Masz wątpliwości co do tego, czy fotowoltaika dla domu to słuszne rozwiązanie akurat w Twoim przypadku? Kontynuuj czytanie tego artykułu, a rozwiejesz każdą z nich. W tekście poruszone zostały te najważniejsze kwestie, czyli zyski płynące z posiadania paneli słonecznych, ich koszt oraz możliwość jego obniżenia dzięki dofinansowaniu.

Fotowoltaika dla domu – dlaczego warto rozważyć to rozwiązanie?

Zacznijmy od sprawy najważniejszej, czyli listy zysków. Po pierwsze, odnawialne źródła energii nierozerwalnie wiążą się ze znacznym ograniczeniem śladu węglowego, jako że są przyjazne środowisku. Druga grupa plusów fotowoltaiki dla domu to korzyści finansowe. Nie istnieje chyba równie skuteczny sposób obniżenia rachunków za prąd, co panele słoneczne. Dzięki tej metodzie można osiągnąć również relatywną niezależność od dostawców energii, szczególnie wiosną oraz latem. Warto poruszyć przy okazji również kwestię żywotności tego typu konstrukcji. Z powodzeniem będzie ona działać ponad dwadzieścia lat. Wybrane firmy zajmujące się montażem paneli, jak JB Energia, mówią nawet o trzydziestu latach!

Fotowoltaika dla domu – jak ograniczyć koszty instalacji?

Zanim zaczniesz jednak liczyć zyski, musisz pokryć koszty paneli, stelaży, na których zostaną zainstalowane, a także samego montażu. Ja łatwo się domyślić, ostateczną ceną można w pewnym zakresie manipulować poprzez zmniejszenie lub zwiększenie liczby paneli, a także poprzez podwyższenie lub obniżenie jakości elementów, które tworzą konstrukcję. Na fotowoltaice dla domu nie warto jednak oszczędzać. Tym bardziej że istnieją sprawdzone metody na obniżenie jej kosztów bez utraty jakości. Tą najpopularniejszą jest dofinansowanie w ramach programu Mój Prąd, o które można występować więcej niż raz, jeśli za pierwszym podejściem dana kandydatura zostanie odrzucona z powodu konkretnych usterek. Nie należy zapominać, że na instalację fotowoltaiczną, podobnie jak na budowę domu czy kupno samochodu, można wziąć kredyt i rozłożyć jej koszt na raty.

Inne artykuły:  Jak działa fotowoltaika?

JB Energia – wsparcie na każdym etapie montażu

W przypadku odnawialnych źródeł energii bardzo dużo zależy od firmy, z której usług skorzystasz. Odwiedź stronę JB Energia i poznaj firmę, która swoim klientom zapewnia kompleksowe wsparcie jeszcze na długo przed przystąpieniem do montażu paneli. Możliwość skorzystania z doświadczenia ekspertów i doradców w danej dziedzinie to nieoceniona pomoc. W tym przypadku potencjał Twojego dachu zostanie oceniony na żywo, podczas wizyty przedstawiciela firmy. Specjaliści z JB Energia stawiają na optymalne rozwiązania, zarówno pod kątem produkcji energii, jak i kosztów całej inwestycji. Pomagają ponadto w zebraniu wszystkich dokumentów niezbędnych do ubiegania się o dofinansowanie, a nawet sami, w Twoim imieniu, występują o zwrot kosztów ze wspomnianego wcześniej programu. Fachowe wsparcie to coś, co doceni każdy, kto dopiero raczkuje w temacie fotowoltaiki dla domu i nie ma pewności, w którym miejscu powinien zacząć swoje działania. Takie zadania warto powierzać osobom, które rzeczywiście się na tym znają.