Zastanawiając się, jak urządzić przedpokój należy pamiętać, że ta często niewielka przestrzeń musi zostać odpowiednio wyposażona, aby była funkcjonalna. Zatem głównym wyzwaniem staje się ergonomiczna organizacja. W poniższym artykule przeczytasz, w jaki sposób zaaranżować przedpokój, aby ten był praktyczny w użytkowaniu.

Ważne, choć niewielkie miejsce

Zauważ, że w przedpokoju nie spędza się wiele czasu, a pomimo to jest bardzo ważnym miejscem dla domu. Nawet w niewielkich mieszkaniach w blokach, w których zwykle nie ma osobnego pomieszczenia służącego za sień czy wiatrołap wydziela się pewną część korytarza tuż obok drzwi tak, aby swobodnie odwiesić kurtki czy zdjąć buty zaraz po wejściu. Ponieważ jest to pierwsze pomieszczenie, które widzi się po przekroczeniu progu, można je nazwać wizytówką domu. Główkując nad tym, jakie dodatki wybrać do przedpokoju, każdy z pewnością od razu pomyśli o wieszakach. W zależności od tego, jaką przestrzenią dysponujesz oraz ilu domowników mieszka z Tobą na co dzień, musisz wybrać pomiędzy modelami ściennymi lub stojącymi. Te ostatnie często występują w wersjach wyposażonych w półki na buty, dlatego szczególnie dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Wieszaki stojące z YourHomeStory występują w różnych wariantach, a każdy z nich wpisuje się w najnowsze trendy.

Dyskretny pomocnik organizacji

W dużych przedpokojach można sobie pozwolić na większą dowolność w aranżacji. W takim przypadku można pomyśleć o dodatkowym miejscu siedzącym. Dzięki niemu wygodnie włożysz buty każdego ranka, a Twoi goście tuż po wejściu zauważą dopracowane detale oraz przyjazną atmosferę. Z ławkami do przedpokoju wiąże się pewien sekret skrywany przez projektantów wnętrz. W tapicerowanych, wygodnych siedziskach często są ukryte schowki, które pozwolą Ci na lepszą organizację przestrzeni. W takiej ławce-skrzyni można ukryć sezonowe kurtki lub nieużywane w danym momencie obuwie. Pojemniki są starannie ukryte, co sprawia, że nie wpływają na design całości. W przedpokoju bez funkcjonalnej ławki niezbędna będzie szafka na buty. Dobrze jest się zdecydować na model, który jest wąski i długi. W ten sposób nie ogranicza się powierzchni, a pomieszczenie pozostaje praktyczne oraz komfortowe w użytkowaniu.

Inne artykuły:  Szafa narożna a małe mieszkanie – jak to pogodzić?

Jak wykończyć przedpokój – YourHomeStory.com.pl

Wizytówka domu

Omówiliśmy już podstawowe elementy wyposażenia przedpokoju, teraz czas na to, co lubimy najbardziej, czyli dekoracje. Najważniejsze na początek- lustro. Ten niezwykle ważny dodatek powiększy pomieszczenie optycznie oraz upewni Cię, że wyglądasz dobrze przed każdym wyjściem. Popularnym rozwiązaniem są też plakaty lub drewniane tabliczki z motywującymi cytatami. Dodatki do przedpokoju powinny wpisywać się w styl całego domu, dlatego dobrze jest odwiedzić miejsce, w którym znajdują się wszystkie potrzebne rzeczy, a ponadto można wybierać pomiędzy różnymi wersjami konkretnego produktu. Szeroki wachlarz propozycji do przedpokoju i nie tylko znajdziesz na YourHomeStory.com.pl. Elementy wystroju wnętrz ze strony polskiego importera pochodzą z wiodących metod na funkcjonalne urządzanie domowych zakątków.