Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Dom modułowy – koszt i czas realizacji

Dom modułowy - koszt i czas realizacji

Dom modułowy - koszt i czas realizacji

 Domy modułowe cieszą się coraz większą popularnością wśród polskich – i nie tylko inwestorów. Na wybór tej technologii warto zdecydować się z wielu względów. Co konkretnie przemawia za tym rozwiązaniem? Jaki jest koszt i czas realizacji Najważniejsze zagadnienia związane z budownictwem modułowym omawiamy artykule. 

Dom modułowy – szybsza i łatwiejsza budowa. Jak powstają domy modułowe?

Domu modułowe, jak sama nazwa wskazuje, budowane są z modułów. Tą nazwą określa się prefabrykowane elementy docierające na plac budowy w gotowej formie i montowane ze sobą. W przeciwieństwie do niegdyś wznoszonych tą metodą altanek czy domów wczasowych, nowoczesne domy modułowe mogą być użytkowane przez cały rok dzięki wydajnym technologiom izolacyjnym oraz możliwości precyzyjnego połączenia poszczególnych elementów wpływającym za doskonałe właściwości cieplne. 

Domy modułowe – zalety. Czemu warto zdecydować się na budowę domu tego typu?

Argumentów przemawiających za wyborem technologii budowy jest wiele. Najważniejszym wśród nich okazuje się na pewno krótki czas budowy domu modułowego. Specyfika tej technologii sprawia również, że prace budowlane w przypadku domów modułowych mogą być prowadzone także zimą. Krótki czas realizacji przekłada się zmniejszenie ilości zużytych materiałów oraz mniejsze wydatki na wynagrodzenia dla ekip budowlanych. To wszystko sprawia, że koszty budowy okazują się znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnego domu. 

Koszt domu modułowego. Jakie wydatki pochłonie budowa domu modułowego?

W zależności od wielkości budynku, skomplikowania projektu oraz warunków terenowych na działce, budowa domu modułowego trwa od od 2 do 3 miesięcy. Ile jednak inwestor zapłaci za zrealizowanie tej inwestycji? To również zależy od wspomnianych czynników. Jak możemy dowiedzieć się ze strony mjproject.tech/ile-kosztuje-dom-modulowy/, w większości przypadków budżet nie przekracza 100 tys. złotych.  

Zastosowanie domu modułowego. Nie tylko budownictwo wypoczynkowe

Chociaż budowa domów modułowych z dostarczonych na plac prefabrykatów niezorientowanym inwestorom może kojarzyć się w wyłącznie z budynkami na potrzeby rekreacji, to zastosowanie tej technologii jest znacznie szersze. Domy tego typu mogą służyć również do innych, bardziej wymagających celów. Powszechne są całoroczne domy modułowe, spełniające wszystkie wymagania dotyczące energooszczędności. Technologia modułowa okazuje się więc wręcz idealnym rozwiązaniem dla osób szukających sposobu na szybki i bezproblemowe wzniesienie w pełni wartościowego budynku. 
Exit mobile version