Spis treści:

House flipping ma miejsce, gdy ktoś kupuje nieruchomość, trzyma ją przez krótki czas, a następnie sprzedaje ją (część typu flip) za wyższą cenę. Zamiast kupować dom do zamieszkania jako rezydencję, kupujesz dom jako inwestycję w nieruchomości — w efekcie spekulujesz na nim tak, jakbyś handlował akcjami.

Zalety

Znajdź nową pracę w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin. Niektórzy ludzie rozpoczynają flipowanie domów i ostatecznie przenoszą się do niego na pełny etat, podczas gdy inni wykorzystują to jako dodatkowy dochód, aby zarobić więcej pieniędzy na wakacje, oszczędności lub fundusz emerytalny. Dowiedz się więcej o nieruchomościach: http://preznefirmy.pl/category/budownictwo-i-nieruchomosci/.

Pomóż poprawić wartości sąsiedztwa. Odwracanie domów może pomóc w odwróceniu wartości domów w obszarach, w których zepsute nieruchomości są wstrętne i obniżają ceny. „Większość domów, które kupuję, jest w opłakanym stanie lub pochodzi od zaniepokojonego sprzedawcy” — mówi Aitchison. „Zdolność do prawdziwego rozwiązania czyjegoś problemu przy jednoczesnym osiągnięciu znacznego zysku, który można wykorzystać do budowania bogactwa, to niesamowita rzecz, którą uwielbiam w flipowaniu”.

Dywersyfikuj swoje inwestycje. Inwestowanie w różne rodzaje aktywów jest generalnie dobrym sposobem na ograniczenie ryzyka. Jako alternatywa dla akcji i obligacji, nieruchomości są jedną z najpopularniejszych inwestycji długoterminowych: wartości nieruchomości mają tendencję do zmian w kierunku przeciwnym do rynków akcji i wzrostu wartości w czasie. Dodanie nieruchomości do portfela inwestycyjnego może pomóc w dywersyfikacji portfela, a zamiana nieruchomości to świetna okazja do spieniężenia tych inwestycji.

Inne artykuły:  Czarny zlew w kuchni - jak dopasować idealną baterię?

Wady

Dom może nie sprzedać się szybko. Jeśli nieruchomość, którą próbujesz sprzedać, znajduje się na rynku, jesteś odpowiedzialny za pokrycie wszystkich jej kosztów (w tym spłatę kredytu hipotecznego, jeśli ją sfinansowałeś, podatki od nieruchomości i ubezpieczenie domu). Nie zapomnij również o innych wydatkach związanych z posiadaniem domu, takich jak konserwacja i potencjalne składki stowarzyszeniowe właścicieli domów. Z tego powodu ważne jest, aby mieć odłożony kapitał na wypadek, gdyby flip okazał się flopem.

Dużo presji. Niepewność związana z przerzucaniem domów może prowadzić do potencjalnych strat finansowych, a także odbić się na Twoim samopoczuciu. To może być wyczerpujące finansowo. Emocjonalnie może to być wyczerpujące, jeśli nie masz odpowiedniego zespołu, sposobu myślenia i dyscypliny.