Otoczenie domu – jak idealnie zaplanować

 

Kiedy już powstanie na działce dom naszych marzeń, zostaje jeszcze do zagospodarowania przestrzeń którą mamy wokół domu. I tutaj stoją przed nami kolejne wybory takie jak – rodzaj ogrodzenia, nawierzchnia, kostka, oświetlenia oraz aranżacja terenu zielonego czyli ogrodu. Wbrew pozorom nie są to łatwe wybory, ponieważ to co proponuje nam rynek to bardzo bogata oferta, która nieustannie się zmienia. Warto jednak poświęcić temu trochę czasu, tak aby każda decyzja była przemyślana, odpowiadała naszym potrzebom i cieszyła oko.

 

Dlaczego warto postawić na ogrodzenie panelowe?

Minimalistyczny i dobrze prezentujący się charakter ma ogrodzenie panelowe, które idealnie wpisuje się w potrzeby i oczekiwania klientów. Dobre ogrodzenie ma być trwałe, posłużyć na lata i pomimo upływu czasu ma nadal wyglądać reprezentatywnie. Ogrodzenie jest bowiem wizytówką każdej posesji. Dobrze i starannie wykonane ogrodzenie będzie idealnie sprawdzać się w warunkach atmosferycznych jakie panują w naszym kraju. Do ogrodzenia można dobrać w takim samym stylu furtkę i bramę. Można również zdecydować się na bardzo popularny wariant ogrodzenia wraz z podmurówką. Dzięki szerokiej palecie kolorów, możemy zdecydować się na ciekawą i nietypową barwę ogrodzenia. W przypadku ogrodzeń metalowych, mamy pewność, że ze względu na zastosowanie stali posłużą one na lata. Więcej informacji o metalach znaleźć można na portalu metalowym.

 

Wymarzony ogród

 

Otoczenie domu to jego wizytówka. Nic nie stanowi idealnego dopełnienia domu jak zadbana działka i piękny ogród. Soczysty trawnik, kolorowe rabatki, ścieżki, drzewa i krzewy to elementy ogrodu które czynią go atrakcyjnym. Możemy starać się tworzyć i projektować ogród marzeń na własną rękę – co wymaga od nas poświęcenia, czasu i zaangażowania. Można również skorzystać z oferty jednej z wielu firm zajmującej się projektowaniem i aranżacją ogrodów. Współpraca z firmą ogrodzeniową gwarantuje nam pełne doradztwo zarówno odnośnie oświetlenia ogrodu czy zastosowania nawierzchni do alejek i przejść w ogrodzie.

Inne artykuły:  Projekty małych domów parterowych – ile można zaoszczędzić?

 

Funkcjonalny podjazd


Decydując się na wybór nawierzchni warto wziąć pod uwagę teren z jakim mamy do czynienia oraz rodzaj podłoża. Od lat wielkim uznaniem cieszy się kostka brukowa, która idealnie sprawdza się w naszym klimacie i występuje w wielu kolorach i wariantach. Coraz bardziej popularne stają się również płyty betonowe – wielkoformatowe kwadratowe lub prostokątne płyty brukowe. Można również rozważyć bruk klinkierowy który dorównuje podjazdom kamiennym, jest trwały naturalny i odporny na uszkodzenia.

 

Podsumowanie

 

Dobrze urządzony ogród, otoczenie domu to wisienka na torcie każdego budowniczego. Własna budowa domu to wyzwanie. W głowie inwestora pojawia się wiele dylematów. Sięgnij po więcej informacji na temat wykończenia wnętrz.