Rodzice często stają przed wyzwaniem: jak urządzić pokój dla córki? W internecie znajduje się mnóstwo inspiracji, dotyczących urządzania wnętrza dla dziewczynki, a mamy na Instagramie prześcigają się w nieszablonowych ozdobach do pokoi swoich pociech. Bez wątpienia, barwy odgrywają tutaj bardzo ważną rolę i są kluczowym elementem w wystroju każdego pomieszczenia. Warto pamiętać, że kolory pokoju dla dziewczynki to nie tylko wszelkie odcienie różu. Coraz częściej odchodzi się od zasady, która mówi, że niebieski zarezerwowany jest wyłącznie dla chłopca, a różowy dla dziewczynki.

Pastelowe barwy

Obecnie znacznie częściej możemy spotkać się z wnętrzami w bardzo stonowanych odcieniach, a kolory pokoju dla dziewczynki to również szary, zielony, a nawet błękitny. Pastelowe barwy mają swoich zwolenników i przeciwników. Wiele osób uważa, że wnętrza w tych kolorach są nudne i bez wyrazu, natomiast druga strona zgodnie twierdzi, że stonowane barwy lepiej wpływają na samopoczucie dziecka.

Dużym atutem jest uniwersalność pastelowych odcieni. Sprawdzą się one zarówno w pokojach dla najmłodszych domowników, dzieci w wieku szkolnym, ale również dla nastolatków. W związku z tym, pastele nie tracą na popularności – są bezpiecznym i ponadczasowym wyborem. Dodatkowo, jasne wnętrza to także niezawodny sposób na optycznie powiększenie pomieszczenia, co może okazać się bardzo pomocne w urządzaniu małej przestrzeni.

Kolorowe akcenty

W wyborze koloru pokoju dla dziewczynki ważne jest to, aby wnętrze stanowiło spójną, zrównoważoną całość. W przypadku kolorowych ścian świetnie sprawdzą się białe meble i jasne dodatki, natomiast gdy zdecydujemy się na ściany np. w odcieniach szarości lub bieli, warto postawić na barwne akcenty, które znacznie ożywią wnętrze oraz dodadzą mu charakteru. Takimi dodatkami mogą być np. zasłonki, poduszki, kocyk, zabawki czy obrazki na ścianach. Idealnie, gdy wybrane akcesoria stanowią uzupełniającą się kompozycję, więc warto wybrać dla nich jeden, maksymalnie dwa kolory. Należy jednak pamiętać, aby zachować umiar i nie przesadzić z ilością dekorów, które mogą negatywnie wpłynąć na harmonię oraz estetykę wnętrza.

Inne artykuły:  Ekskluzywne donice do salonu

Nie ma jednego, złotego przepisu na idealny kolor pokoju dla dziewczynki. Popularną praktyką jest także dopasowywanie tej barwy do stylistyki innych części domu. W związku z tym można zastanowić się, czy wybrany odcień będzie współgrał z pozostałymi pomieszczeniami. Warto jednak pamiętać o tym, że pokój ma przede wszystkim podobać się osobie, która w nim mieszka, więc jeśli wiek córki na to pozwala, można zapytać ją o sposób urządzenia jej przyszłego królestwa.