Co może być ważniejszego niż aranżacja ścian lub podłogi w świeżo wyremontowanym pomieszczeniu? Odpowiedź jest prosta, chociaż nie zawsze oczywista – wystrój sufitu! Tak, to prawda. Niestety, sufit to wciąż mocno niedoceniana przestrzeń, która często decyduje o spójności i sukcesie całej aranżacji wnętrza. Na szczęście droga do stworzenia nowoczesnego, przestronnego i klimatycznego wnętrza wciąż jest otwarta. Wystarczy tylko ruszyć głową i zastanowić się nad tym, w jaki sposób wykończyć sufit. A pomysłów pod tym względem jest wiele!
Sufit ma znaczenie – dlaczego warto zadbać o jego wygląd?
Nie da się ukryć, że klasyczny, biały sufit to bezpieczne, a zarazem sprawdzone rozwiązanie. Takie wykończenie świetnie współgra bowiem z wystrojem wszystkich przestrzeni, począwszy od tych nowoczesnych i eleganckich, aż po te utrzymane w skandynawskiej czy też industrialnej stylistyce. Często słyszy się jednak, że biały sufit w salonie lub sypialni jest nudny i przewidywalny. Jak temu zaradzić? To proste – wystarczy zdecydować się na wnętrzarską metamorfozę!
Co daje nam zmiana wyglądu sufitu? Korzyści jest wiele:
-
zmiana koloru pozwala na optyczną zmianę proporcji pomieszczenia i obniżenie sufitu;
-
oryginalne wykończenie sufitu to świetny sposób na podkreślenie efektownego oświetlenia;
-
estetyczny sufit wprowadza do pomieszczenia przytulny, niepowtarzalny klimat;
-
ciekawy pomysł na sufit pozwala na zamaskowanie jego niedoskonałości, w tym m.in. nierównej powierzchni, nieestetycznej szyny karniszowej lub wystających kabli.
Sufit na miarę Twoich potrzeb – jak go wykończyć?
Znudziła Ci się klasyczna biel Twojego sufitu? Czas na zmiany! Pamiętaj jednak o tym, by jak we wszystkim zachować umiar i tak dobrać elementy, by cały wystrój wnętrza był spójny i harmonijny. Wśród najciekawszych pomysłów na aranżację sufitu znaleźć można:
-
sufit drewniany – drewno znakomicie ociepla wnętrze i wprowadza do niego naturalny, niepowtarzalny klimat. Na tego typu rozwiązanie decydują się głównie właściciele wnętrz w stylu nowoczesnym i loftowym, jak również z nutką skandynawską (głównie nurt hygge) oraz góralską;
-
sufit szklany – konstrukcja sufitowa wykonana w całości ze szkła to gwarancja wysokiej jakości wykonania, świetnej termoizolacji i niesamowitego efektu wizualnego. Co więcej, takie rozwiązanie jest szczególnie polecane w małych i słabo doświetlonych pomieszczeniach – przeszklony sufit pozwoli bowiem na wprowadzenie do nich większej ilości naturalnego światła;
-
sufit metalowy – do wyboru mamy tu m.in. konstrukcje metalowe, kratownice oraz stalowe siatki, które idealnie odzwierciedlają wystrój wnętrza w stylu loftowym lub industrialnym. W przypadku tej opcji należy zadbać o odpowiednie wzmocnienia, tak, by całość zachowała nienaganny wygląd na długi czas;
-
sztukateria i ornamenty – chociaż przywodzą na myśl głównie eleganckie pałace i królewskie wnętrza, to równie dobrze można je wykorzystać w przestrzeniach prywatnych. Tego typu dekoracje należy jednak dobierać zgodnie całą aranżacją;
-
sufit podwieszany – aranżacyjny hit ostatnich lat, który cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków. Poprzez umiejętne połączenie płyt GK i specjalnej konstrukcji możemy stworzyć taki sufit, o jakim zawsze marzyliśmy, a do tego sprytnie ukryć wszelkie niedoskonałości. Co ważne, taki sufit pełni nie tylko funkcję dekoracyjno-maskującą, ale także wytłumia pomieszczenie, niweluje zjawisko pogłosu i zapewnia znakomitą termoizolację.
Sufit podwieszany FlexGips – rozwiązanie na miarę Twoich potrzeb
Przyjęło się, że projektowanie i montaż sufitu podwieszanego to skomplikowane zadania, które wymagają przeprowadzania generalnego remontu całego pomieszczenia. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to konieczne. Odpowiedzią na potrzeby Polaków jest firma FlexGips, producent gotowych elementów z płyt gipsowo-kartonowych, który od lat zajmuje się projektowaniem i produkcją konstrukcji do montażu sufitu podwieszanego.
Dzięki ich elementom klient nie musi martwi się żmudnymi procedurami związanymi ze szpachlowaniem i wtapianiem metalowych narożników, a także nakładaniem wielu warstw gipsu. Jedyne, co trzeba zrobić, to dokładnie wymierzyć powierzchnię sufitu i zaprojektować konstrukcję sufitu podwieszanego, zamówić produkt w sklepie i zamontować go. Na koniec pozostaje tylko szpachlowanie wkrętów i łączeń, jak również pomalowanie sufitu na wybrany kolor. to wszystko!
Więcej informacji na temat produktów FlexGips oraz stosowanych przez nic technologii można znaleźć na: https://sklep.flexgips.com/.
Napisz pierwszy komentarz.