Chociaż mówi się, że to kuchnia jest sercem każdego domu, dla niektórych anatomia mieszkania wygląda zupełnie inaczej i marzą oni przede wszystkim o idealnej łazience. Spędzamy w niej stosunkowo niewiele czasu, jednak każdy chyba zgodzi się, że nie ma nic przyjemniejszego niż gorąca kąpiel w otoczeniu aromatycznych świec i olejków. Dlatego warto zadbać o to, by i nasza łazienka była wykonana dokładnie tak, jak sobie to wymyślimy.

Podstawa – glazura i terakota

Naszą wymarzoną łazienkę zaczynamy oczywiście od etapu planowania. Warto spędzić trochę czasu w marketach budowlanych, na stronach internetowych, przeglądając katalogi i magazyny wnętrzarskie, dzięki temu bowiem zorientujemy się, co podoba nam się najbardziej, co jest w trendach i które rozwiązanie będzie najlepiej pasowało do naszego planu. Pierwsze przymiarki dotyczyć będą glazury i terakoty, to one bowiem będą stanowiły bazę estetyczną całego pomieszczenia.

Precyzyjne zdobienie ścian i podłóg

Koniecznie musimy zadbać o możliwość precyzyjnego przycięcia płytek na potrzeby konkretnego wnętrza. W tej roli najlepiej sprawdzą się przycinarki do glazury. Równe cięcie, wygoda użytku i dobra jakość wykonania to kluczowe cechy, na jakie musimy zwrócić uwagę. Zwłaszcza że niektóre docinki będą bardzo niestandardowe, na przykład te w okolicach muszli klozetowej czy nogi od umywalki. Warto zwrócić uwagę na diamentowe tarcze w przycinarkach do glazury, które są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale i niezwykle precyzyjne. Pozwolą na idealne wyrównanie płytek zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Przecinarki do glazury znajdziesz na https://www.husqvarnacp.com/pl/maszyny/przecinarki-do-glazury/.

Inne artykuły:  Szafka na buty – jak wpasować ją do pomieszczenia?

Diabeł tkwi w szczegółach – dodatki

W naszej wymarzonej łazience powinny znaleźć się też odpowiednio dobrane dodatki. Mowa tu o takich „detalach” jak wybór między wanną a brodzikiem, decyzji o bidecie czy dodatkowej umywalce. Dodatki to jednak również drobne szczegóły jak kolorystyka armatury, ręczniki czy świece albo roślinność. Dzięki temu zbudujemy bowiem niepowtarzalny charakter aranżacji. Ważne jest, aby wszystko stanowiło spójną całość i dobrze zgrywało się z początkowym zamysłem w postaci glazury i terakoty. Pamiętajmy, że to właściwie jedyny stały element naszej łazienki. Dodatkami możemy grać, zmieniać ich kolory i układ, tworząc tym samym zupełnie nową jakość. Nie spychajmy łazienki na margines. Spędzamy w niej więcej czasu, niż nam się wydaje i odpowiednia kolorystyka, stylowe wyposażenie i nastrojowe oświetlenie to recepta na udane wnętrze, w którym każda chwila będzie udana!