Mylili się Ci, którzy twierdzili, że ekologiczne rozwiązania to tylko chwilowy trend, który minie tak szybko, jak inne dotychczasowe mody. Dziś to już pewne, że temat ten będzie towarzyszył nam na każdym kroku przez najbliższe lata – szczególnie w branży grzewczej, która zmuszona jest wprowadzać rozwiązania proekologiczne, a przy tym praktyczne i przystępne cenowo.

Kocioł na pellet, a wpływ na środowisko.

Naprzeciw tym oczekiwaniom, jako jedna z pierwszych, wyszła firma Metalteres – znany producent kotłów z podajnikiem na pellet. Wykorzystując do domowego ogrzewania pellet, czyli całkowicie naturalną biomasę powstałą z odpadów drzewa (w postaci trocin), słonecznika czy słomy, do minimum ograniczamy emisję dwutlenku węgla. W wyniku spalania postaje niewielka ilość popiołu, który także jest bezpieczny dla środowiska, a także gwarantuje utrzymanie czystości w kotłowni. Pellet nazywany „zielonym węglem” jest paliwem wysokowydajnym, o ile spala się go w dobrej jakości kotle.

Automatyzacja, która oszczędza czas i pieniądze.

Tego typu rozwiązania promuje wspomniana wyżej firma Metalteres, której flagowym produktem jest kocioł na pellet z serii Eco Pell. Cechuje go nie tylko wysoka klasa energetyczna (A++), ale także bezobsługowe użytkowanie, które dotyczy zarówno załadunku paliwa, czyszczenia pieca, a także sterowania temperaturą. Kocioł z podajnikiem na pellet daje możliwość sterowania nim za pomocą aplikacji z dowolnego miejsca na ziemi i ustawienia różnych temperatur do pięciu pomieszczeń. Dzięki takim rozwiązaniom nie tylko możemy pogodzić preferencje co do ogrzewania wszystkich domowników, ale także zaoszczędzić na domowych rachunkach.

Inne artykuły:  Jak działają przydomowe stacje ładowania samochodów elektrycznych?

Metalteres – pomoc w montażu oraz serwisowanie.

Ponieważ zakup pieca to decyzja na lata, warto zaufać firmie, która specjalizuje się tylko w tej dziedzinie. Firma Metalteres posiada liczne certyfikaty potwierdzające wysoką klasę kotłów, a także wykwalifikowany personel, który zajmuje się także profesjonalnym montażem i serwisowaniem pieców. Usługa kompleksowego montażu jest realizowana tylko na rynku lokalnym w obrębie ok. 50 km od siedziby firmy, która mieści się na ul. Głównej 78 w miejscowości Nakło Śląskie.

Podsumowując, postawienie na ekologiczne rozwiązanie wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wygody użytkowania. Piece na pellet z automatycznym podajnikiem świetnie sprawdzą się zarówno jako zastępstwo starego kotła, jak i do montażu w nowych budynkach.