Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Elementy, który nie może zabraknąć w łazience

Elementy, który nie może zabraknąć w łazience

Łazienka to wyjątkowa przestrzeń. Obok swojej funkcji praktycznej, czy możliwość korzystania z armatury sanitarnej, to miejsce, gdzie można się zrelaksować. Ciepła kąpiel, w połączeniu z aromatycznymi płynami do kąpieli, potrafi rozluźnić mięśnie, ale też układ nerwowy. Szczególnie po ciężkim dniu. Prysznic natomiast to świetny sposób, by móc się szybko odświeżyć i naładować trochę baterię do działania. Jakie są elementy, których nie może zabraknąć w łazience?

Odpowiednie oświetlenie to podstawa

W każdym pomieszczeniu musi znaleźć się centralne źródło światła. Pozwala na równomierne oświetlenie całej powierzchni. Również w łazience, na centralnym miejscu na suficie, montuje się specjalne lampy. Istotna jest ich wodoszczelność. W końcu w łazienkach znajduje się pora ilość wilgoci.

Elementem, który jest bardzo popularny, są także lustra umiejscowione bezpośrednio nad umywalką. Dlatego dodatkowa lampa punktowa powinna znajdować się nad lustrem. Jeśli nie ma takiej możliwości, można pokusić się o nowoczesne, eleganckie lustra, które posiadają wbudowane oświetlenie LED. Prezentują się bardzo elegancko, a jednocześnie stanowią dodatkowe urozmaicenie łazienki.

Dobrym pomysłem w łazience z oknem będzie maksymalne wykorzystanie naturalnego światła dziennego. Folia na okno łazienkowe jest wstanie zapewnić pożądaną prywatność jednocześnie przepuszczając nawet do 80% światła słonecznego. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne zarówno ze względów estetycznych jak i praktycznych. Subtelne, srebrzyste wykończenie folii stanowi efektowną dekoracje która nie boi się nadmiaru wilgoci i pozostaje bardzo łatwa w utrzymaniu czystości.

Zanim łazienka będzie gotowa

Ta przestrzeń charakteryzuje się występowaniem sporej ilości wody. Dlatego, zanim możliwe będzie jej odpowiednie wykończenie, warto rozważyć wykonanie hydroizolacji. Wszystko po to, aby chronić surową warstwę betonu przed ewentualnym zawilgoceniem. Rozwiązanie to jest w szczególności przydatne, gdy w łazience wykorzystuje się kabinę prysznicową bez brodzika.

Elementy armatury sanitarnej

Podstawowe elementy z tej kategorii to umywalka oraz wanna lub prysznic. Dodatkowo, jeśli w mieszkaniu lub domu nie ma oddzielnego miejsca na toaletę, w łazience należy również zamontować muszę klozetową.

W przypadku umywalek można skorzystać z wielu rozwiązań. Do najpopularniejszych należą umywalki zintegrowane z szafkami. Można wybierać pomiędzy meblami, które montuje się na ścianie, w formie szafki wiszącej lub te, które stoją na nóżkach.

Innym, popularnym rozwiązaniem, są umywalki w blacie. Blat staje się dodatkowo przestrzenią użytkową i podnosi jakość wizualną przestrzeni.

Baterie do poszczególnych elementów

W przypadku umywalek, wanny, czy prysznica, nie może zabraknąć również odpowiedniego rodzaju baterii. Ich szeroki wybór pozwala na stworzenie harmonijnego i bardzo estetycznego miejsca, w określonej stylistyce. Od klasycznej, przez nowoczesną minimalistyczną formę.

Ekskluzywne łazienki poleca swiatlazienek.com.pl

Exit mobile version