Farby akrylowe do ścian cieszą się niezwykłą popularnością wśród konsumentów. Jest to produkt o bardzo szerokim zastosowaniu ze względu na znakomite właściwości techniczne. Na co zwrócić uwagę, szukając idealnego koloru do domu lub mieszkania?

Krótko o farbie akrylowej do ścian

Farby akrylowe to jeden z najmłodszych rodzajów farb na rynku, przez co nieustannie podlegają dynamicznym zmianom. Ich pierwotnym zastosowaniem było malowanie zewnętrznych ścian budynków nadmorskich. Dzięki różnorodnym właściwościom farby akrylowe stały się popularne również w innych obszarach. Po wyschnięciu zachowują swoje żywe kolory i tworzą wyjątkową gładką powierzchnię. Ich główny składnik to żywica akrylowa.

Do największych atutów tego rodzaju farb zalicza się szybkość schnięcia. Już po dwóch czy trzech godzinach malowane pomieszczenie jest gotowe do użytku. Ponadto, farby akrylowe do ścian są odporne na wodę i blaknięcie. Wykazują również zadowalającą siłę krycia. Łatwo je nałożyć – wystarczą do tego najprostsze narzędzia malarskie, takie jak wałek czy pędzel.

Właściwości akryli, które sprawiają, że są to idealne farby do aranżacji wnętrz

Farba akrylowa jest wodorozcieńczalna. Dzięki temu jest w pełni bezpieczna dla większości powierzchni, które ma pokrywać, a także dla ludzi – zwłaszcza małych dzieci. Nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, jest wręcz bezzapachowa. W wietrzonym pomieszczeniu czas schnięcia wynosi zaledwie kilka godzin. Pozwala nam to na korzystanie z pomalowanych pomieszczeń jeszcze tego samego dnia.

Inne artykuły:  Oświetlenie, które wprowadzi wiosenną aurę do domu

Najłatwiejszym sposobem na aplikowanie farby akrylowej do ścian jest spray. Taka metoda zajmuje najmniej czasu, nie tylko ze względu na wygodę, ale również przez fakt, że natryskowe farby schną nawet w 30 minut. Warto wspomnieć, że do malowania farbami akrylowymi w klasyczny sposób, nie potrzebujemy żadnego specjalistycznego sprzętu.

Gdzie kupować farby?

Decydując się na malowanie wnętrza, musimy zastanowić się, gdzie i jaką farbę najbardziej opłaca się nabyć. Możemy zrobić to internetowo, szybko porównując kolory czy oferty lub udać się do sklepu stacjonarnego, w którym zatrudnieni tam profesjonaliści pomogą nam w wyborze. Firma Beckers oferuje setki kolorów oraz rodzajów farb ściennych i sufitowych o doskonałej jakości. Na ich stronie internetowej możemy sprawdzić ofertę oraz ceny. Zajmujący się farbami od lat fachowcy, doradzą nam, jakie typy farb będą najlepsze dla konkretnych powierzchni. Farby Beckers to silnie kryjące, trwałe i wysokiej jakości produkty, które będą niezastąpione przy zmianie wyglądu własnego domu czy mieszkania.