Hydroizolacje wykonywane gumą w płynie w ostatnim czasie zyskują coraz większą popularność na rynku. Czym jest właściwie guma w płynie i w czym tkwi jej fenomen? O tym w poniższym artykule.
Czym jest guma w płynie?
Płynna guma jest substancją stworzoną na bazie bitumu oraz polimerów. Nie zawiera żadnych toksyn ani rozpuszczalników. Najczęściej nakłada się ją metodą natryskową, na zimno. Taka metoda aplikacji tworzy bezszwową membranę gwarantującą pełną ochronę przed wodą. Płynna konsystencja pozwala substancji na dostanie się do wszelkich szczelin, wgłębień uniemożliwiając tym samym powstanie jakichkolwiek przecieków. W razie potrzeby kolejne warstwy gumy nie obciążają konstrukcji dachu i tym samym uzyskuje się tylko i wyłącznie większą skuteczność izolacji
Cechą charakterystyczną produktu jest przede wszystkim olbrzymia elastyczność oraz dobra przyczepność do każdego rodzaju powierzchni. Ten elastomer bitumiczny jest w zupełności odporny na szkodliwą działalność promieni słonecznych, mrozu, a także na szybkie starzenie się. Co ciekawe ten materiał izolacyjny stosuje się nie tylko w przypadku izolacji dachu, ale również posadzek, ścian, tarasów, a także fundamentów.
Należy pamiętać, że na rynku dostępnych jest wiele rodzajów gum w płynie — różne typy do różnego rodzaju izolowanych elementów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Dlatego w wyborze gumy dobrze jest kierować się zaleceniami producenta dostępnymi na etykiecie opakowania preparatu.
Guma w płynie a inne metody hydroizolacji
Porównując gumę w płynie do innych metod hydroizolacji, elastomer z domieszką polimerów wypada najlepiej. Użytkownicy chwalą sobie łatwość, szybkość a przede wszystkim skuteczność preparatu. Istotnym faktem jest, chociażby brak łączeń (w przeciwieństwie do izolacji wykonanych za pomocą papy termozgrzewalnej) oraz wysoka elastyczność (materiał pracuje z podłożem bez większego ryzyka wystąpienia szczelin).
Skuteczna i trwała hydroizolacja dachu i nie tylko? Guma w płynie to dobry wybór!
Napisz pierwszy komentarz.