Posiadanie własnego kawałka ziemi w pobliżu domu lub tuż pod jego oknami, jest marzeniem większości ludzi. Można tam spróbować stworzyć nietypowy ogród, można postawić na warzywnik albo zasiać tam piękny trawnik. W rachubę może także wchodzić oczko wodne położone wśród zieleni, czy też grill murowany stojący na skraju trawnika. Bez względu na to, na co padnie nasz wybór, jedno jest pewne, aby utrzymać zieleń w dobrym stanie, trzeba ją pielęgnować. Z pewnością w większości przypadków przyda się nam dobrej jakości robot koszący trawę. Pozwoli on na to by utrzymać zieleń w karbach, a także umożliwi nam posiadanie takiego trawnika, na jakim nam naprawdę zależy. Nabycie takiego urządzenia nie powinno stanowić żadnego problemu. Markety internetowe jak i stacjonarne są pełne tego typu propozycji. Wystarczy tylko dobrze im się przyjrzeć i wybrać rozwiązanie na miarę naszych potrzeb.

Roboty koszące – na co warto zwrócić uwagę?

Po pierwsze warto by było znaleźć dobry sklep ogrodniczy, w którym nabędziemy takie roboty jak, np. roboty koszące Husquarna, czy też roboty Robomow. W wyborze tego typu urządzeń, które pomogą nam ogarnąć mniejszy lub większy trawnik z pewnością pomogą nam zakupione na stronie www.podlane.pl. Wszelkie artykuły ogrodowe w sklepie podlane.pl są dobrane tak, aby pielęgnacja zieleni stała się dla nas przyjemnością. Koszenie trawy to zadanie któremu z pewnością podoła dobrze dobrany robot koszący. Czym powinien się charakteryzować taki robot kosząc? istotna jest przede wszystkim powierzchnia trawnika, jaką ma skosić. Popularny robot koszący jest w stanie skosić trawnik o powierzchni od tysiąca do dwóch tysięcy metrów kwadratowych. Dokładnie więc zwracajmy uwagę na to, jakie zadanie czeka nasz potencjalny robot koszący. Ważną sprawą będzie także maksymalny kąt nachylenia powierzchni. Nie każdy robot koszący da sobie wszędzie radę. Robot koszący może korzystać ze stacji dokującej, a więc w przypadku gdyby mu zabrakło prądu, może tam się sam udać i naładować przed dalszą pracą. Taka automatyczna kosiarka do trawy będzie więc pracowała samodzielnie, podczas gdy my będziemy mogli się zająć czymś innym.

Inne artykuły:  Pierwsze prace ogrodowe wczesną wiosną

Dobra kosiarka automatyczna ułatwi nam życie

Dla niektórych użytkowników oraz użytkowniczek istotny będzie także poziom hałasu, jaki wytwarza dane urządzenie. Poziom hałasu powinien być opisany w specyfikacji technicznej. Może się on kształtować na poziomie od pięćdziesięciu do osiemdziesięciu decybeli, a więc różnice są tutaj dość znaczne. Przewód ograniczający pracę kosiarki automatycznej, będzie istotny tylko wówczas jeśli się zdecydujemy na urządzenie tego typu. Zaletą robotów koszących jest fakt, że nie musimy się tym przejmować. Jedynym problemem jest trawnik. Jego powierzchnia musi być dokładnie skoszona, a robot po pracy sam wróci do stacji ładującej, będącej równocześnie stacją dokującą. Pielęgnacja trawnika na odpowiednim poziomie wymaga także, by nasz robot miał dobrą moc, która wystarczy do jego pielęgnacji. Czas koszenia może więc wynieść średnio od czterdziestu do stu minut. Powierzchnia podlegająca koszeniu może mieć różne nachylenie, może być także poprzecinana ścieżkami. Warto więc zainwestować w robota, który w trakcie koszenia jest w stanie rozpoznawać, gdzie dotarł. Czujnik ruchu pozwoli mu np. omijać przeszkody.  Dobrym rozwiązaniem może być także czujnik wysokości trawy. Wówczas nie będzie dochodziło do koszenia tam, gdzie trawa jest odpowiednio wysoka.

Robot do koszenia trawy – szukajmy najlepszych rozwiązań

Im dalej w las, tym więcej drzew – tak też jest w przypadku naszego potencjalnego robota do koszenia. Może on być np. wyposażony w różne dodatkowe udogodnienia. Model na który ostatecznie padnie nasz wybór, może więc kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Robota będzie można np. obsługiwać smartfonem przy pomocy specjalnej aplikacji. Dodatkowym zabezpieczeniem może być kod PIN, który uniemożliwi włączenie go przez osoby trzecie. Smartfon wraz z aplikacją umożliwią nam ustalenie tygodniowego harmonogramu pracy robota. Można mu także wyznaczyć konkretne strefy w ogrodzie, których powierzchnia powinna być skoszona.  Roboty mogą być wyposażone w czujniki deszczu, a więc jak zacznie padać nasz produkt schowa się do stacji dokującej. Urządzenia koszące na trawnikach mogą mieć także system, który chroni kosiarkę przed przegrzaniem. Gdy temperatura silnika osiąga punkt krytyczny, sprzęt kończy pracę i sam się wyłącza. Produkty służące do koszenia trawy mogą być także wyposażone w funkcję jej mulczowania. Krótko mówiąc, robot rozdrabnia skoszoną trawę na bardzo drobne kawałki i rozsypuje ją po ogrodzie. Dzięki temu ogród uzyskuje naturalny oraz darmowy nawóz. Jak więc widzimy na wyżej wymienionej stronie sprzedażowej możemy sięgnąć po roboty, które nadają się do każdego ogrodu oraz nie boją się zadań, które przed nimi stoją. Cała powierzchnia ogrodu poddana takiej opiece z pewnością wiele zyska na swoim wyglądzie. Warto więc zainwestować w robota koszącego jeszcze dziś – co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Inne artykuły:  Zbliża się początek sezonu - przygotuj tunel foliowy na uprawę!