Każdy chce by jego dom wyglądał jak najlepiej. Nie ma w tym nic dziwnego. W końcu w domu spędzamy dużo czasu, jest on też w pewnych okolicznościach naszą wizytówką. Nie jest istotne czy dom jest stary czy nowy. Każdy budynek da się pięknie ozdobić. Ważne by wykorzystać przy tym odpowiedniej jakości materiały.

Świetnym produktem są listwy elewacyjne. Pozwalają one poprawić wizerunek domu oraz nadać mu niecodziennego charakteru. Należą one do szerokiej kategorii sztukaterii wnętrz oraz powierzchni zewnętrznych. Warto przyjrzeć się bliżej temu tematowi.

Listwy elewacyjne, co to jest?

Listy elewacyjne to wykonane ze styropianu elementy które doskonale sprawdzają się przy ozdabianiu budynku. Sposób i technologia zastosowane do ich wykonania sprawiają że nie są trudne w montażu. To wielki plus, który powoduje obniżenie kosztów odnowienia domu.

W ostatnim czasie produkty te stały się bardzo popularne, ze względu na ich przystępną cenę, jakość oraz walory estetyczne.

Elementy montuje się m.in. wokół okien i drzwi. Mają one różne formy. Powoduje to, że bez problemu można dobrać charakter listew do swojego domu. Jeśli chce się zmienić ich kolor, to wystarczy je pomalować. Jak widać da się więc za pomocą dość prostych środków zdecydowanie polepszyć wygląd budynku.

Inne artykuły:  Jak wykończyć elewację domu? Postaw na nowoczesne płyty elewacyjne!

Przy wymianie okien, warto zastosować listwy. Jest tak dlatego ponieważ podczas wymiany okien często narusza się wyprawę elewacyjną. Montując tego rodzaju sztukaterię nie tylko osłania się niedokładne wykończenie powierzchni i narożników, ale również nie trzeba na nowo ocieplać całej elewacji. Wystarczy tylko wymienić warstwę izolacyjną w ościeżach.

Są to też produkty wysokiej jakości. Odporne na złe warunki atmosferyczne. Nie nasiąkające wilgocią oraz nie tracące swoich walorów nawet w bardzo nieprzychylnych okolicznościach.

Jak montować listwy?

Montaż nie jest sprawą skomplikowaną. Należy odpowiednio przygotować i wygładzić powierzchnię na której przyklejona zostanie listwa. Produkt należy przykleić na kleju o wysokiej plastyczności. Trzeba zwrócić uwagę na równomierne jego rozprowadzenie. Następnie wystarczy lekko przycisnąć listwę. Montując dwa elementy obok siebie nie łączymy ich przez 12h. Następnie szpary wypełniamy zaprawą elastyczną. Listwy są tak przygotowane by mogła być na nie położona farba.

Przy montażu trzeba dokładności, pewna wprawa w tego rodzaju remontach będzie bez wątpienia plusem. Jednak nie należy się zniechęcać. Samodzielnie wykonany remont będzie przynosił dużo radości. Wiąże się to też  niższymi kosztami. Jeśli jednak ktoś nie czuje się na siłach to fachowiec bez problemu zamontuje te elementy

Wybrane elementy sztukaterii

Sztukateria to jednak nie tylko listwy elewacyjne które montuje się wokół drzwi i okien. To bardzo wiele rodzajów produktów które pomagają ozdobić dom. Świetnym rozwiązaniem są też listwy bp19. Pomagają ozdobić elewację budynku. Prosto i skutecznie. To stosunkowo nowy produkt który ma coraz większą grupę zwolenników.

Inne artykuły:  Co na taras? Sprawdźmy wady i zalety dostępnych rozwiązań

Dzięki temu produktowi uzyskuje się efekt jaki ma miejsce przy łączeniu blachy „na rąbek”. Jest to technika którą zaczerpnięto z dekarstwa. Tak położona blacha tworzy równe bruzdy na powierzchni budynku. Dzięki temu dom wygląda naprawdę dobrze. Wiele osób zleca właśnie takie wykończenie remontowanego budynku.  Jednak wykonanie tego bez listew bp19 z siatką ozdobną jest dość skomplikowane i czasochłonne. Nawet specjalistom sprawia to problem.

Przy zastosowaniu listew sprawa staje się prosta. Wystarczy zamontować je na powierzchni elewacji. Montuje się te produkty tak samo jak listwy elewacyjne. Wystarczy więc je przykleić. Jest to praca łatwa która daje świetny rezultat.  Możemy śmiało powiedzieć że mamy do czynienia z rewolucyjnym produktem.

Czy warto?

Bez wątpienia warto ozdabiać swój budynek za pomocą sztukaterii. Listwy elewacyjne można kupić u najlepszych dostawców materiałów i producentów. Podobnie jest z listwami bp19 z siatką ozdobną. Dom nabierze zupełnie nowego wyglądu. Łatwość montażu sprawia, że bez problemu zamontujemy listwy. Tylko nasza wyobraźnia nas ogranicza. Jeśli chcemy to z niezbyt dobrze prezentującego się domu uczynimy wspaniałą rezydencję. Nie ma więc wątpliwości. Sztukateria to dobry wybór.