Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Jak zadbać o porządek w domu po remoncie podłogi i co zrobić z pozostałymi panelami czy parkietem?

Remont podłogi, choć daje niewątpliwe korzyści, niesie za sobą również wiele bałaganu. Szczególnie naprawa parkietu lub po zakładaniu nowych paneli, dom staje się miejscem pełnym kurzu, resztek materiałów i brudu, którego należy się natychmiast pozbyć. Sprawdź w naszym artykule, co możesz zrobić, aby zadbać o porządek w domu właśnie po remoncie podłogi.

Co zrobić po wymianie parkietów?

Przed rozpoczęciem sprzątania upewnij się, że miejsce zostało pozbawione wszelkich narzędzi i materiałów remontowych. Istotne jest dokładne oczyszczenie powierzchni podłogi. Jak to zrobić? Użyj do tego mokrej ściereczki czy mopa, aby skutecznie usunąć kurz i inne osady pozostałe po zakończonych pracach. Nie zapominaj o szczelinach i innych zakamarkach, szczególnie przy listwach. W tej sytuacji efektywnym rozwiązaniem może się okazać użycie odkurzacza z odpowiednią końcówką szczelinową. Warto pamiętać, że  w trakcie remontu podłogi, ściany również mogą być narażone na zabrudzenia i obtłuczenia. Aby przywrócić im pierwotny wygląd, warto posłużyć się łagodnym detergentem, który skutecznie usunie wszelkie plamy i niechciane ślady. W ekstremalnych przypadkach będziesz musiał ponownie pomalować zniszczone fragmenty ścian.

Pakowanie parkietów i paneli, czyli co zrobić z pozostałościami?

Po zakończonym remoncie zwykle pozostają niewykorzystane panele lub kawałki parkietu. Zamiast wyrzucać, można je spakować i wykorzystać w przyszłości. Mogą się okazać szczególnie przydatne w momencie, gdy uszkodzi się panel. Wtedy taki “zapasowy” fragment możesz wykorzystać właśnie do wymiany.

Pakowanie parkietów i pakowanie paneli pozwala na bezpieczne przechowanie nierzadko drogich elementów na przyszłe potrzeby. Jeśli szukasz takich elementów do pakowania, jak na przykład folie zabezpieczające, możesz kupić je tutaj: https://www.uniplast.pl/oferta/folie-do-pakowania-parkietow/ albo w tym miejscu: https://www.uniplast.pl/oferta/folie-do-pakowania-paneli/.

Jeśli drzemie w Tobie duch “zrób to sam”, pozostałości w postaci pojedynczych paneli mogą służyć jako surowiec do tworzenia unikatowych mebli czy elementów dekoracyjnych.  Możesz na przykład stworzyć z pozostałości ozdoby na ścianę, ciekawe podkładki pod szklanki bądź podkładki pod myszkę.

Jeśli przechowywanie nie jest dla Ciebie dobrą opcją, możesz rozważyć sprzedaż lub oddanie pozostałych paneli, oferując je tym, którzy mogą wykorzystać je w swoich projektach. W końcu, jeśli żaden z powyższych pomysłów nie jest dla Ciebie satysfakcjonujący, warto pomyśleć o ekologicznym aspekcie i przekazać pozostałości do recyklingu. Możesz je wtedy zapakować chociażby w worki, które znajdziesz na tej stronie: https://www.uniplast.pl/.

Exit mobile version