Elegancja, przepych i funkcjonalność, z tym przede wszystkim kojarzy się styl glamour. W takim też stylu coraz częściej urządza się łazienki. Decydując się na taki krok, pamiętać jednak trzeba o kilku istotnych elementach. Wszystko po to, aby nawet najmniejsze detale łączyły się w spójną całość, a tym samym, aby łazienka prezentowała się oryginalnie i wyjątkowo. Jak zatem ją urządzić w stylu glamour?

Jakie meble i oświetlenie zastosować w łazience w stylu glamour?

Urządzając łazienkę w stylu glamour, warto zacząć od mebli łazienkowych. Od ich wyboru i umiejscowienia zależeć będzie funkcjonalność pomieszczenia. W przypadku stylu glamour postawić powinno się przede wszystkim na meble oryginalne.

Ciekawą propozycją są na pewno szafki oraz komody w stylu ludwikowskim. Bardzo dobrze sprawdzą się również meble w nieco nowocześniejszym stylu. To, co jest tu kluczowe to, to, aby meble charakteryzowały się oryginalnym i niecodziennym wykończeniem. Dlatego w łazience urządzanej w stylu glamour swoje zastosowanie znajdą choćby szafki o blatach lub frontach wykonanych z lustra.

Kluczowym elementem łazienki w stylu glamour jest także oświetlenie. Jak wspomniano, styl ten charakteryzuje się przepychem i blaskiem. Światło powinno zatem m.in. podkreślać nowoczesne płytki do łazienki, a konkretnie ich blask czy fronty mebli. Takie zadanie znakomicie spełniać będzie elegancka lampa czy nawet kryształowy żyrandol. Elementy oświetleniowe w łazience w stylu glamour wykonane powinny być ze szlachetnych materiałów. Może być to choćby kryształ, szkło, czy metal.

Inne artykuły:  Salon drzwi w Katowicach: poszukiwania drzwi zacznij właśnie w takim miejscu

nowoczesna-lazienka-glamour.jpg

Jaka wanna i lustro pasują do łazienki w stylu glamour?

Trudno wyobrazić sobie łazienkę w stylu glamour bez eleganckiej wanny. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzi się wanna wolnostojąca o prostych, delikatnych, designerskich liniach. Do jej wykończenia wykorzystać można dekoracyjne płytki podłogowe. Nie da się ukryć, że całość będzie się prezentować naprawdę wyjątkowo.

Jeśli zaś chodzi o lustro, to powinno być ono usytuowane w centralnym miejscu łazienki. Świetnym rozwiązaniem będzie tu lustro w stylu retro z bardzo efektowną ramą. Może być ona złota lub srebrna. Także czarna pasować będzie do takiej aranżacji. Alternatywą może być oczywiście lustro w stylu nowoczesnym. Niezależnie od tego, jaki model się wybierze, istotne jest, aby lustro w łazience urządzonej w stylu glamour przyciągało wzrok.

Jak wykończyć ściany w łazience w stylu glamour?

W przypadku ścian i podłogi, warto postawić na dekoracyjne płytki ścienne podłogowe, np. w kolorze czarnym. Będą one idealnie uzupełniać wystrój pomieszczenia. Szeroki wybór takich płytek znaleźć można m.in. na stronie https://klink.pl/blog/czarne-plytki-podlogowe.html. Same płytki to jednak nie wszystko.

Urządzając łazienkę w stylu glamour, nie można zapomnieć o dodatkowych elementach dekoracyjnych. Możliwości jest tu oczywiście wiele. Warto pomyśleć choćby nad elegancką, błyszczącą mozaiką. Innym ciekawym pomysłem mogą być listwy dekoracyjne.

nowoczesna-jasna-lazienka-glamour-z-czarna-armatura.jpg

O czym pamiętać urządzając łazienkę w stylu glamour?

Łazienka urządzona w stylu glamour z pewnością prezentuje się wyjątkowo. Podsumowując, pamiętać jednak trzeba, aby w przypadku tego stylu zawsze stawiać na oryginalne meble z ozdobnym wykończeniem i błyszczącymi frontami, a także o efektownym oświetleniu. Wanna powinna być elegancja, tak aby wpisywała się w prestiżowych charakter wnętrza. Dobrze sprawdzi się tu wolnostojąca wanna z elementami dekoracyjnymi. Nie można także zapomnieć o ozdobnym lustrze, które umiejscowione powinno być w centralnym miejscu. Z kolei na ścianach i na podłodze znaleźć powinny się eleganckie i błyszczące płytki dekoracyjne.

Inne artykuły:  Jak urządzić kuchnię