Rusztowanie na kółkach, nazywane również rusztowaniem jezdnym to jedno z niezbędnych akcesoriów wszelkich prac konserwatorskich i remontowych, przy których ważna jest mobilność pracownika. Konstrukcja ta pozwala łatwo dotrzeć do wyższych partii mieszkania czy odświeżanego lokalu usługowego, a przy tym zapewnia większy komfort działań niż standardowa drabina. Sprawdź czym się kierować podczas wyboru konkretnego modelu.

Rusztowanie na kółkach czy bez?

Przede wszystkim warto zastanowić się czy moduł jezdny to idealna opcja do typu prac, które planujemy wykonać.

Działania związane z wznoszeniem scen na imprezach masowych (np. stawianie namiotów gastronomicznych, budowa sceny, montowanie oświetlenia) czy wykonywaniem zewnętrznych prac wykończeniowych (np. stawianie nowych fundamentów, prace na dachu, ocieplenie budynku, montaż parapetów i okien) nie wymagają dużej mobilności, dlatego w ich przypadku lepiej zdecydować się na rusztowania przyścienne lub wolnostojące stabilne.

Kiedy zatem najlepiej sprawdzą się rusztowania na kółkach? Zawsze wtedy, kiedy ważna jest możliwość szybkiego przemieszczenia się np. z jednego końca pokoju na drugi, czyli w trakcie:

  • malowania ścian i sufitów,
  • instalacji oświetlenia.

Co cechuje odpowiednie rusztowanie na kółkach?

Właściwa konstrukcja będzie wykonana z lekkiego aluminium, co sprawi, że rusztowanie na kółkach można przestawić bez użycia nadmiernej siły. Dodatkowo, dla zwiększenia bezpieczeństwa poruszania się na rusztowaniu, warto postawić na produkt wyposażony w szerokie, ryflowane szczeble oraz podesty. Dla wysokiego poziomu stabilności istotna jest również precyzja wyprofilowania łączników rurowych.

Inne artykuły:  Jak zabezpieczyć dom przed owadami?

Dodatki do rusztowania na kółkach

Rusztowanie na kółkach www.arad.pl/rusztowania-przejezdne,g11.html można uzupełnić o dodatki, które jeszcze bardziej podnoszą komfort pracy. Produkty te są szczególnie przydatne, jeśli planujemy prace na zewnątrz budynku. Wśród popularnych akcesoriów warto wymienić:

  • pasy monterskie,
  • siatki, które zatrzymują kurz i pył,
  • plandeki na konstrukcję, które ochraniają trzymane na nich materiały budowlane.

Modułowe rusztowania aluminiowe mają lekką konstrukcję a montaż i demontaż jest prosty bez użycia narzędzi. Maksymalne obciążenie wynosi 180 kg. Spełnia normę Klasa 3 200kg/m2 UNI EN 1004.

  • wymiary podestu 0,75 x 1.60 cm
  • wymiary ramy 0,75 x 2,0 m
  • bardzo szybki montaż stężeń
  • lekkie i wygodne elementy mocowań z tworzywa sztucznego
  • podesty są wykonane z aluminiowej ramy i laminowanego drewna z powierzchnią wodoodporną i antypoślizgową
  • może być używane maksymalnie do 7,60 m roboczych.
  • koła z hamulcem naciskowym o średnicy 125 mm bez regulacji.

Rusztowanie na kółkach od Arad – produkt, który posłuży przez lata

Chcesz kupić solidne rusztowanie na kółkach, które będzie inwestycją na lata? Sięgnij po funkcjonalne konstrukcje od Arad. Oferowane produkty wykonano z najwyższej jakości tworzyw, takich jak stal ocynkowana czy lekkie i wytrzymałe na korozje aluminium. Już dziś wejdź na stronę firmy, wybierz odpowiedni moduł i ciesz się bezpieczną pracą remontowo-wykończeniową ze zwiększonym komfortem.

Źródło: www.arad.pl – Rusztowania i Ogrodzenia