odznaczają się zazwyczaj eleganckim i stylowym sznytem. Są one dostępne w różnorodnych wzorach, kolorach i teksturach tkanin, dzięki czemu można je dopasować do wystroju wnętrza i stworzyć atmosferę, która odpowiada naszym preferencjom.

Komfort użytkowania

Miękka tapicerka łóżka zapewnia dodatkowy komfort podczas odpoczynku i snu. Zagłówek tapicerowany jest wygodnym oparciem do czytania, oglądania telewizji lub korzystania z urządzeń elektronicznych przed snem.

Bezpieczeństwo

Łóżka tapicerowane są zazwyczaj dobrze wyściełane, co minimalizuje ryzyko uderzenia w twardą powierzchnię ramy łóżka. Aspekt ten jest szczególnie istotny w przypadku rodziców małych dzieci, które mogą się poruszać po łóżku.

Łóżko tapicerowane czy drewniane? Najważniejsze różnice

Stajesz przed dylematem, czy lepsze okaże się łóżko tapicerowane czy drewniane? Główną różnicą pomiędzy powyższymi typami jest materiał, z jakiego wykonane są ramy łóżek – łóżka tapicerowane mają ramy z twardego drewna lub metalu, pokrytego tkaniną lub skórą. Łóżka drewniane cechują się naturalnym, tradycyjnym wyglądem, który pasuje do różnych stylów dekoracyjnych. Łóżka tapicerowane są bardziej eleganckie i nowoczesne, z możliwością dopasowania tkaniny do reszty wystroju wnętrza.

 

Miękkie wyściełanie sprawia, że łóżka tapicerowane są zazwyczaj bardziej wygodne. Warto podkreślić jednak, że wybór ten jest ściśle związany z osobistymi preferencjami oraz oczekiwaniami co do komfortu podczas snu. Należy mieć również na względzie, że łóżka drewniane są łatwiejsze do utrzymania w czystości, ponieważ drewno można łatwo wycierać i czyścić. Łóżka tapicerowane mogą wymagać regularnego odkurzania lub czyszczenia tapicerki w zależności od rodzaju tkaniny.

Inne artykuły:  Jak wykończyć przedpokój - podpowiadamy

Łóżko kontynentalne czy tapicerowane?

Zastanawiasz się czy lepiej wybrać łóżko kontynentalne czy tapicerowane? Meble typu kontynentalnego składają się z trzech warstw: stelaża, materaca sprężynowego kieszeniowego oraz dodatkowej warstwy sprężynowej w formie tzw. „skrzyni”, która stanowi dolną część łóżka. W przypadku łóżka tapicerowanego, obecność skrzyni zależy od producenta. Łóżka tapicerowane cechują się bardziej dekoracyjnym wyglądem, często z wyraźnie widoczną tapicerką, podczas gdy układ poszczególnych warstw sprawia, że łóżko kontynentalne cechuje się bardziej minimalistyczną estetyką.

W zależności od zastosowanych komponentów, łóżko kontynentalne może zapewniać doskonały komfort, związany z możliwością swobodnego dobru materaca zapewniającego równomierne wsparcie dla ciała. W przypadku łóżka tapicerowanego warto upewnić się, że zastosowane wypełnienie spełnia nasze oczekiwania. Należy pamiętać również, że łóżko tapicerowane może mieć różne rozmiary, takie jak pojedyncze, podwójne, królewskie itp. Łóżko kontynentalne jest zazwyczaj większe i bardziej luksusowe, często w rozmiarze king size.

Postaw na łóżka tapicerowane od sprawdzonej marki

Szukasz producenta, oferującego wysokiej jakości łóżka tapicerowane, odznaczające się zarówno doskonałą jakością wypoczynku, jak i wyjątkową estetyką? Zapoznaj się z propozycjami od IFM Meble – doświadczonej marki meblarskiej, oferujących szeroki wybór mebli wypoczynkowych, trafiających w nawet najbardziej wysublimowane gusta.