Wiosna i lato to idealny okres na odpoczynek i relaks w przydomowym ogrodzie. To także czas przyjęć i grilli w ogrodach. Aby jednak czas spędzony w ogrodzie rzeczywiście był czasem spędzonym komfortowo, konieczne jest wyposażenie ogrodu w odpowiednie meble. Na rynku dostępna jest szeroka oferta mebli ogrodowych. Warto zatem wiedzieć czym się kierować przy ich wyborze.

Meble drewniane

Bardzo dużą popularnością wśród właścicieli przydomowych ogrodów cieszą się tradycyjne meble drewniane. Dostępne są zarówno meble ogrodowe całkowicie wykonane z drewna, jak i te wykonane z drewna z dodatkowymi elementami wykonanymi ze stali lub żeliwa. Ten drugi typ mebli cechuje zdecydowanie lepsza stabilność. Decydując się na meble drewniane pamiętać trzeba, że wymagają one odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Dodatkowo zimną muszą być przechowywane we właściwy i bezpieczny sposób.

Meble rattanowe

Alternatywą dla mebli drewnianych są meble rattanowe. Trzeba jednak wiedzieć, że ten tym mebli ogrodowych najlepiej sprawdza się pod zadaszonym tarasem. Meble rattanowe nie są bowiem tak odporne jak promienie słoneczne i dreszcz jak meble drewniane. Nie oznacza to oczywiście, że nie można z nich korzystać na świeżym powietrzu. Oczywiście można. Jednak w czasie kiedy się z nich nie korzysta lepiej jest schować je pod dach. Tak jak meble drewniane, tak i meble rattanowe wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji.

Inne artykuły:  Choroby pomidorów powodujące zwijanie się liści - jak z nimi walczyć?

Meble technorattanowe

Ten typ mebli ogrodowych produkowany jest z tworzyw sztucznych. Te wyplecione są ręcznie na metalowym stelażu. Meble technorattanowe mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim bardzo dobrze się prezentują, ale to nie wszystko. Są to także bardzo wytrzymałe meble ogrodowe i odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo nie wymagają one szczególnej konserwacji. Trzeba jednak wiedzieć, że są to meble dość drogie. Wszystko ze względu na ich ręczne wykonanie. Można jednak zakupić zdecydowanie tańsze meble ogrodowe imitujące meble technorattanowe wykonane z tworzyw sztucznych.

Meble z tworzyw sztucznych

Wspomniano o meblach ogrodowych z tworzyw sztucznych imitujących meble rattanowe. Są to meble zdecydowanie tańsze. Nie oznacza to jednak, że są gorsze. Meble w tworzyw sztucznych są wytrzymałe, odporne na wodę, promienie słoneczne i wysokie temperatury. Poza tym po protu bardzo ładnie się prezentują. Ich zaletą jest także to, że są bardzo łatwe w pielęgnacji. Warto tu także wspomnieć o meblach ogrodowych wykonanych z plastiku. Jeszcze niedawno meble te kojarzyły się z małą wytrzymałością. Na szczęście dziś to już się zmienia. Plastikowe meble dziś są trwałe, odporne na promieniowanie UV oraz wysokie temperatury. Ważne jest jednak, aby do ich zakupu wybrany został dobry i renomowany sklep. Jak najbardziej polecamy min. sklep meblowy Edinos.pl, Empik lub znane wszystkim salony Ikea.

Meble metalowe

Na koniec wskazać trzeba jeszcze na meble metalowe i aluminiowe. Są zarówno solidne, jak i eleganckie. Meble metalowe uzupełniane są także innymi materiałami odpornymi na warunki atmosferyczne. Co ważne, na rynku wśród mebli metalowych dostępny jest bardzo szeroki wybór wzorów. Pozwala to na zakup oryginalnych i wyróżniających się mebli ogrodowych.

Inne artykuły:  Jak zrobić taras