Site icon Wszystko do budowy domu – Portal Budowlany

Płytki łazienkowe jak drewno – jakie wybrać płytki drewnopodobne?

Drewno jest wyjątkowym materiałem, cenionym za unikatowy deseń, naturalność i ponadczasowość. Aby wyglądało pięknie przez możliwie najdłuższy czas, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i ochrona przed wilgocią. W warunkach łazienkowych utrzymanie suchej podłogi stanowi niemałe wyzwanie. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które ma zalety drewna, a jednocześnie jest pozbawione jego wad. Są to płytki drewnopodobne. Łącząc efektowność i funkcjonalność, stanowią doskonały sposób na nadanie łazience charakteru.

Płytki podłogowe imitujące drewno – rodzaje

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór kafelków, które swoim kolorem, wzorem i fakturą przypominają drewno. Zarówno to surowe, jak i palone czy też postarzane. Dzięki wysokiej jakości wykonania i dbałości o szczegóły często trudno dostrzec, że są jedynie imitacją. Tego typu płytki podłogowe mogą być wykonane z różnych materiałów, jednak najczęściej spotykane są te z gresu lub terakoty.

Produkty gresowe cechuje wysoka trwałość i odporność na wilgoć oraz warunki atmosferyczne. Dzięki znikomej nasiąkliwości doskonale sprawdzają się jako płytki do łazienki, na balkony oraz tarasy. Aby je utrzymać w czystości, nie trzeba stosować specjalnych środków, jak w przypadku pielęgnacji drewna. Wystarczy woda z dodatkiem detergentu.

Płytki terakotowe mają właściwości podobne do tych gresowych, jednak są nieco mniej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowanie i ścieranie. Wciąż jednak pozostają dobrą alternatywą dla drewna, którego wygląd doskonale imitują. Jako płytki łazienkowe bądź kuchenne zdają egzamin śpiewająco. Nie pochłaniają wilgoci i nie odbarwiają się pod wpływem wody ani innych cieczy.

 

Jak wybrać płytki łazienkowe drewnopodobne?

Znalezienie wad kafelków przypominających drewno jest dużym wyzwaniem. Są trwałe, wygodne i estetyczne. Świetnie przewodzą ciepło, więc bez problemu współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Aby możliwie najlepiej sprawdziły się jako płytki na podłogę w łazience, nie mogą być śliskie. Ten parametr określa się literą R i cyfrą. Wyższa wartość oznacza mniej śliską powierzchnię. Kafelki antypoślizgowe, mające symbol powyżej R10, można montować także pod prysznicem.

Płytki imitujące drewno występują w bardzo wielu kolorach i wariantach – mogą przypominać klasyczne panele podłogowe albo drobne deski idealne do układania w jodełkę. Głównym czynnikiem, od którego zależy odpowiedź na pytanie, jakie płytki drewnopodobne wybrać, jest pożądany wystrój łazienki. Inne kafle będą pasować do industrialnych wnętrz, a inne do tych rustykalnych czy glamour. 

W przypadku wątpliwości i problemów z wyborem warto skorzystać ze sklepu Dekordia, który oferuje nie tylko szeroką gamę produktów, ale również pomoc w dobraniu i zakupie płytek. Wysokiej jakości kafle, pochodzące od topowych producentów, są inwestycją, która będzie cieszyć oczy przez długie lata. Płytki łazienkowe Dekordia to szeroki wybór kafelków pasujących do różnych stylów wnętrz. Dzięki dostępności różnych opcji łatwo można je dopasować do każdego metrażu i stylu.

Exit mobile version