Styl boho to od wielu lat bardzo popularny trend w wystroju wnętrz, który kojarzy się przede wszystkim ze swobodą, relaksem oraz wyrazistymi kolorami. Mieszkania urządzone w tym stylu związane są z hippisowskim ruchem, dlatego też można w nich znaleźć etniczne dekoracje, a także w pełni naturalne materiały, które każdemu pomieszczeniu nadają zupełnie innego charakteru. W jakie jednak dodatki do domu w stylu boho warto się zaopatrzyć? Zapraszamy do lektury!

Zacznijmy od niezbędnych materiałów

Dodatki wpisujące się w ideę stylu boho wykonane są w pełni z naturalnych materiałów takich jak w szczególności wiklina, rattan, drewno, czy też sizal. Tkaniny zdobiące wnętrza w stylu boho mają przede wszystkim etniczne motywy, dodając tym samym sypialni, czy też salonowi zupełnie innego charakteru. Sprawiają, że w danym pomieszczeniu robi się niezwykle przytulnie oraz ciepło a o to przecież chodzi w każdym mieszkaniu. Skoro omówiliśmy już materiały, z jakich powinny składać się dodatki w stylu boho, teraz dobrze byłoby skupić się na najważniejszych pomieszczeniach znajdujących się w każdym domu.

Dodatki do salonu w stylu boho

Salon to niewątpliwie jedno z najważniejszych pomieszczeń znajdujących się w każdym domu, który należy oczywiście wyposażyć w odpowiednie meble. Te w stylu boho przywodzą nam swoim wyglądem na myśl Bliski Wschód i nie może wśród nich zabraknąć wygodnego fotela oraz rattanowej sofy z puszystą narzutą. Warto również zaopatrzyć się w pufy, kolorowy dywan, niski stolik kawowy oraz kolorowe poduszki. Świetnym pomysłem na ożywienie wnętrza może być powieszenie na ścianie roślin, które można umieścić w plecionym kwietniku wykonanym z konopnego sznurka. Można je powiesić zarówno na ścianie, jak i na suficie umieszczając w nich np. paprotki. Warto zadbać o to, aby konopne doniczki były w różnych kolorach, co jeszcze bardziej podkreśli styl mieszkania. Oprócz doniczek w mieszkaniu w stylu boho warto umieścić plecione kosze, w których można przechowywać różnego rodzaju przedmioty. Najlepiej, jeśli takie kosze będą wykonane z sizalu lub trawy morskiej, dzięki czemu idealnie wkomponują się w opisywany styl.

Inne artykuły:  Betonowe okładziny ścian i elewacji – sprawdzony produkt

Oświetlenie i dekoracje ścian w stylu boho

Wnętrza urządzone w stylu boho wymagają zastosowania odpowiedniego oświetlenia. Najlepiej w tym przypadku sprawdzą się lampy z plecionymi abażurami, nastrojowe świece, a także ażurowe świeczniki, które każdemu salonowi dodadzą nutę tajemniczości. Wśród stylowych dodatków, które koniecznie powinny zdobić każde wnętrze w stylu boho, warto wymienić ceramiczne naczynia, hebanowe misy, czy też lustra opatulone plecionymi ramkami. We wnętrzach w stylu boho warto również zadbać o dekoracje znajdujące się na ścianach. Idealnie sprawdzą się tutaj zarówno kolorowe, jak i bogate w kwieciste lub liściaste motywy talerze.

Dodatki do sypialni w stylu boho

Drugim bardzo ważnym pomieszczeniem w każdym domu jest sypialnia, w której również zadbać o dodatki w stylu boho. Czego nie powinno jednak w niej zabraknąć? Oczywiście grubych kocy oraz narzut z etnicznymi motywami, stylowego dywanu lub chodnika, kolorowych wałków pod głowę, a także podłużnych poduszek z motywami Bliskiego Wschodu. W sypialni warto zadbać jeszcze o odpowiednią kolorystykę. W stylu boho prym wiodą takie kolory jak połączenie ciemnej zieleni z fuksją lub czerwienią z dodatkiem granatu oraz złota. W kolorach tych można zakupić nie tylko stylową pościel, ale również zasłony, czy też różnego rodzaju dodatki, które są niezbędne w każdej sypialni.